Soru Yurtdışı Redmi note 10 pro 8/128 alınır mi?

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
.
Telefon Modeli
.
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar 4600 tlye yurtdışı note 10 pro almayi düşünüyorum ama sensör sorunu kameranin calismamasi amoled ekranin yeşile dönüp kalması gibi şeyler gördüm. Kullanan kişilerden yorum bekliyorum alınır mi sizce? Yoksa cidden sorunlu telefonsa başka cihaza yönelmek istiyorum paramı çöpe atmak istemem. İyi forumlar

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Hocam ben alalı yaklaşık 10 gün oldu sorunsuz kullanıyorum. Sensör sorunu da hiç yaşamadım. Ekranın yeşile dönmesi muhabbetini biliyorum. İnternette birkaç kişide görmüştüm ama şöyle söyleyeyim; Bu tarz konular biraz şans işi. Gidersiniz kronik sorunları olan bir cihaz alırsınız ama sizde hiçbir sorun çıkmaz. Ya da tam tersi olur. Herkesin öve öve bitiremediği bir cihaz olur, gidersiniz sorunsuz, iyi diye alırsınız o cihazı kimsede sorun çıkmaz ama sizde sorun çıkar. Teknoloji konusu tamamen piyango hocam.

Cihaza gelecek olursak; ben cihazdan gayet memnunum. Ben de yurtdışından aldım ben aldığımda da ekranda çok koyu gri tonlarında ekrandaki renklerin bir tarafı daha parlak bir tarafı daha karanlık görünüyor. Amoled yanığı değil de LG üretimi Oled yanığı gibi sanki ama sorun etmedim. Günlük kullanımda fark etmiyorum bile. Bazı kullanıcılarda da bu bendeki ekran sorununu yaşayan yok mesela. Bazılarında da var. Ben sorun etmedim kullanıyorum. Global MIUI sürümüyle gelmişti cihaz haliyle. BL kilidini açıp Endonezya 12.5 son sürümünü kurdum akıcı bir şekilde kullanıyorum. Amoled ekran gayet güzel. Yıllarca IPS ekranlı telefon kullanan biri olarak öyle aman aman büyülemedi beni Amoled ama enerji tasarrufu bakımından, siyahları direk (diyotlar kendini kapattığı için) orjinal siyah olarak vermesi bakımından beni etkiledi diyebilirim. Cihazda Dual Speaker var mesela + Dolby Atmos da mevcut. Hem kulaklık performansı kablolu/kablosuz hem de Speaker performansı tek kelime ile muazzam. Speaker resmen mini amfi. 120 Hz ekran yenileme hızına sahip bir cihaz. Tabi eğer isterseniz yine 60 Hz de kullanabiliyorsunuz. Bana güzel gelen illa başka özellikler de vardır ama şu an aklıma gelmiyor. Kamera konusunda uzman değilim ama çektiğim birkaç resimden yola çıkarak cihazın kamerasının gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Çeşitli modlar da denedim, Süper Makro, Geniş açı, Portre, Gece Modu gayet iyiydi. Ön kamera da gayet yeterli geldi bana.

Plaka konusunda da, atacağınız zamana kadar da adam akıllı düzgün çalışan bir modem dosyası da çıkar onu da plaka attıktan sonra flashlar yine sorunsuz kullanırsınız cihazınızı. Şimdi alırsanız Aralık ayına kadar 6 ay kullanırsınız plaka atmadan cihazın kendi plakası ile. Her hat için 4 ay biçiyor devlet. 4 ay SIM 1, 2 ay da SIM 2'yi kullanırsınız. 1 defaya mahsus yılbaşında her iki hattın plakası da sıfırlanıyor. 2023 Ağustos'a kadar plaka atmadan kullanırsınız. Ya da direk cihazı aldıktan sonra plaka attırıp o şekilde kullanırsınız. Tabi kullandığınız rom a göre modem dosyası bulmanız da gerekecek. Aksi halde kamera mor çekme, kameranın direk açılmaması, NFC çalışmaması gibi. Aslında bu yüzden dedim modem dosyaları adam akıllı oturana kadar, bir süre modem dosyası vs. uğraşmamak için var olan plakaların süresi bitene kadar, ülkeye kayıtlı plaka attırmadan kullanın diye. Yine de siz nasıl istiyorsanız öyle kullanırsınız.
Benim telefon bozulana kadar modem dosyası sıkıntısı çekmezsiniz hocam :)

Oyla:
Üst Alt