Sohbet Yurtdışı Redmi NOTE 10 Plaka İşlemi Hakkında!

darkaltair

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Toprak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
Devre üzerinde işlem yapılıyor. Bildiğim şuanda zaten yapan yer yok, yapıyoruz diyen yerler var görmedim değil ve yapılıyorda. Bizim dükkanda da denendi bir ara şebeke geliyormu geliyor ama sıkıntılı, gidip gelmeler felan oluyor. Yani bir müşterinin cihazda denettik işi yaptığını söyleyen birine tam oluyor deyip ücret aldık ama bunları yaşadığımız için artık tam sağlıklı bir metod çıkınca kayıt yapılır diyoruz, ücretide geri iade ettik konu hakkında çok net şeyler söyleyemiyorum malum forum gereğide etik değil. Bu yeni cihazların şuanki durumları belirsiz, iade edip etmemek size kalmış tam sağlıklı metod çıkarsa tabiki arka açılıp işlem görmesine gerek yok, şuanda zaten arka açılıp şeması olan yerden yapılsada, yapılmaya çalışılsada kararlı değil. Biz bunu gördük, Şebeke gidip gelebiliyor, yada birkaç gün bağlansada birkaç gün sonra şebeke gidiyor felan. Ankara da yapıyoruz diyen çevre esnaflarda aynı durumu yaşayınca ücret iadesi yaptılar. Şuan sıkıntı anlayacağınız, üzerinde denenmeler yapılıyor ama sonuçta iyi para var bu işlerde işin doğrusunu söylemek gerekir ise.
Eyvallah hocam sağolasın. Poco x3 filan alayım olmadı, onlarda yapılıyordu en son yazılım ile. Sağlıcakla.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Kesin, şebeke gelmekte. Şemasını bir şekilde dış yerlerden temin eden telefon satıcıları ve aynı zamanda tekniki konularada yatkın ve kendbünyesinde bunlarında çözümünü sağlıyorsa, sağlayan yerse evet.
Once yapilabiliyor artik diyip ortaligi alevlendirdiniz, Sonra tekniki acidan yeterli yer varsa yapar dediniz, hemen ardindan Biz denedik, denettirdik olmadi dediniz.
burada kendinizle fazla çelişmişsiniz :)
Sebebini sorabilirmiyim hocam ?

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Once yapilabiliyor artik diyip ortaligi alevlendirdiniz, Sonra tekniki acidan yeterli yer varsa yapar dediniz, hemen ardindan Biz denedik, denettirdik olmadi dediniz.
burada kendinizle fazla çelişmişsiniz :)
Sebebini sorabilirmiyim hocam ?

Sebebi derken, sayın hocam ? ortağı alevlendirmek ile ne alakası var durumun. İnsanlar sadece yapılabildiğini değil, yapılma aşamasınıda soruyor bizde yaptırıp ilerisinde şebeke sıkıntısı yaşadığımız için bunu hemen yazmayı uygun gördüm. Şebeke geldiğini görünce de yapılıyor dedim ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Bizden yaptırsalardı arkadaşlar ücretlerinide iade ederdik zaten sıkıntı nedir. Çelişkiye düştüğümüz durumlarda olabiliyor, doğrudur insanlık halidir. Biz şahsen kendi işyerimizde kimseyi madur etmiyoruz kaldı ki ben orada çalışanda değilim zaten bana gelen bilgileri buraya yazıyorum. Teknik servis değilim sizin gibi ama anladığıma göre siz öylesiniz.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Sebebi derken, sayın hocam ? ortağı alevlendirmek ile ne alakası var durumun. İnsanlar sadece yapılabildiğini değil, yapılma aşamasınıda soruyor bizde yaptırıp ilerisinde şebeke sıkıntısı yaşadığımız için bunu hemen yazmayı uygun gördüm. Şebeke geldiğini görünce de yapılıyor dedim. Bizden yaptırsalardı arkadaşlar ücretlerinide iade ederdik zaten sıkıntı nedir.
Konuya girişiniz ;
A: Yapilabiliyor artik
B: Kesin mi ?
A: Evet kesin yapiliyor.
Yine A: Bu konuda semalari temin eden uzman arkadaslar var ise yapacaktir
Tekrardan A : Biz kendimiz denedik, uzmanina denettirdik yine de olmadı. Hep ucret iadesi yaptik.

Buradaki celismeden bahsediyorum.

Sebeke almasi zaten normal bir durum.
herhangi rsa korumasi olan bir cihaza beta asamasindaki islemler ile cift sim repair yapsaniz da sebeke alir. resistor degisimine gerek kalmadan.
Bu yenilik degil, 2 sene oncede yapildi zaten.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Konuya girişiniz ;
A: Yapilabiliyor artik
B: Kesin mi ?
A: Evet kesin yapiliyor.
Yine A: Bu konuda semalari temin eden uzman arkadaslar var ise yapacaktir
Tekrardan A : Biz kendimiz denedik, uzmanina denettirdik yine de olmadı. Hep ucret iadesi yaptik.

Buradaki celismeden bahsediyorum.

Sebeke almasi zaten normal bir durum.
herhangi rsa korumasi olan bir cihaza beta asamasindaki islemler ile cift sim repair yapsaniz da sebeke alir. resistor degisimine gerek kalmadan.
Bu yenilik degil, 2 sene oncede yapildi zaten.

Dediğim gibi sonrasında şebekede kopmalar yaşadık, yukarıda detayıyla açıkladım amacım insanlara yardımcı olmak olmasa yazmam zaten ancak öyle bir yazmışsınız ki sanki forumdan birine uygulayıp parasını aldımda sonrası bu olaylarda çelişip adamın parasını gasp ettim. Dediğim gibi teknik servis değilim bana söylenenleri bilgi dahilinde arkadaşlar ile paylaşıyorum. Her bilgimiz doğru olsa idi burası forum değil direkt doğru bilginin lanse olduğu blog olurdu bizimde yanlışlarımız ve çelişkiye düşebileceğimiz durumlarımız olabiliyor daha nasıl izzah edeyim bilmiyorum şimdiden kusura bakmasın kimse.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
AdeLa, Son durum nedir hocam siz onu söyleyin....

8 ay yani yasal kullanım süresince yapılma ihtimali var mı yok mu ?

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Dediğim gibi sonrasında şebekede kopmalar yaşadık, yukarıda detayıyla açıkladım amacım insanlara yardımcı olmak olmasa yazmam zaten ancak öyle bir yazmışsınız ki sanki forumdan birine uygulayıp parasını aldımda sonrası bu olaylarda çelişip adamın parasını gasp ettim. Dediğim gibi teknik servis değilim bana söylenenleri bilgi dahilinde arkadaşlar ile paylaşıyorum. Her bilgimiz doğru olsa idi burası forum değil direkt doğru bilginin lanse olduğu blog olurdu bizimde yanlışlarımız ve çelişkiye düşebileceğimiz durumlarımız olabiliyor daha nasıl izzah edeyim bilmiyorum şimdiden kusura bakmasın kimse.
Bu yaziniz, celismenize açıklık getirdi, size bir Dolandirici ithaminda bulunmadim.
Sadece olayi tam kesinlestirmeden kesin bir konusma sunmanizdan dolayi, ustune sonraki konusmalarinizda kendinizle celismenizi sordum.
Aciklamaniz icin teşekkürler:)

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Bu yaziniz, celismenize açıklık getirdi, size bir Dolandirici ithaminda bulunmadim.
Sadece olayi tam kesinlestirmeden kesin bir konusma sunmanizdan dolayi, ustune sonraki konusmalarinizda kendinizle celismenizi sordum.
Aciklamaniz icin teşekkürler:)

Bende özrümü sizlere arz ettim hocam, dediğim gibi. İnsanlar öyle algılayabiliyor forumlarda bende açıklama yaptım sizlere asla ithamda da bulunmadım nitekim hisler karşılıklı terkraren özürlerimi arz ederim, benim değil bana bilgiyi veren kişinin yanlışı oldu ve akabinde yazılar çelişti haklısınız ne diyeyim. Ben de teşekkür ederim anlayışınız için, iyi forumlar dilerim. :)

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
AdeLa, Son durum nedir hocam siz onu söyleyin....

8 ay yani yasal kullanım süresince yapılma ihtimali var mı yok mu ?
Merhaba Stoya hocam.
islem uzerinde ekiple beraber calismalarimiz devam etmekte, simdilik sebeke alma durumunun board id ile alakali oldugunu tespit ettik.
3 test cihazindan ayni islemler ile sadece 1 i sebeke verdi, oda stabil degil.
kullandigimiz yontem, Systemless bypass oldugu icin, guncelleme ve rom atma yollarini kapatmak zorunda kaliyoruz. Kisaca samsungdaki “Patch Cert” yontemi diyebiliriz buna.
Sistemde Cift sim repair kullanildi ve Sebeke alindi, simdi sorunlari board id yönünde ve Sebekedeki band kapanmalari acisindan fixlemeye calisiyoruz.
Bu cihazlar sistem yonunde de oldukca korumaya sahip cihazlar, Ayni sekilde ic aksam testleri yaptigimizda da Degistirebilecegimiz Ve Donanimsal Rsa Bypass yapabilecegimiz bir alan da tespit edemedik. (Bu islem icin testler devam ediyor teknik servisler tarafindan)

Kisaca Bekledigimiz umut kapilari su yonde;
1-) Eng rom ile Ayni mi10 serisindeki gibi Factory Nv yontemi ile Bir bypass

2-) Systemless Bypass, Samsungdaki Patch cert yontemi gibi Sistemsel olarak sebekeyi almak ama bunun sonucunda guncelleme ve rom atma ozelliginden vazgecmek

3-) Note8-9 daki gibi RSA yi Donanimsal olarak bypass etmek. Ve Cift sim repair yapmak.

gelismeleri facebook sayfamdan acikliyorum, buraya da yazarim mutlaka

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Merhaba Stoya hocam.
islem uzerinde ekiple beraber calismalarimiz devam etmekte, simdilik sebeke alma durumunun board id ile alakali oldugunu tespit ettik.
3 test cihazindan ayni islemler ile sadece 1 i sebeke verdi, oda stabil degil.
kullandigimiz yontem, Systemless bypass oldugu icin, guncelleme ve rom atma yollarini kapatmak zorunda kaliyoruz. Kisaca samsungdaki “Patch Cert” yontemi diyebiliriz buna.
Sistemde Cift sim repair kullanildi ve Sebeke alindi, simdi sorunlari board id yönünde ve Sebekedeki band kapanmalari acisindan fixlemeye calisiyoruz.
Bu cihazlar sistem yonunde de oldukca korumaya sahip cihazlar, Ayni sekilde ic aksam testleri yaptigimizda da Degistirebilecegimiz Ve Donanimsal Rsa Bypass yapabilecegimiz bir alan da tespit edemedik. (Bu islem icin testler devam ediyor teknik servisler tarafindan)

Kisaca Bekledigimiz umut kapilari su yonde;
1-) Eng rom ile Ayni mi10 serisindeki gibi Factory Nv yontemi ile Bir bypass

2-) Systemless Bypass, Samsungdaki Patch cert yontemi gibi Sistemsel olarak sebekeyi almak ama bunun sonucunda guncelleme ve rom atma ozelliginden vazgecmek

3-) Note8-9 daki gibi RSA yi Donanimsal olarak bypass etmek. Ve Cift sim repair yapmak.

gelismeleri facebook sayfamdan acikliyorum, buraya da yazarim mutlaka

Bizde de aynı şekilde oldu sim2 şebeke versede stabil değildi işte gidip gelmeler oluyordu ve ücret iadeleri yaptık birçok kişiye soranlar oldu kesin dedim ama iyice beklemeden tam emin olmadan yapılır demeleri bana yanlış oldu, bende ister istemez bu bilgiyi foruma lanse ettim çok sorulduğu için orada hata hem benim, hemde onların. Ama şunu diyeyim ruslarla görüşüyorum çeşitli forumlarda boardın tam şeması artı algoritmalar çözülüyor birkaç aya müjdeli haberi hepiniz duyabilirsiniz, sadece diyeceğim o olsun çokta konuşmayım konu hakkında malum forum gereği sıkıntı olabilir.

Üst Alt