Yardım Yurtdışı Cihazda Güncelleme Problemi

• Konbuyu başlatan akalem
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 901

akalem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 9T
Meslek
SEO uzmanı
Konular
17
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.1.3
Telefon Modeli
Note 10 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Selam dostlar bir arkadaşımın telefonu donuyordu bende reset at dedim :D attı imei gitti neyse telefoncuda imei attırdık. Şimdi sorun şu global sürüm ve telefonda root ve twrp yüklü. Güncelleme geldi neyse indirdik kurmak istedik bizi twrpye attı. Dosyalar şifreli telefoncu arkadaş format data yapmadığı için cihazın tüm klasörü şifreli haliyle güncellemede yapamıyoruz. Twrp'yi kaldırsak stock recovery yüklesek imei tekrar uçar mı? ikincisi stock recovery yüklediğimizde güncelleme yapar mı?

Eğer twrpyi güvenli bir şekilde kaldırıp imei uçurmazsak bunu nasıl yapacağız.? şimdiden teşekkürler.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
akalem, Magisk (root) kaldırın, cihazı kapatıp açın twrp silinir (stok romdaysanız) ondan sonra gelen tüm güncellemeleri sorunsuz yapabilirsiniz, tek yapmamanız gerek cihaz içerisinden veya tuş yöntemi ile cihazı sıfırlamayın yoksa imei silinir.

Mevcutta twrp olduğu için bu işlemi yapın bir daha silinme durumunda telefoncuya ücret ödemeyin. Sıfırlama ihtiyacı olduğunda twrp yükleyip twrp üzerinden sıfırlarsınız imei silinmez.

Oyla:

akalem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 9T
Meslek
SEO uzmanı
Konular
17
akalem, Magisk (root) kaldırın, cihazı kapatıp açın twrp silinir (stok romdaysanız) ondan sonra gelen tüm güncellemeleri sorunsuz yapabilirsiniz, tek yapmamanız gerek cihaz içerisinden veya tuş yöntemi ile cihazı sıfırlamayın yoksa imei silinir.

Mevcutta twrp olduğu için bu işlemi yapın bir daha silinme durumunda telefoncuya ücret ödemeyin. Sıfırlama ihtiyacı olduğunda twrp yükleyip twrp üzerinden sıfırlarsınız imei silinmez.

değerli yorumunuz için teşekkür ederim lakin bir şey sormak istiyorum? mesela ben bunun yedeğini aldıktan sonra twrp üzerinden format data yapsam daha sonra bir custom rom kurup bu yedeği yine twrp ile flashlasam şebeke gelir mi? yoksa sadece aynı romda mı olması lazım?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
akalem, Twrp üzerinden yapılan tüm işlemlerde imei silinmez. EFS ile detaylı bilgi linkte mevcut...

Cihazı twrp olmadan fabrika ayarlarına döndürmeyin yeterli.

Oyla:

akalem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 9T
Meslek
SEO uzmanı
Konular
17

bu arada efs yedeğini alamıyorum "can not create'/data/media/0/twrp' folder (required key not available) failed to make backup folder. hatası aldım muhtemelenm disk şifreli olduğu için olmuyor olabilir.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
akalem, Olabilir, format data yes yapıp ondan sonra alın

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
akalem, Defalarca yazdım ama facepalm~~ Telefonunuz nedir ?

Redmi note 10 pro mu? Mİ note 10 pro mu ?

Oyla:

akalem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 9T
Meslek
SEO uzmanı
Konular
17
akalem, Defalarca yazdım ama facepalm~~ Telefonunuz nedir ?

Redmi note 10 pro mu? Mİ note 10 pro mu ?
Hocam emanet mal, benim olsa gözünün yaşına bakmam bozulsa da derim. İnanın sizi uğraştırdığım için çok üzgünüm ama bilgilerinize ihtiyacım var. Telefonum Mİ Note 10 Pro 8/256
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer format data yapabilirsin imei uçmaz derseniz eu rom yükleyeceğim. eft yedeğini de oradan alcağım

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
akalem, Bu twrpyi kullanın son kez yazıyorum, bir daha sorarsan kulaklarını çınlatırım :) Twrp üzerinden yapılan işlemlerde imei silinmez.

Oyla:
Üst Alt