Çözüldü Yüksek Ram Kullanımı

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.0.10.0
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 10T Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba arkadaşlar, Mi10T Pro 128GB cihaza sahibim, cihaz stabil çalışıyor, kamera ve video kaliteside hoşuma gidiyor, normalde oyun oynayan biri değilim, fakat dün genshin impact adlı bir oyunu yükledim kardeşimle oynamak istedim, telefonum sadece spotify açıkken bile 5GB ram kullanıyor, genshin impact açıkken 7.8 gb ram kullanımıyla zirveyi gördü, yazılımsal bir problemmi acaba çünkü snapdragon 865 güçlü bir işlemci, boşta bile 5GB kullanım olması bana tuhaf geldi, bunun nedeni nedir acaba, arka plan uygulamalarını vs kontrol ettim bişey yok, donanımsal arıza da mevcut değil, sanırım yazılımsal bir sıkıntı mevcut RAM kullanımını aşşağı çekebilmemin bir yolu var ise benimle paylaşabilirseniz sevinirim, iyi günler dilerim.

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
MIUI arayüzü biraz fazla ram kullanır normalde de ama bu bence baya fazla formatsız ram kullanımını azaltmak için çözümler varsa hocalarım söyler ayrıca Mİ 10 t pro kullanan varsa ram kullanımını bırakırsa güzel olur

Oyla:

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
Merhaba arkadaşlar, Mi10T Pro 128GB cihaza sahibim, cihaz stabil çalışıyor, kamera ve video kaliteside hoşuma gidiyor, normalde oyun oynayan biri değilim, fakat dün genshin impact adlı bir oyunu yükledim kardeşimle oynamak istedim, telefonum sadece spotify açıkken bile 5GB ram kullanıyor, genshin impact açıkken 7.8 gb ram kullanımıyla zirveyi gördü, yazılımsal bir problemmi acaba çünkü snapdragon 865 güçlü bir işlemci, boşta bile 5GB kullanım olması bana tuhaf geldi, bunun nedeni nedir acaba, arka plan uygulamalarını vs kontrol ettim bişey yok, donanımsal arıza da mevcut değil, sanırım yazılımsal bir sıkıntı mevcut RAM kullanımını aşşağı çekebilmemin bir yolu var ise benimle paylaşabilirseniz sevinirim, iyi günler dilerim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam yanlışlık olmuş kullanılabilir 5gb benim bildiğim kadarıyla başta yazan boş ram i gösteriyor bir sıkıntı yok

Oyla: Çözüm

utkuee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
iPhone 12 Mini
Meslek
Dijital Fotoğrafçı
Konular
25
Dün baştaki sayı "Genshin İmpact" oynarken 7.8'e çıktı, cihaz baya baya ısındı ve kastı, hani 5 saniye kadar arayüz yüzünden bazen takılır ya cihazlar o şekilde oldu restartladım güç tuşuna basılı tutarak anca düzeldi, anlayamadım hocam, baştaki sayı kullanılabilir ram diyelim ne yani genshin impact ve tüm sistem 200mb ram mi kullanıyor :/, 7.8 - 7.5 arasında dönüp duruyordu sürekli sorun tekrarlanırsa ss alıp ekleme yapacağım yardımınız için teşekkür ederim iyi günler dilerim <3

Oyla:
Üst Alt