Soru Yurt dışı direnç IMEI kayıtlı bl kilidi açık cihaza hyperos nasıl yüklenir

Tekno_man

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Poco f5 pro/k60
Konular
1
Merhabalar ben poco f5 pro/k60 kullanıyorum telefon direnç kayıtlı bootloader açık olduğundan otomatik güncelleme gelmiyor IMEI gitmeden hyperos güncellemesi nasıl yapabilirim

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Merhabalar ben poco f5 pro/k60 kullanıyorum telefon direnç kayıtlı bootloader açık olduğundan otomatik güncelleme gelmiyor IMEI gitmeden hyperos güncellemesi nasıl yapabilirim
Bootloader açık ile güncelleme almaması durumu yok, cihaz için daha hyperos çıkmadı k60 için var fakat o da çin sürümü için bekleyin yakın zaman da alır, eğer otomatik güncellemeyi ve önceden güncelleme almak istersen de cihazın güncelleme yerin de ki renkli MIUI 14 yazılı yere 4-5 defa basın ek güncelleme seçeneklerini açacaktır oradan güncellemeleri erken al yazısına tıklayarak güncellemeyi erkenden alabilirsin geldiği zaman.

Ayrıca güncelleme almaz ise stock rom yayınladığı zaman telefonunuza uygun rom dosyasını indirip Twrp veyahut üç noktaya basınca güncelleme paketi seç yazısından indirdiğin dosyayı seçerekte manuel bir şekilde güncelleme yapabilirsiniz.

IMEI konusuna gelirsekte baktığım kadarıyla güncelleme ile IMEI gitmez, sıfırlama Twrp den önerilir yazısı mevcuttur kolay gelsin

Son düzenleme:

Tekno_man

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Poco f5 pro/k60
Konular
1
Bootloader açık ile güncelleme almaması durumu yok, cihaz için daha hyperos çıkmadı k60 için var fakat o da çin sürümü için bekleyin yakın zaman da alır kolay gelsin
İnternette öyle yazıyor ve bazı kişiler de öyle diyor anlamadım bende

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8

black

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
12
Bootloader açık ile güncelleme almaması durumu yok, cihaz için daha hyperos çıkmadı k60 için var fakat o da çin sürümü için bekleyin yakın zaman da alır, eğer otomatik güncellemeyi ve önceden güncelleme almak istersen de cihazın güncelleme yerin de ki renkli MIUI 14 yazılı yere 4-5 defa basın ek güncelleme seçeneklerini açacaktır oradan güncellemeleri erken al yazısına tıklayarak güncellemeyi erkenden alabilirsin geldiği zaman.

Ayrıca güncelleme almaz ise stock rom yayınladığı zaman telefonunuza uygun rom dosyasını indirip Twrp veyahut üç noktaya basınca güncelleme paketi seç yazısından indirdiğin dosyayı seçerekte manuel bir şekilde güncelleme yapabilirsiniz.

IMEI konusuna gelirsekte baktığım kadarıyla güncelleme ile IMEI gitmez, sıfırlama Twrp den önerilir yazısı mevcuttur kolay gelsin
Ek güncelleme ayarlarında güncellemeyinerken al seçeneği yok bende,eea rom kullanıyorum,k60

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8

eternal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
K60
Konular
3

Merhabalar bu kendi indirdigimiz romu üc noktaya basıp guncelleme seçeneği ota kadar güvenli mi yoksa uyumsuz rom durumlarinda Fastboot ve Recovery gibi brick riski var mı?
Cihaz çin cihaz global Hyperos fastboot ve Recovery brick oldu.

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Merhabalar bu kendi indirdigimiz romu üc noktaya basıp guncelleme seçeneği ota kadar güvenli mi yoksa uyumsuz rom durumlarinda Fastboot ve Recovery gibi brick riski var mı?
Cihaz çin cihaz global Hyperos fastboot ve Recovery brick oldu.
Güvenilir zaten orjinal olmayan romu yüklemiyor, harici olarak Kilit açık cihazlar da malesef Xiaomi bu durumu şuan engelledi galiba artık manuel olarak recovery rom ile güncelleme sağlanmıyor, güncellemeyi doğrulamıyor ve güncelleme hiç bir şekil de cihazlara yayınlanmıyor şuan için bunu farketim.

Bakalım ileri de düzelir mi bilmiyorum fakat şuan için bir gelişme yok.
Açıkçası kilit açık cihazlar ya twrp den ya da PC den güncelleme yapılması lazım.

Üst Alt