Sohbet Yurtdışı Redmi NOTE 10 Plaka İşlemi Hakkında!

tegnumudri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nurullah
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Bir kaç deneme yaptım ama sandığımdan zor çıktı bu işlemci. Doğru olduğunu düşündüğüm kodlarla çalışınca her şeyi kaybediyorum. Ankaradaysanız hafta sonu içi telefon bırakabilirseniz anca o şekilde bakabilirim ☹️
ankarada değilim malesef teamviewer den bağlanıp deneyebilirsin vaktim var benim ne zaman dersen

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Bir arkadaş daha yardımcı oldu bu konuda. 7 8 deneme yaptık ama sürekli kod değiştir, upload et, download et indir çok zor oluyor hocam. Efs Explorer ile hatayı bulmayı denedim ama maalesef onu da bulamadım 😔 hat gelmemesinin sebebini bulsam sorunu çözecem ama Sertifika yüklüyorum kabul etmiyor, sm6150 kodlarını da kabul etmiyor. Bu işlemciyi kullanan başka telefon olsa oradan alacam gerekli kodları ama onu da yapamıyorum. Hex editör ile tekrar kıyaslama yaparak çözüm aramam lazım ama çok yoğun çalışıyorum yeterince zaman da ayıramıyorum açıkçası

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
Millet hayırlı uğurlu olsun imei repair artık yapılıyor, bugün elime eng rom geçti ve bizzaz az önce kendim denedim sorunsuz şekilde imei atılıyor redmi note 10 cihazına.
sizi sahneye davet ediyoruz, çocukları pistten alalım lütfen.

bebaxt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
REDMI NOTE 10
Konular
1
QNC dosyasını hex editor ile açtım. İçerideki kodları inceledim. imei repair araçlarının hiçbiri imei değiştirmiyor. hata veriyor. Sanıyorum klasik yöntemden farklı bir durum var. Binary ve hexamal kodları anlamaya çalışıyorum bu aşamada. Bir çare bulursam bilgi vereceğim.

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
QNC dosyasını hex editor ile açtım. İçerideki kodları inceledim. imei repair araçlarının hiçbiri imei değiştirmiyor. hata veriyor. Sanıyorum klasik yöntemden farklı bir durum var. Binary ve hexamal kodları anlamaya çalışıyorum bu aşamada. Bir çare bulursam bilgi vereceğim.
Sizdeki qcn dosyasında sorun vardır, o kısımda sorun yok hocam. IMEI değişiyor, atılıyor, şebeke almıyor. Bizim operatörlerin ayarları da düzgün, donanım yapılandırmasına problem oluyor

bebaxt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
REDMI NOTE 10
Konular
1
Sizdeki qcn dosyasında sorun vardır, o kısımda sorun yok hocam. IMEI değişiyor, atılıyor, şebeke almıyor. Bizim operatörlerin ayarları da düzgün, donanım yapılandırmasına problem oluyor
Xiaomitools ile aldım yedeği. modem partitisyonlarını da sildim. EFS yedeğini geri yüklesem eski haline gelmiş olur mu?

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
gelmesi gerekir tabi

moparhllcat707

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engincan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
0
Arkadaşlar neredeyse atilmayan tüm cihazlara IMEI bir yolla atıldı gelmeye başladı redmi note 10 umutsuz vakami

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Arkadaşlar neredeyse atilmayan tüm cihazlara IMEI bir yolla atıldı gelmeye başladı redmi note 10 umutsuz vakami
Aynı işlemci olduğunda işimiz kolaylaşıyor. Bu telefonda elde örnek olacak bir dosya yok. 675 e göre hazırladım, ikisi de sm6150 ama çalışmadı. 675 de bu da x12 LTE kullanıyor. Yani çalışması gerekiyordu ama olmadı. Elimde cihaz olsa bir kaç günde çözeceğimi düşünüyorum ama dosyayı hazırla, upload et, arkadaşlar download etsin denesin tekrar upload et usulü olunca zaman yetmiyor

bebaxt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
REDMI NOTE 10
Konular
1
Aynı işlemci olduğunda işimiz kolaylaşıyor. Bu telefonda elde örnek olacak bir dosya yok. 675 e göre hazırladım, ikisi de sm6150 ama çalışmadı. 675 de bu da x12 LTE kullanıyor. Yani çalışması gerekiyordu ama olmadı. Elimde cihaz olsa bir kaç günde çözeceğimi düşünüyorum ama dosyayı hazırla, upload et, arkadaşlar download etsin denesin tekrar upload et usulü olunca zaman yetmiyor
Dün imei değiştirebildim. Bende şebeke alamadım. Birkaç farklı kernel denedim. Bir sonuç alamadım. Stock rom geri yükleyince "NV files corrupted" uyarısı veriyor.

Bu arada sd678 işlemci kullanan cihazlar Moto G Stylus(2021), Galaxy M52 5G, Redmi Note 10 varyasyonları.

Üst Alt