Sohbet Yine Bir Brick Vakası ve Daha Fazlası

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Uzun bir süredir özellikle Telegram'da Xiaomi cihazları bilinçli olarak brick edip bundan keyif alan bazı beyin yaşı küçük kullanıcılar var. Bunlar özellikle Telegram topluluklarında gezip insanlara yardım etme bahanesi ile çeşitli şekilde, karşılarında ki insanların cihazlarında ciddi derecede hasar bırakıyor. Bunu uzun bir süre önce defalarca kez duyurmuştuk ancak hala bu insanların tuzaklarına düşen kullanıcılar var. Öncelikle konuya bu uyarıları yaparak başlayayım;

Telegram topluluklarında veya forumda kim olduğunu bilmediğiniz, güvenmediginiz kimsenin verdiği modülleri cihazınıza kurmayın, her ne şekilde olursa olsun hiçbir dosyayı cihazınıza flashlamayın. Bu modüllerin "Safetynet Fix" gibi sahte isimler altında hazırlanabileceğini ve modüllerin ismine güvenerek kullanmamanız gerektiğini unutmayın.

Romları sadece geliştiricilerin yayınladığı kanallardan kendi paylaştığı linkleri kullanarak indirin. Kullandığınız her güvenilir magisk/ksu/apatch modülünün bir github sayfası olduğunu ve guvenebileceginiz tek kaynağın bu sayfa olduğunu unutmayın ve modüllerinizi mümkün oldukça github sayfalarından indirmeye özen gösterin.
Forumda yetki verilmeyen bir kişiden bu şekilde bir teknik destek almadan önce güvenilir olduğundan emin olun. Forum tarafından yetki verilen kullanıcılarda zaten Teknik destek olduğuna dair etiket olur.

Gel gelelim konuya;

Bildiğiniz gibi telegramda neredeyse her cihaz için belli başlı topluluklar var. Bu toplulukların Türkiye'de ki adminlerinden birisinin adını taklit ederek (Çeşitli ekran görüntüleri vs. inceleyip bu kişinin kendi hesabı olduğuna dair bir kanıt olmadığı için taklit olarak kabul ettim, ayrıca bu kişinin kendi adını kullanarak böyle bir işlem yapması da mantıklı bir şey değil.) bir kullanıcıya ücretli olan bir romu ücretsiz bir şekilde özel mesaj yolu ile vereceğini söyleyip uzaktan bağlantı ile cihazı brick ediyor. Mağdur olan kullanıcı topluluğa yeni girdiğinden bu brick muhabbetlerinden pekte haberi yok. İşlem sonucu cihaz Brick olunca bu işlemden sorumlu olan kişiler bu kullanıcıyı bir de Telegramda ki Xiaomi topluluğuna gönderiyorlar orada yardımcı olacaklar diyerekten. Yani başka birisinin adını kullanmakla kalmayıp bir de ortalığı karıştırıyorlar. Sonrasında bu taklit edilen kişinin sorumlu tutulması gibi olaylar dönüyor.

Bununla paralel olarak yine birçok topluluğun admini olan bu arkadaşın nerden çıktığı bilinmez kimlik bilgilerinin sızması gibi bir muhabbet dönüyor. Bu arkadaşta şüphelendiği kişilere sözlu tehditlerde bulunuyor. Dinlediğim insanlardan anladığım kadarıyla bu konuda ki olayın temelinde böyle bir durum söz konusu;

Bu konuyu kilitleyip kapatmamin sebebi de mesajlarda konunun başka bir yere gidiyor olması ve başka insanlara sicramaya başlamasıydı. Ancak her ne kadar bu sebeple konuyu kitlesemde konu içerisinde ki şikayeti de ister istemez susturmuş oldum. Konunun ne olduğunu araştırıp bazı kullanıcılarla görüştükten sonra durumları bu şekilde izah edip mağdur olan kimsenin susturulmasina sebep olmamak adına bu konuşmayı başlatıyorum. Konu sahipleri, mağdur olanlar ve yaşananlara şahit olanlar bu konu altında kimseyi haksız yere zan altında bırakmadan şikayetlerini dile getirebilir. Ancak sozlerinizin kimleri etkilediğini unutmadan yorumlar yapmanızı rica ediyorum.

Olaylarla ilgili kaynaklarınızı ve kanıtlarınızı uygunsuz cümleleri sansürleyerek ek olarak yükleyebilirsiniz.

İyi forumlar.

vezir020

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
Öncelikle Hasan hocam'a teşekkür ederim..
Mevzuya gelecek olursak;
Kilitlenen konudaki durumlar karalama vs. değildir.
Synx arkadaşımız 13 Ultraya rom yayınlandığını öğrenince, mevzudaki romun telegram kanalına giriyor bir soru soruyor akabinde "Akif Kulak" isimli şahıs banla bu oo çocuğunu diyor rom yapımcısı banlıyor.
daha sonra ben bizzat girdim gruba yukarıdaki mesajı görmek için . bende banlandım tek kelime yazmadan rom yapımcısının kanalından sebeb olarak izliyor olmam belirtilmiş .
Rom yapımcısıyla konuşuldu kalktı dendi vs. arkadaşlar rom satın aldılar falan buraları geçiyorum rom yapımcısının tek hatası bizim açımızdan sorgusuz sebepsiz yere terbiyesiz bir şahsın komutunu önemseyip uygulamasıdır.

Diğer Akif Kulak denen şahsa gelince...
bizim 39 kişilik yardımlaşma topluluğumuzda olan şahısları sözlü küfürlü bir şekilde bizimle alenen uğraşmasıyla ilgileniyoruz hiçbir rom yapımcısı hedefimizde değil yukarıda da belirttim rom yapımcısı arkadaşla aramızdaki diyalog yukardıki gibidir...

Brick mevzusuna gelince doğrudur yanlıştır orasını kendisi mi çıkarır başka birşey mi yapar bilmiyorum .. cihaz brick yapılıyor bizim gruptaki arkadaşların kullanıcı telegram linkleri ve gurubun linkleri veriliyor ve biz küfür yiyoruz . arkadaşın psikolojik bir sıkıntısı var ise tedavi olabilir... bizle ilgili bir sıkıntısı var ise savcılığa gidebilir... klavye başına geçip erkeklik yapmak nedir biliyoruz.. kendisi ile alenen karşı karşıya bir diyaloğum olmadığı halde ben ve diğer arkadaşlarıma saldırma amacını sağlıksız bir psikolojiye yoruyoruz.

Ben bu konuda kendisine 12 13 yıldır takip eden tanıyan bir insan olarak bizlere yardımcı olduğu Hasan Hocama HiddeNKinG teşekkür ederim .
açık mecrada forum kurallarına aykırı olacağını hesaba katarak olayla ilgili küfürlü içerikleri buraya atmadım kendisine ilettim.

Bizim kendi sohbet yardımlaşma gurubumuzun herhangi bir ticari, karalama amacı yok sadece yardımlaşma tabanlıdır. şu topluluğa üyesin vs diyip küfür etmiyoruz, ayrım yapmıyoruz. engel olmaya çalışmıyoruz . aynı şeyi karşı taraftan bekliyoruz sadece..
-vezir020
-Mehmet Akif VEZİROĞLU

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Geçen yıl 11 ultra kullanırken akif denen çocuğun 11 ultra grubuna katılmıştım.Çocuk diyorum çünkü zorlasam yaşı kadar çocuğum olmuştu neyse.
Teşkilatı kurmuş grupda ama teşkilatında 11 ultra kullanan yok kendisi dahil.
Yani olaya şöyle bakacak olursak her grupda var alakası olmadığı halde çünkü eleman çorbasına bakıyor...
İnsanlar telefonu yeni aldığı ve bilmediklerinden dolayi yardım istiyorlar ve en basiti twrp yüklemek için para ile yapıyor bu eleman bu işi ki eu rom vs rom kurmak için bile para aldığını görünce grupda yazdım bir arkadaşa nasıl kurulacağıni küfür edip banlamıştı.
Yani benim diyeceklerim eğerki bu yazıyı okuyan olursa tabiki bu elemanın olduğu yerlerden uzak durmalarıdır.
Hayırlı akşamlar.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Emrespect hocam dün kilitlediğiniz konuda rom yapımcısı için herkes özellikle "tanımıyorum" demişti... Güvenilirliğine dair referans alabileceğimiz tek bilgi ise ekibiydi. Ekibinde ise burada yer alan her üç mesajda da belirtildiği üzere güvenilir olmayan, dolandırıcı karakteri tescillenmiş, küfürbaz ve ahlaksız bir şahıs olan Akif Kulak yer alıyor. Akif Kulak'ın emirleriyle hareket ederek forumumuzun saygıdeğer üyelerini banlayan bu kişiye ise siz referans oluyorsunuz... Tarafsızlığınızı koruyarak daha objektif yaklaşmanız çok daha mantıklı ve konumunuza uygun bir duruş olurdu kanaatindeyim ancak elbette ki bir yargıda bulunabilecek düzeyde değilim. Telegramdaki yazışmalarınızı da okuduktan sonra kendi tercihiniz diyerek bu konuyu kendi adıma kapatıyorum.

Diğer konu için ise kriter çok belli aslında.

Bu Akif Kulak isimli kullanıcı grupta küfür etmesine, geçmişindeki ahlaksızlık ve dolandırıcılıkları ortaya dökülmüş olmasına, yalan söylediği kanıtlanmasına rağmen HyperVoltran grubunda halen bulunuyor ve geliştirici bu ahlaksız kişilikle beraber çalışmaya devam ediyor mu?

Lütfen bu soruya siz veya geliştirici bir cevap verebilir misiniz?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Emrespect hocam dün kilitlediğiniz konuda rom yapımcısı için herkes özellikle "tanımıyorum" demişti... Güvenilirliğine dair referans alabileceğimiz tek bilgi ise ekibiydi. Ekibinde ise burada yer alan her üç mesajda da belirtildiği üzere güvenilir olmayan, dolandırıcı karakteri tescillenmiş, küfürbaz ve ahlaksız bir şahıs olan Akif Kulak yer alıyor. Akif Kulak'ın emirleriyle hareket ederek forumumuzun saygıdeğer üyelerini banlayan bu kişiye ise siz referans oluyorsunuz... Tarafsızlığınızı koruyarak daha objektif yaklaşmanız çok daha mantıklı ve konumunuza uygun bir duruş olurdu kanaatindeyim ancak elbette ki bir yargıda bulunabilecek düzeyde değilim. Telegramdaki yazışmalarınızı da okuduktan sonra kendi tercihiniz diyerek bu konuyu kendi adıma kapatıyorum.

Diğer konu için ise kriter çok belli aslında.

Bu Akif Kulak isimli kullanıcı grupta küfür etmesine, geçmişindeki ahlaksızlık ve dolandırıcılıkları ortaya dökülmüş olmasına, yalan söylediği kanıtlanmasına rağmen HyperVoltran grubunda halen bulunuyor ve geliştirici bu ahlaksız kişilikle beraber çalışmaya devam ediyor mu?

Lütfen bu soruya siz veya geliştirici bir cevap verebilir misiniz?
Akif geliştirici ekibinde değil Mert Voltron romları kendisi yapıyor. Akif ile aralarında iletişim söz konusu ancak bu romlarinda onun söz hakkı olduğu anlamına gelmiyor. Mert'i birkaç aydır tanıyorum, Akif ile ise doğru düzgün bir diyaloğum olmadı. Hatta durduk yere nedendir bilinmez admini olduğu kanallardan bir sabah fark ettiğim üzere banlanmış birisiyim aylar önce, defalarca kez sormama rağmen de cevap alamamıştım zamanında. Böyle mazi denilemeyecek bir durumumuz da oldu ama kendisi ile doğru düzgün sohbet dahi etmemişimdir. Burada hiçbir şekilde Akif'e referans olmam tabiki de söz konusu değil.

Öte yandan Mert'i tanıyor ve romlarının gelişim surecini yakından takip ediyorum. Ciddi anlamda romlarinda gelişim söz konusu olduğundan; böyle bir durumdan dolayı adının lekelenmesini istemediğim için olaya müdahale etmem gerekti. Çünkü bahsi geçen konuda Akif'in adından çok Voltron romunun adı geçiyordu ancak Akif Voltron rom ekibinde değil. Aralarında nasıl bir iletişim düzeyi olduğunu bilmiyorum ancak kurunun yanında yaşın da yanmasını istemiyorum. Akif sadece grupta var olan bir kişi ve neden olduğunu bilmiyorum ama nazı geçiyor olmalı ki isteği üzerine böyle bir banlama söz konusu olmuş. Dediğim gibi aralarında ki iletişimin nereden kaynaklandığını bilmiyorum ancak konuda da söylediğim üzere birileri Akif'in de üzerine oynuyor, kimlik bilgileri vs. muhabbeti dönmüş nasıl olduysa ve sonrasında insanlara bunun üzerinden de küfürler etmiş. Hiçbir suçu olmayan Synx hocam da, ki kendisini çok daha uzun zamandır tanıyorum, bu durumda mağdur konumuna düşmüş.

Bunun yanında gidip Mert'e sen neden Akif ile hala konusuyorsun da diyemem sonuçta, Akif ile de hiçbir diyaloğum olmadığı için neden böyle yaptın diye de sormam, o kendisini açıklamak ve savunmasını yapmak isterse de telegramdan bana ulaşır ve onun da savunmasını burada yayınlarım tabiki de.

Toplulukta tanıdığım insanlar ile çeşitli konuşmaları yaptıktan sonra da elime ulaşan ekran görüntüleri vs. hakkında açabileceğim maks konu bu şekilde olabildi. Sonuç olarak bu olayda bir taraf olmam forumda ki yetkim sebebiyle sadece beni değil forumu da bir taraf olarak gösterecektir. Mağdur olanları susturmamak adına da bu konuyu tekrar açıp şikayetiniz neyse ortaya dokebilmeniz için imkan tanımanın doğru olduğu sonucuna vardım.

Ayrıca hocam emin olun iki tarafi da dinleyerek olabildiğince objektif bir şekilde yaklaşmaya çalışıyorum. Ne forumda ki kullanıcıların ne de olayla ilgisi olan diğer isimlerin bir anda isminin lekelenmemesi için konuyu kapatmam gerekti. Objektif olmak istemesem bu konuyu hiç açmaz forumda da tamamen sonlanmasını sağlayabilirdim ve bir süre sonra unutulup giderdi. Burada korumaya çalıştığım tek kişi Voltron rom sahibi Mert'tir, onunda emeklerine olan saygımdan dolayı adına leke gelmesini istemediğim için. Sadece bir arkadaşının sözünü dinleyip bu banlama işlemini yaptıysa, sadece bu konu üzerinden eleştiriye tutulmalı diye düşünüyorum. Onun dışında romlarina kadar eleştiriler söz konusu olmuştu durduk yere.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Akif geliştirici ekibinde değil Mert Voltron romları kendisi yapıyor. Akif ile aralarında iletişim söz konusu ancak bu romlarinda onun söz hakkı olduğu anlamına gelmiyor. Mert'i birkaç aydır tanıyorum, Akif ile ise doğru düzgün bir diyaloğum olmadı. Hatta durduk yere nedendir bilinmez admini olduğu kanallardan bir sabah fark ettiğim üzere banlanmış birisiyim aylar önce, defalarca kez sormama rağmen de cevap alamamıştım zamanında. Böyle mazi denilemeyecek bir durumumuz da oldu ama kendisi ile doğru düzgün sohbet dahi etmemişimdir. Burada hiçbir şekilde Akif'e referans olmam tabiki de söz konusu değil.

Öte yandan Mert'i tanıyor ve romlarının gelişim surecini yakından takip ediyorum. Ciddi anlamda romlarinda gelişim söz konusu olduğundan; böyle bir durumdan dolayı adının lekelenmesini istemediğim için olaya müdahale etmem gerekti. Çünkü bahsi geçen konuda Akif'in adından çok Voltron romunun adı geçiyordu ancak Akif Voltron rom ekibinde değil. Aralarında nasıl bir iletişim düzeyi olduğunu bilmiyorum ancak kurunun yanında yaşın da yanmasını istemiyorum. Akif sadece grupta var olan bir kişi ve neden olduğunu bilmiyorum ama nazı geçiyor olmalı ki isteği üzerine böyle bir banlama söz konusu olmuş. Dediğim gibi aralarında ki iletişimin nereden kaynaklandığını bilmiyorum ancak konuda da söylediğim üzere birileri Akif'in de üzerine oynuyor, kimlik bilgileri vs. muhabbeti dönmüş nasıl olduysa ve sonrasında insanlara bunun üzerinden de küfürler etmiş. Hiçbir suçu olmayan Synx hocam da, ki kendisini çok daha uzun zamandır tanıyorum, bu durumda mağdur konumuna düşmüş.

Bunun yanında gidip Mert'e sen neden Akif ile hala konusuyorsun da diyemem sonuçta, Akif ile de hiçbir diyaloğum olmadığı için neden böyle yaptın diye de sormam, o kendisini açıklamak ve savunmasını yapmak isterse de telegramdan bana ulaşır ve onun da savunmasını burada yayınlarım tabiki de.

Toplulukta tanıdığım insanlar ile çeşitli konuşmaları yaptıktan sonra da elime ulaşan ekran görüntüleri vs. hakkında açabileceğim maks konu bu şekilde olabildi. Sonuç olarak bu olayda bir taraf olmam forumda ki yetkim sebebiyle sadece beni değil forumu da bir taraf olarak gösterecektir. Mağdur olanları susturmamak adına da bu konuyu tekrar açıp şikayetiniz neyse ortaya dokebilmeniz için imkan tanımanın doğru olduğu sonucuna vardım.

Ayrıca hocam emin olun iki tarafi da dinleyerek olabildiğince objektif bir şekilde yaklaşmaya çalışıyorum. Ne forumda ki kullanıcıların ne de olayla ilgisi olan diğer isimlerin bir anda isminin lekelenmemesi için konuyu kapatmam gerekti. Objektif olmak istemesem bu konuyu hiç açmaz forumda da tamamen sonlanmasını sağlayabilirdim ve bir süre sonra unutulup giderdi. Burada korumaya çalıştığım tek kişi Voltron rom sahibi Mert'tir, onunda emeklerine olan saygımdan dolayı adına leke gelmesini istemediğim için. Sadece bir arkadaşının sözünü dinleyip bu banlama işlemini yaptıysa, sadece bu konu üzerinden eleştiriye tutulmalı diye düşünüyorum. Onun dışında romlarina kadar eleştiriler söz konusu olmuştu durduk yere.

Açıklama için teşekkürler hocam. Galiba bu durumda kendi adıma rom geliştiricisinin Akif Kulak hakkında vereceği/vermeyeceği cevaba ve alacağı tavra göre bir değerlendirme yapacağım.

Çoğu zaman atasözleri gerçekten güzel yol gösteriyor....

"Arkadaşını Söyle, Kim Olduğunu Söyleyeyim"

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Açıklama için teşekkürler hocam. Galiba bu durumda kendi adıma rom geliştiricisinin Akif Kulak hakkında vereceği/vermeyeceği cevaba ve alacağı tavra göre bir değerlendirme yapacağım.

Çoğu zaman atasözleri gerçekten güzel yol gösteriyor....

"Arkadaşını Söyle, Kim Olduğunu Söyleyeyim"
Tabiki de hocam, herkes kendi muhasebesini yapmakta özgür. Bu süreçte bir hatamız olduysa da kendi adıma özür dilerim. Her zaman orta yolu bulmaya çalışarak ilerledim. Atasözleri iyi yol gösterdiğinden dolayı ben de bir tane bırakayım hocam;

Hatasız kul olmaz.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Ne olursa olsun, ortada bir sebep var veya yok ailevi değerlere kadar hakaret kabul edilemez. Bu hakaretlere rağmen geliştirici hakaret eden bir şahsın yorumunu baz alıpta engelleme yapıyorsa girmeyin sizde gruplarına gerek yok. Bana göre bu hakareti edenle banlamayı yapan geliştiricide aynı kefededir.. Gerisi hakkında yorum yapmayacağım yorumlar ortada zaten.

Emrespect sizin konuyu kapatmanız bilhassa yerinde olmuş belki ilerleyen süreçtr hakaretlere dönüşebilirdi konudaki yorumlar, tatsız durumlar oluşabilirdi.

mali4848

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet ali
Cihazım
Mi 13 ultra
Konular
0
Öncelikler merhabalar.

Bende mağdur olarakdan kendi tarafımdan geçen olayı anlatmak isterim.

Uzun süredir bu telefon yardımlaşma guruplarındayım.

Kısaca voltron yani mert kardeşimizin benimde istemem ve teşvik ile mi 13 ultra içinde bir rom iştemişliğimiz olmuştur.

Romu mert den ilk alan ve deneyen ben oldum.

Romun paylaşıma açılmasından sonra guruplarda paylaşıldı ve okan arkadaşımız da bilgi almak için voltron gurubuna gitti. Girer girmez akif küfür ederek banlattırıyor.

Olaylarda bundan sonra iyice çirkinleşiyor.

Ben ve diğer rom u alan arkadaşlar ile rom u denerken akşam gurupta akif in bilgileri paylaşıldı.

Bende paylaşan kişiye cevap olarak. Bu özel bilgilerin böyle kolayca bulunmasından dolayı.

(korktum valla. Adamın 7 sülalesini çıkarmışlar) dedim. Bu paylaşan kişiye cevaben.

Sonrasında sanıyorum akif yada akifin yardımcısı gibi iş yapan yada öyle görünenler tarafından. Sadece bu ekran resmi alınıp akif e iletilmiş.

Ardından. Akif in direk kendisinden ağıza alınmayacak şekilde küfürler ile mesaj aldım ve tüm guruplardan engellendim.

Not:Akif ile tanışıklığım sadece bu telefon guruplarındandır. Alışverişim dahi olmuştur.

Ama Akif in burada Anlamadan dinlemeden banlaması. En büyüğüde küfür etmesi hiç hoş bir davranış değil. Bunu bende doğru bulmuyorum.

Bu yüzden Akif i bu küfür konusunda eleştiririm.

Brick konusuna da gelirsek bu işi akife gülüp ardından iş çevirenler yapıyorlar diye bir kanaate vardım ben.

İyi forumlar.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Öncelikler merhabalar.

Bende mağdur olarakdan kendi tarafımdan geçen olayı anlatmak isterim.

Uzun süredir bu telefon yardımlaşma guruplarındayım.

Kısaca voltron yani mert kardeşimizin benimde istemem ve teşvik ile mi 13 ultra içinde bir rom iştemişliğimiz olmuştur.

Romu mert den ilk alan ve deneyen ben oldum.

Romun paylaşıma açılmasından sonra guruplarda paylaşıldı ve okan arkadaşımız da bilgi almak için voltron gurubuna gitti. Girer girmez akif küfür ederek banlattırıyor.

Olaylarda bundan sonra iyice çirkinleşiyor.

Ben ve diğer rom u alan arkadaşlar ile rom u denerken akşam gurupta akif in bilgileri paylaşıldı.

Bende paylaşan kişiye cevap olarak. Bu özel bilgilerin böyle kolayca bulunmasından dolayı.

(korktum valla. Adamın 7 sülalesini çıkarmışlar) dedim. Bu paylaşan kişiye cevaben.

Sonrasında sanıyorum akif yada akifin yardımcısı gibi iş yapan yada öyle görünenler tarafından. Sadece bu ekran resmi alınıp akif e iletilmiş.

Ardından. Akif in direk kendisinden ağıza alınmayacak şekilde küfürler ile mesaj aldım ve tüm guruplardan engellendim.

Not:Akif ile tanışıklığım sadece bu telefon guruplarındandır. Alışverişim dahi olmuştur.

Ama Akif in burada Anlamadan dinlemeden banlaması. En büyüğüde küfür etmesi hiç hoş bir davranış değil. Bunu bende doğru bulmuyorum.

Bu yüzden Akif i bu küfür konusunda eleştiririm.

Brick konusuna da gelirsek bu işi akife gülüp ardından iş çevirenler yapıyorlar diye bir kanaate vardım ben.

İyi forumlar.
Bilgilendirmeniz için teşekkürler hocam, benimde vardığım sonuç buydu destekler nitelikte olmuş.

Üst Alt