drasonli17 kullanıcısının son içeriği

1. drasonli17

Rehber Custom Rom Nasıl Portlanır ? Detaylı ve Basit Anlatım

Hayır çalışma alanım değişti 1707488039 Güncel MTK işlemcilerde durum nedir bilmiyorum ama Snapdragon’a kıyasla uyum ve bug fixi daha kolaydı.
  2. drasonli17

Rehber K20 & Mi 9T HardBrick düzeltme (Yetkili hesap olmadan EDL mode)

Bildiğim kadarıyla authorized mi account ( yetkili mi hesabına sahip kişiler yetkili servis veya dolar usulü satılıyor bu hesaplar telefoncular alıyor ) hesabına sahip olmanız lazım rom yükleyebilmek için.
  3. drasonli17

Rehber Custom Rom Nasıl Derlenir ? Detaylı ve basit anlatım

ROM Portlama devri yeni cihazlar içni kapandı diyebiliriz. A/B partisyonları ve güvenlik önlemlerinin yanı sıra hata çözümlerinin zorlaşması bu durumu bitirdi. ROM portlamada farklı cihazın derlenmiş yazılımını kendi cihazına uydurmaya çalışırken, ROM derlemede işletim sisteminin açık kaynak...
  4. drasonli17

Kurulum başarıyla bitmiyor, hatta bazen hata almadan da kurulum bitse sistem dosyalarının aktarılmasının sağlanmamasıda olabiliyor, bunun için hem twrpde hem de açılışta log alıp bildirmen gerekiyor. Uzaktan yardımcı olamam bu hususa.
  5. drasonli17

Geniş tanımlı bir error, ilk olarak meta infte updater scriptini kontrol et, log alip tıklayabilirsiniz
  6. drasonli17

Konuda da belirttiğim gibi yeni nesil boot.img ları kendi içinde şifrelenmiş olarak geliyor. Farklı toollar ile denemek veya twrpden boot imgij içeriği çekmek gerekebiliyor 1599288776 Dediğiniz programı deneyimlemedim işe yariyorsa (twrpde flashlarken sıkıştırmada sıkınti çıkarmıyorsa problem...
  7. drasonli17

XDA'da onlarcxca 64 bit rom var kerrnelleri baz alarak port deneyebilirsin, kimovil üzerinden sdm625 cihazların listesine bakabilirsin. Bknz; Tıkla
  8. drasonli17

Diğer Mi 9T Tool V2 - drason

Eyvallah
  9. drasonli17

Rehber [VİDEO] Mi 9T ROM Derleme Rehberi - Basit ve Detaylı Anlatım

İşlemlere başlarken ve öğrenirken benim de geçmiş bilgi birikimim fazla değildi, yabancı kaynaklar ve Türk geliştirici arkadaşlardan yardım alarak, merakla öğrendim ve uyguluyorum sıradan bir kullanıcının anlayabileceği dilde anlatmaya çalıştım takıldığı noktada soru sorarak yardımcı olabilirim...
  10. drasonli17

Yardım mi9t rom kurulumu için yardım talep ediyorum

TWRP üzerinde ne tür hata alıyorsunuz. Yapacağınız işlemler, Wipe - Format Data - Yes . Geri ( MIUI ROMSA )Reboot Recovery Wipe - Advanced Wipe - System, Data, Dalvik/ART, Cache, Vendor . Geri ROM zipini cihaza kopyalayın, Install - zipi bulun yükleyin reboot system (AOSP ROMSA) Reboot Recovery...
  11. drasonli17

Gerçekten güzel bir araç otomatik açıp kapatıyor, ancak gözlemlediğim şu ki açtın romu düzenleme yaptın zipledi. Sonra üzerinden zaman geçit birdaha düzenledin kapattı bazen imaj dosyasını düzgün kapatmadigi icin twrpde hata alabiliyorsun. Öneri olarak düzenle kapat zipi, sonra project 1 i sil...
  12. drasonli17

Rehber [VİDEO] Mi 9T IMEI Tamiri - Basit Anlatım

Konu içeriği forum kurallarına uygun olmaması nedeni ile temizlenmiştir.
  13. drasonli17

Rehber K20 & Mi 9T HardBrick düzeltme (Yetkili hesap olmadan EDL mode)

Konu ilginç olmuş, Hardbrick olan cihaz ADB ve Fastboot komutlarını almaz. Dolayısıyla girilen adb komutları cihaz soft brick olduğunda uygulanabilir. İçerik tam olarak hardbrick olan cihazlar için değil. Ama emeğinize sağlık
Üst Alt