Yardım Yüksek sürümdeyken düşük sürüm güncellemesi

DagdakiDeve

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musti
Cihazım
Xiaomi Note 9
Konular
1
Arkadaşlar, dün Xiaomi Note 9 telefonuma 12.0.8.0.QJOMIXM güncellemesi gelmişti, tek fark klasörlerde idi, ama bugün kalktım ve 12.0.1.0.RJOMIXM güncellemesi de geldi. Şimdi ben buna geçmeli miyim çünkü içinde android 11 var diyor (bende 10 var) ,yoksa iptal mi etmeliyim?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-27-09-49-00-790_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-05-27-09-49-00-790_com.android.updater.jpg
    118,2 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_2021-05-27-09-49-05-662_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-05-27-09-49-05-662_com.android.updater.jpg
    246,9 KB · Görüntüleme: 17

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
DagdakiDeve, Garantili cihaz ise guncellemeyin çünkü memnun kalmaz iseniz geri eski sürüme dönemezsiniz.

Güncelleme yaparsanız mutlaka güncelleme sonrası hard reset atın çünkü android sürüm değişiyor...

DagdakiDeve

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musti
Cihazım
Xiaomi Note 9
Konular
1
DagdakiDeve, Garantili cihaz ise guncellemeyin çünkü memnun kalmaz iseniz geri eski sürüme dönemezsiniz.

Güncelleme yaparsanız mutlaka güncelleme sonrası hard reset atın çünkü android sürüm değişiyor...
Tamamdır hocam hard reset yapacağım

TeQ10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
Hangi bölgenin ROMundasınız? Bende MIUI Global 12.0.8.0 var ve bana daha o güncelleme gelmedi. Bir de merak ediyorum yeni kontrol paneli özelliği de geri geldi mi?

nasbedri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bedrettin
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
50
Benim telefonum rootlu değil ben şimdi güncellesem hard reset kısmını nasıl yapacağım?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar, dün Xiaomi Note 9 telefonuma 12.0.8.0.QJOMIXM güncellemesi gelmişti, tek fark klasörlerde idi, ama bugün kalktım ve 12.0.1.0.RJOMIXM güncellemesi de geldi. Şimdi ben buna geçmeli miyim çünkü içinde android 11 var diyor (bende 10 var) ,yoksa iptal mi etmeliyim?
Dostum memnun kaldın mı, önerir misin güncellemeyi? Bir de hard reset atmak zorunlu mu? Bilgilerimin silinmesini istemiyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam hard reset atmadan olmaz mı? Bende yedeklenmesi çok zaman alacak aşırı bilgi var, hard reset atmadan güncellemenin bir yolu olmalı, her xiaomi kullanıcısı hard reset atmayı bilmiyor sonuçta onlar sürekli aynı sürümde mi kalıyorlar?

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Düşük sürüme güncelleme diye bir şey yok hocam. Android yüseltmesi olunca MIUI sürüm numaralarına 1'den başlar, tüm Xiaomi cihazlarda böyle. Yani 12.0.1.0 daha düşük diyemeyiz.

Büyük güncellemelerde hemen güncelleme yapmanızı tavsiye etmem. Denemek isteyen arkadaşlar güncellesin, yorumlarını yapsın, sonra siz kararınızı verin (4-5 gün denenmesini bekleyin). Garantili cihazlarda sonrasında geriye dönüş olmuyor çünkü. Pişman eden bir güncelleme olursa hep yeni sürümü beklemek zorunda kalırsınız ancak onların da sorunları düzelteceğinin garantisi yok.

nasbedri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bedrettin
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
50
Düşük sürüme güncelleme diye bir şey yok hocam. Android yüseltmesi olunca MIUI sürüm numaralarına 1'den başlar, tüm Xiaomi cihazlarda böyle. Yani 12.0.1.0 daha düşük diyemeyiz.

Büyük güncellemelerde hemen güncelleme yapmanızı tavsiye etmem. Denemek isteyen arkadaşlar güncellesin, yorumlarını yapsın, sonra siz kararınızı verin (4-5 gün denenmesini bekleyin). Garantili cihazlarda sonrasında geriye dönüş olmuyor çünkü. Pişman eden bir güncelleme olursa hep yeni sürümü beklemek zorunda kalırsınız ancak onların da sorunları düzelteceğinin garantisi yok.
Hocam peki benim cihazım yurt dışı ve imei atılmış, direkt güncelleme kısmından guncellediğimde imei silinmesi gibi bir durum ortaya çıkar mı? Bu arada Redmi Note 9 için düzgün çalışan twrp bulamadığım için cihazım rootsuz.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam peki benim cihazım yurt dışı ve imei atılmış, direkt güncelleme kısmından guncellediğimde imei silinmesi gibi bir durum ortaya çıkar mı? Bu arada Redmi Note 9 için düzgün çalışan twrp bulamadığım için cihazım rootsuz.
IMEI gitmez ama TWRP üzerinden EFS bölümünü yedeklerseniz iyi olur.

Üst Alt