Rehber Zaman beklemeden ve veri kaybetmeden Bootloader kilidinin açılması ve kapatılması

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Vay be olaya bak. Onu bunu bilmem MTK candır :)

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
şunları deneyen var mı
Denemeyin hocam gerek yok bu konudaki dosyaları alıp program yapmış sanırsam. Program yönetici olarak çalıştırılıyor gibi, riske girmeye gerek yok

Eycpa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüpcan
Cihazım
Not 8 pro
Konular
25
Şimdiye kadar Redmi Note 8 pro bootloader kilidini açmak için minimum 7 gün beklememiz gerekiyordu. Şimdi ise bu kadar beklemeye gerek yok. Bootloader kilidini hemen, hiç bir veri kaybetmeden kolayca hem açıyoruz hem de kapatıyoruz.
Gerekenler
-Windows Bilgisayar
-USB Veri Kablosu
- Gerekli Dosyalar
1. MTK Bootloader Kilit Açma Paketini Buradan İndiriyoruz.
2. Arşivden çıkarıyoruz
3. MTK sürücüsünü kuruyoruz (Bunun için sürücü klasörüne girip ve cdc-acm.inf dosyasına sağ tıklayıp, yükle diyoruz)
4. USBDK'yi yüklüyoruz (64 bit işletim sistemi için x64, 32 bit işletim sistemi için x86)
5. Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz
6. Bilgisayar açıldıktan sonra arşivden çıkardığımız dosya gidip bu yol ile
File > mtkclient >
__init__.ru dosyasını metin düzenleyen uygulama ile açıyoruz ve bulunan satırı siliyoruz.
7. Ardından telefon ayarlarına gidip ayarlar > gelişmiş ayarlar > geliştirici seçenekleri gidip USB hata ayıklama alanlarını aktif ediyoruz.
8.Telefonu kapatıyoruz
9. UnlockBootloader.bat tıklayıp çalışıyoruz
10. Telefonun Ses açma tuşunu basılı tutarak telefonu kablo ile bilgisayara bağlıyoruz. İşlem sona çatmadan tuşu bırakmıyoruz.
Bootloader kilidi açıldı. Veri kaybetmeden aynı adımlarla bootloaderi tekrar kapata biliriz. Bunun için sadece LockBootloader.bat'ı çalıştırıyoruz.
hocam bende init ru yok init py var

Eycpa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüpcan
Cihazım
Not 8 pro
Konular
25
Şimdiye kadar Redmi Note 8 pro bootloader kilidini açmak için minimum 7 gün beklememiz gerekiyordu. Şimdi ise bu kadar beklemeye gerek yok. Bootloader kilidini hemen, hiç bir veri kaybetmeden kolayca hem açıyoruz hem de kapatıyoruz.
Gerekenler
-Windows Bilgisayar
-USB Veri Kablosu
- Gerekli Dosyalar
1. MTK Bootloader Kilit Açma Paketini Buradan İndiriyoruz.
2. Arşivden çıkarıyoruz
3. MTK sürücüsünü kuruyoruz (Bunun için sürücü klasörüne girip ve cdc-acm.inf dosyasına sağ tıklayıp, yükle diyoruz)
4. USBDK'yi yüklüyoruz (64 bit işletim sistemi için x64, 32 bit işletim sistemi için x86)
5. Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz
6. Bilgisayar açıldıktan sonra arşivden çıkardığımız dosya gidip bu yol ile
File > mtkclient >
__init__.ru dosyasını metin düzenleyen uygulama ile açıyoruz ve bulunan satırı siliyoruz.
7. Ardından telefon ayarlarına gidip ayarlar > gelişmiş ayarlar > geliştirici seçenekleri gidip USB hata ayıklama alanlarını aktif ediyoruz.
8.Telefonu kapatıyoruz
9. UnlockBootloader.bat tıklayıp çalışıyoruz
10. Telefonun Ses açma tuşunu basılı tutarak telefonu kablo ile bilgisayara bağlıyoruz. İşlem sona çatmadan tuşu bırakmıyoruz.
Bootloader kilidi açıldı. Veri kaybetmeden aynı adımlarla bootloaderi tekrar kapata biliriz. Bunun için sadece LockBootloader.bat'ı çalıştırıyoruz.
hocam sizden Allah razı olsun çooook teşekkür ediyorum redmi not 8 pro cihazımda anında oldu çok sağolun

not=ımeisi değişmiş cihazda oluyor

Eycpa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüpcan
Cihazım
Not 8 pro
Konular
25
github deposunu bulup ordan ilerledim oldu şimdi kilit açıldı eng yüklerken kitlemiştim yanlışlıkla cihaz elimde kaldı diye korktum bu konuyu görene kadar çok teşekkürler kilit açıldı rom atıyorum şuan
rom atma işlemi gerçekleştimi hocam birde cihaz neydi (hangi yol ile attınız?)

ReuenRediens

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
0
mtk cihazlarında oluyor yazmışsınız ben yinede işi sağlama alıp sorayım redmi note 9 için oluyor mu?

Üst Alt