Sohbet Youtube vanced kullanılmalımı?

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
151

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-09-22-17-47-18-171_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-09-22-17-47-18-171_com.miui.securitycenter.jpg
    186,4 KB · Görüntüleme: 28

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
vanced de şöyle bir sorunum var belki kullanan biliyordur. geçmiş kaydedilmiyor microg olsun vanced olsun hepsi güncel, silip tekrar kurdum, başka mail hesabı denedim, ayarlardan geçmiş duraklatma özelliğini kapayıp açtım ama ne yaptıysam geçmişi göremiyorum normal youtube'da ve bilgisayarda sıkıntısız çalışıyor. varmı bu sorunla karşılaşan ve çözümü bulan

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
YouTube vanced kapalı kaynak kodu bu yüzden kimse bilmiyor güvenli olup olmadığını Micro g ile kullanıldığında şarj tüketimi daha yüksek oluyor Micro g sürekli arkaplanda aktif çalışıyor rootlu şekilde daha sağlıklı çalışıyor uygulama içi YouTube videoları hata vermiyor.
Güvenlik konusunda endişeniz varsa kullanmayın bende kullanıyorum ama Allaha emanet security malesef öylece güveniyoruz sadece arkaplanda veri mi topluyor mining mi yapıyor bilinmez.
Ek olarak eğer bi uygulama kötü niyetliyse ve root iznine sahipse cihazın köküne yerlesir format atarak yazilim atarak kurtulamazsınız.

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
13
NewPipe var üstüne tanımam, YouTube ile aynı zaten istediğiniz videoları indirebiliyorsunuz, müzik kullanımı için bildirim paneline atıyorsunuz. YouTube abeneliklerinizi de aktarıyorsunuz say say bitmez...
Newpipe de yorumları okumak için kaydırınca videoda kayboluyor sırf bu yüzden sevmedim.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
MicroG ile kullanmayin luckypatcher ile patch yapip direk magiskten yukleyin tertemiz. Hocaminda dedigi gibi microg arka planda calisip gereksiz sarj tuketiyor.

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Son günlerde bu güvenlik çılgınlığı gene başladı. Ne var bu telefonlarınızda hesaplarınıza kaç para var. Madem bu kadar paranız var güvenlik takıntınız var neden xiaomi telefon aldınız? Hadi aldın niye rahat durmazsın rom root, modlu uygulamalar neden kullanırsın?
Miuii zaten her türlü bilginizi okuyor, en cok ekranın neresine tıkladığınıza kadar her veriyi topluyor.
Custom romların çoğu ücretli ücretsiz her türlü verinizi topluyor. Ne sanıyorsunuz custom rom üreticileri kıytırık site reklam geliri için bilmem kaç tane xiaomi telefona rom yapıyor test ediyor, sunucu kiralıyor, her cihaz için 50-60 gb veri indiriyor üstelik bunu bazi cihazlara haftalık bazilarina aylık yapıyor ve bunları ücretli sunuculara sırf sizin kara kaşınız için para verip size ücretsiz sunuyor öylemi?
O telefonun bl kilidini açtığın custom rom yüklediğin gün bir daha güvenlikten bahsetmeyeceksin ve unutacaksın.
Ücretli bir şeyi size bedava veriyorlarsa satılan ürün sizsinizdir.
Güvenlik takıntınız varsa 3310 lara geri dönmeniz gerekiyor.

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Son günlerde bu güvenlik çılgınlığı gene başladı. Ne var bu telefonlarınızda hesaplarınıza kaç para var. Madem bu kadar paranız var güvenlik takıntınız var neden xiaomi telefon aldınız? Hadi aldın niye rahat durmazsın rom root, modlu uygulamalar neden kullanırsın?
Miuii zaten her türlü bilginizi okuyor, en cok ekranın neresine tıkladığınıza kadar her veriyi topluyor.
Custom romların çoğu ücretli ücretsiz her türlü verinizi topluyor. Ne sanıyorsunuz custom rom üreticileri kıytırık site reklam geliri için bilmem kaç tane xiaomi telefona rom yapıyor test ediyor, sunucu kiralıyor, her cihaz için 50-60 gb veri indiriyor üstelik bunu bazi cihazlara haftalık bazilarina aylık yapıyor ve bunları ücretli sunuculara sırf sizin kara kaşınız için para verip size ücretsiz sunuyor öylemi?
O telefonun bl kilidini açtığın custom rom yüklediğin gün bir daha güvenlikten bahsetmeyeceksin ve unutacaksın.
Ücretli bir şeyi size bedava veriyorlarsa satılan ürün sizsinizdir.
Güvenlik takıntınız varsa 3310 lara geri dönmeniz gerekiyor.
Sanırım çok içerlemişsin 😀 ben sadece sordum memnun olanlar var olmayanlarda google hesabımı ne kadarda olsa çoğu yerde kullanıyorum aynı hesabı ama en azındanda olsa sormak istedim

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Decidueye,
Yok içerlemek değilde, sorunun ne kadar mantıksız olduğunu anlamanızı istiyorum. BL kilidini açıp root veya custom rom yüklediğiniz anda potansiyel tehlikedesiniz. Artık bir güvenlikten bahsetmek sadece safdillik olur.
Güvenlimi diye sormak yerine güvenlik tedbiri alacaksınız. Ücretli bir şeyi ücretsiz alıyorsanız bunun güvenliğinden bahsedilemez.
Siz tedbir alacaksınız.
1- Google hesabı önemli tabi ama korumak çok basit. İki adımlı doğrulama kullanılmalı ve ikinci adım olarak Authenticator mutlaka kullanılmalı. Böylece hangi cihazdan girilmiş hangi cihazdan girilmeye teşebbüs edilmiş olduguda görülür. Ayda bir iki hesap hareketlerini kontrol edin.
2- Muhakkak ama muhakkak bir harici password manager kullanılmalı. Google ile kullandığınız her şifre her hesap önünde sonunda satışa çıkar. Öyle ucuz basit bir şey değil, aylık aboneliklide degil ömür boyu satın alabileceginiz bir password manager diyorum. Şifre yaninda Parmakizi veya yüz tanıma ile açılmalı ve bulut hesabınızda yedeklenmeli, passmanager kendi sunucusunda yedek tutmamalı. Sifreler için değiştirme hatırlatması vb yapabilmeli.
3- Banka programları mail programları vb gibi sizce önemli programlar miui kullanıyorsanız program kilidi ile kilitlenip parmak izi ile açılmalı. Miui kullanmıyorsanız bu özelliği destekleyen launcherler var harici programlar var.
Bu üçünü yapmak temel güvenlik tedbirlerini almak demektir.
Ek olarak mailleriniz çok önemli ise proton mail var, dünyada daha güvenli bir mail sistemi yok, ücretsiz alın kullanın. (Sanırım ücretsiz sınırlı ama kullanıma engel değil)
Sistemimizin her seyine ulaşabilen ve bunu çaktırmadan yapabilen en önemli program Launcherdir. Modlu, cracklı launcher kullanmayın. Ya stock launcher kullanın yada ücretini verip bir launcher alın.
İşte hepsi bu kadar. Yaklaşık 50 tl maksimum harcama ile yapabileceğiniz maksimum koruma sağlanır. Artık vancedin mancedin sizden alacağı fazlada bir şey kalmadı.

Üst Alt