Haber YouTube videolarını reklamsız izlemek için bulunan ilginç yöntem.

Dünyanın açık ara en büyük video platformu YouTube, bugün ilginç bir haberle gündeme geldi. Servis için sürpriz bir yöntem bulundu.

YouTube, bildiğiniz üzere reklamlar üzerinde gelir elde eden bir firma. Google’ın bu devasa giderleri olmasına rağmen reklamlar üzerinden milyar dolarlar kazanan ve bunları içerik üreticilerle de paylaşan servisi, bazen reklam konusunda can sıkabiliyor. Burada yeni bulunan bir yöntem ise tarayıcı üzerinde reklamsız video izleme imkanı tanıyor. Şu an çalışan ancak ileride kapatılacağı düşünülen bu yöntem, video bağlantılarına .com’dan sonra bir “.” konulmasıyla daha yapılıyor. Yani “youtube.com./” şeklindeki bir kullanım ile videolar tamamen reklamsız hale geliyor. Bu yöntem ile video başındakiler yanında içindeki reklamlar da gizleniyor deniyor. Kişilere reklamsız video keyfini Premium üyelik ile satan YouTube, bu açığı yukarıda da belirttiğimiz gibi kısa süre içerisinde kapatacaktır deniyor.

Bizzat denedim çalışıyor tabiki şimdilik :)

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Aslında yöntem çok da şahsen ben direkt premium alıyorum. 17 lira çok cazip bir fiyat doğrusu. Papara ile ödeyince 9 liraya geliyor ve YouTube Music uygulamasının premium versiyonunda seçilebilen yüksek kalite ses modu şahane. Spotify falan hikaye gerçekten kaliteli ses veriyor. Geçen premium üyeliğim bitince mod olayını denedim reklamsız oluyor ama o yüksek kaliteli sesi alamıyorum. Sanırım ben 9 liraya devam edeceğim.

DeathSilence

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
3
Neyse fixlenene kadar böyle devam ederiz bunu bilmiyordum, ha fixlenirse Ublock Origin kullanırız kullanıcı her zaman haklıdır. :D

Üst Alt