Yardım Yurtiçi Mi9t miui 12.1.4 android 11

Furkannkuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9 t
Meslek
Askeri personel
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.1.4.0 kararlı
Telefon Modeli
Mi9t
Bootloader Kilidi
Kapalı
mi 9t yurtiçi miui 12.1.4.0 kararlı android 11
6 64 modeli cihazda uygulama acilmalarda saçma bi yavaşlık var tıklıyorum uygulamaya Instagram insta duvar kağıdı gibi en az 5 saniye sürüyor ekranda sonra Instagram içinde dolasaniliyorum bu bi örnek bu sorun 100 uygulamanın 90 sında var takılma donma vs saçma bi şekilde bu durumda cihaz nasıl bı yol izlemeliyim daha önce yurtdışı mi9se romladim bu mi9t yurtiçi yardım edin bu kasma donma işleri beni çok sinir etmeye başladı

Furkannkuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9 t
Meslek
Askeri personel
Konular
4
Oyla:

Furkannkuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9 t
Meslek
Askeri personel
Konular
4
Cihaza format atıp denediniz mi hocam?
Cihazı hard format atıp sosyal medya uygulamalarını kurun sorun devam ediyor mu bakın.
Diyelim sorun yok kendi kullandınız uygulamalar oyun program vs yükleyince yine aynısını yapmaya başlarsa sıkıntı indirdiğiniz uygulamaların birinden kaynaklı demektir.
Format sonrası sosyal medya uygulamalarinda bile kasarsa geçmiş olsun donanımsal sıkıntı demek oluyor diye aklımdan geçiyor
Uygulamayı geç açıyor açıldıktan sonra kasma donma vs yok sadece uygulama açmada geç açılıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihaza format atıp denediniz mi hocam?
Cihazı hard format atıp sosyal medya uygulamalarını kurun sorun devam ediyor mu bakın.
Diyelim sorun yok kendi kullandınız uygulamalar oyun program vs yükleyince yine aynısını yapmaya başlarsa sıkıntı indirdiğiniz uygulamaların birinden kaynaklı demektir.
Format sonrası sosyal medya uygulamalarinda bile kasarsa geçmiş olsun donanımsal sıkıntı demek oluyor diye aklımdan geçiyor
Bakın

Ekli dosyalar

• XRecorder_Edited_03022022_053600.mp4
    2 MB · Görüntüleme: 1
Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Sorunsal bence A11 den kaynaklı..temiz olarak bootloderin acıksa mıuı 12 A10 tabanlı rom kurun takılma falan kalmaz..A11 o cihazın işlemcisine fazla geliyor.bendeki mi9 lite ye geldiği gibi.

Mi 9 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Furkannkuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9 t
Meslek
Askeri personel
Konular
4
Sorunsal bence A11 den kaynaklı..temiz olarak bootloderin acıksa mıuı 12 A10 tabanlı rom kurun takılma falan kalmaz..A11 o cihazın işlemcisine fazla geliyor.bendeki mi9 lite ye geldiği gibi.

Şuan android 10 miui 12.0 var miui 12.4 android 11 den düşürdüm android 10 miui 12.0a hala aynı acaba miui 12 demi sorun cihazda yurt içi yani telefonda ne gibi örün olabilirki bu durumları açığa cikarcak yani sanki işlemcide ramde çok yoğunluk var gibi ama cihazı sıfırladım gene aynı

Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
12.5.2 eu stabil romunu kullanıyorum. Bekleme var ama sizin videodaki beklemenin yarısı süresince.

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Şuan android 10 miui 12.0 var miui 12.4 android 11 den düşürdüm android 10 miui 12.0a hala aynı acaba miui 12 demi sorun cihazda yurt içi yani telefonda ne gibi örün olabilirki bu durumları açığa cikarcak yani sanki işlemcide ramde çok yoğunluk var gibi ama cihazı sıfırladım gene aynı
Rom kurulumunu nasıl yapıyosun ? Twrp veya mi flash? Ozaman birde mi flash la flash all seçerek miıu 11 tabanlı bir rom dene ,ram yada dahili hafızanda sıkıntı olsa komple cihaz açılmama bootda kalma gibi hata vermeli..temiz mıuı 11 deneyin muhtemelen düzelecektir.

Oyla:

Furkannkuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9 t
Meslek
Askeri personel
Konular
4
Rom kurulumunu nasıl yapıyosun ? Twrp veya mi flash? Ozaman birde mi flash la flash all seçerek miıu 11 tabanlı bir rom dene ,ram yada dahili hafızanda sıkıntı olsa komple cihaz açılmama bootda kalma gibi hata vermeli..temiz mıuı 11 deneyin muhtemelen düzelecektir.

Botlooderin kilidi açık değil gene PC ile rom yuklucez yani daha önce mi9se yi yükledim bakalim bu nasıl olucak

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Botlooderin kilidi açık değil gene PC ile rom yuklucez yani daha önce mi9se yi yükledim bakalim bu nasıl olucak
Garanti yoksa bootloderin kapalı olmasınında bir ablamı yok bence.böyle zor durumlarda kurtarıcı oluyor.çünkü kapalıyken ne rom yazma nede başka bişey yapamıyosun? Ani birşey olsa yerkili hesap gerekiyor oda epey ücreti vardır suan.
Bence açın ve sürüm düşürme yapın cihaz stabil hale gelecektir.Hantal cihaz hiç tat vermez.

Oyla:

Furkannkuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9 t
Meslek
Askeri personel
Konular
4
Garanti yoksa bootloderin kapalı olmasınında bir ablamı yok bence.böyle zor durumlarda kurtarıcı oluyor.çünkü kapalıyken ne rom yazma nede başka bişey yapamıyosun? Ani birşey olsa yerkili hesap gerekiyor oda epey ücreti vardır suan.
Bence açın ve sürüm düşürme yapın cihaz stabil hale gelecektir.Hantal cihaz hiç tat vermez.

Tamam kilidi açarım bu uygulamalar vs 8 9 saniyede açılıyor yani islemcidemi bı sorun var yani virüs veya yazılımla alakali bı sorun oyuna girince FPS çok düşük baktım dün

Ve ayriyeten miui12.4 android 11 di şimdi miui 12.0 android 10 düşünmüştüm 2 gün önce siz miui 11 android 10 mu yapın diyosunuz

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Tamam kilidi açarım bu uygulamalar vs 8 9 saniyede açılıyor yani islemcidemi bı sorun var yani virüs veya yazılımla alakali bı sorun oyuna girince FPS çok düşük baktım dün

Ve ayriyeten miui12.4 android 11 di şimdi miui 12.0 android 10 düşünmüştüm 2 gün önce siz miui 11 android 10 mu yapın diyosunuz
Evet daha iyi olacaktır.

Oyla:
Üst Alt