Soru Yurt Dışı 12 Lite Hakkında

Erenimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
MI 5S Plus
Konular
10
Selamlar, uzun bir aradan sonra 3 yıllık CC9 cihazımı değiştirmeyi düşünüyorum ve aklımda Xiaomi 12 Lite modeli var. Sahibinden üzerinden almayı düşünüyorum. İlanlara göre IMEI vs. bütün işlemleri yapılmış cihazlar. Almadan önce dikkat etmem gereken bir şeyler var mı diye konu açacaktım fakat burada gördüğüm kadarıyla herkes IMEI atılmıyor, TWRP yok gibi yorumlarda bulunmuş. Bu bilgiler doğru mudur? YD cihaz alıyorsak resmi kayıt dışında kullanamıyor muyuz artık? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Twrp var ama resmi değil. Geliştiricilerin kendilerinin yaptığı twrp ler. Deneyip
IMEI atıldığını hiç duymadım. Link atabilir misiniz?

Erenimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
MI 5S Plus
Konular
10
Twrp var ama resmi değil. Geliştiricilerin kendilerinin yaptığı twrp ler. Deneyip
IMEI atıldığını hiç duymadım. Link atabilir misiniz?
Sahibinden üzerinden rastgele sordum birilerine kayıtlı dedi çoğu... TWRP şimdiye kadar çıkması gerekmez miydi kaç aylık telefon sonuçta. Bayağıdır takip etmiyorum telefon piyasasını önünü mü kestiler bootloader işinin?

Enigmatic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enigma
Cihazım
iPhone 13 Pro
Konular
0
Selamlar, uzun bir aradan sonra 3 yıllık CC9 cihazımı değiştirmeyi düşünüyorum ve aklımda Xiaomi 12 Lite modeli var. Sahibinden üzerinden almayı düşünüyorum. İlanlara göre IMEI vs. bütün işlemleri yapılmış cihazlar. Almadan önce dikkat etmem gereken bir şeyler var mı diye konu açacaktım fakat burada gördüğüm kadarıyla herkes IMEI atılmıyor, TWRP yok gibi yorumlarda bulunmuş. Bu bilgiler doğru mudur? YD cihaz alıyorsak resmi kayıt dışında kullanamıyor muyuz artık? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Kod adı taoyao ise henüz repair olmuyor.

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Sahibinden üzerinden rastgele sordum birilerine kayıtlı dedi çoğu... TWRP şimdiye kadar çıkması gerekmez miydi kaç aylık telefon sonuçta. Bayağıdır takip etmiyorum telefon piyasasını önünü mü kestiler bootloader işinin?
Boatloader da sorun yok. Ben açtım kilidi.

Twrp yayınlayanlar var. Ama henüz kurup deneyen görmedim. 3 tane farklı twrp sürüm yayınlandı şu ana kadar. Forumda mevcut konusu. Ama root ihtiyacım olmadığı için kurmadım. Ayrıca romlar fastboot olarak yayınlandığı için yeni rom kurmak için twrp ye ihtiyaç da kalmıyor.

Pasaport kaydı asla mantıklı değil. Kayıtla beraber 10 bin TL ye çıkıyor fiyat. Resmi Garantilisi zaten 12 bin TL.

IMEI işini de iyice araştırın. Şu ana kadar 12 serisine atılmıyor diye okudum. Atmaya çalışanlar da cihazı perte çıkardı.

Erenimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
MI 5S Plus
Konular
10
Boatloader da sorun yok. Ben açtım kilidi.

Twrp yayınlayanlar var. Ama henüz kurup deneyen görmedim. 3 tane farklı twrp sürüm yayınlandı şu ana kadar. Forumda mevcut konusu. Ama root ihtiyacım olmadığı için kurmadım. Ayrıca romlar fastboot olarak yayınlandığı için yeni rom kurmak için twrp ye ihtiyaç da kalmıyor.

Pasaport kaydı asla mantıklı değil. Kayıtla beraber 10 bin TL ye çıkıyor fiyat. Resmi Garantilisi zaten 12 bin TL.

IMEI işini de iyice araştırın. Şu ana kadar 12 serisine atılmıyor diye okudum. Atmaya çalışanlar da cihazı perte çıkardı.
Şimdi detaylıca sorunca 8 ay kullanıyorsunuz o zamana çözülünce biz atıyoruz falan diyenler oldu anlaşıldı durum. Gerçekten dediğiniz gibi alıp pasaport kaydı yaptırsam yeni fiyatlandırmayla garantiliyle aynı seviyeye geliyor. Çözüm gelmesini beklesem zam gelecek... Her türlü kötü durum. Teşekkür ederim tekrardan.

Düzenleme: Son olarak satıcının dediği gibi alsam 8 ay sorunsuz hat takıp kullanma olayı doğru mu? Bir de Mi 11 Lite cihazında çözüldü mü bu olay?

Enigmatic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enigma
Cihazım
iPhone 13 Pro
Konular
0
Şimdi detaylıca sorunca 8 ay kullanıyorsunuz o zamana çözülünce biz atıyoruz falan diyenler oldu anlaşıldı durum. Gerçekten dediğiniz gibi alıp pasaport kaydı yaptırsam yeni fiyatlandırmayla garantiliyle aynı seviyeye geliyor. Çözüm gelmesini beklesem zam gelecek... Her türlü kötü durum. Teşekkür ederim tekrardan.

Düzenleme: Son olarak satıcının dediği gibi alsam 8 ay sorunsuz hat takıp kullanma olayı doğru mu? Bir de Mi 11 Lite cihazında çözüldü mü bu olay?
Hangi modeli ama, 3 model var, codename yazarsanız daha net cevaplayabilirim, kod adı courbet ise tek sim bootloader kapalı oluyor.

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3

12 lite alırsanız 8 ay sorunsuz kullanırsınız. Süre bitince de ya IMEI kaydı ya pasaport. Yılbaşından sonra pasaport kaydı 6 bin TL olacak. Astarı yüzünden pahalıya geliyor.

11 lite sorunuz için aşağıdaki iki konuyu inceleyin.

ranin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi note 10
Konular
5
merhaba kardeşim evet şuanda 12 serisine imeı yok 8 ay aktif kullanırsın imeı cıkana kadar almak isteyen olursa bende sıfır olarak var aldım duruyor sadece kamera testi yaptım kullanmadım yanlış anlaşılmasın lütfen fazla cihaz oldugundan ilana ekledim

AsosyalBılgısayar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asosyal
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
12lite için dırenc yöntemi çıkmis. Tavsiye edermisiniz acaba yoksa Mi11t yemi bakayım?

Üst Alt