Soru Yetkili serviste batarya değişimi

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Merhaba arkadaşlar,
Telefonumun bataryası normal kullanımda 6 saat falan götürüyor. (Oneos) ilk aldığım zamanlar çok daha iyi süreleri orjinal romda da alıyordum. Xiaomi evofone ile görüştüm yurt dışı cihazlara destek vermediklerini söylediler. Xiaomi çin merkezi ile iletişime geçtim bir türlü derdimi anlatamadım, Hindistan'a mail attım onlarda bana bataryayı göndermeyeceklerini söylediler. Xiaomi çin ise hem canlı dest. Hemde mail uzerinden görüştüm format at falan diyorlar. Ben cihazın bataryasını orjinali ile değiştirmek istiyorum Türkiye'de yetkili serviste faturalı olarak cihazımı tamir ettirebileceğim evofone harici farklı bir yetkili servis varmı veya daha önce böyle birşey yapan varmı? Arkadaşımın yurt dışı Samsung cihazının ekranı kırıldı adam KVK ya gitti elini kolunu sallayarak yaptırdı geldi Xiaomi de işler neden böyle değil :( sahte bataryaya para vermek istemiyorum deji de hızlı şarj olmuyor ayrıca cihazımın yine fabrikasyon standartlarında sökülüp takılmasını istiyorum yoksa kendimde değiştirebilirim. Cihazı çok seviyorum kasaplara teslim edesim gelmiyor maalesef :(

akyakali

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Noyan
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
52
Merhaba arkadaşım

Maalesef xiaomi mi9t pro için yan sanayi hariç batarya yok o kadar yer aradım hiç birinde yok.

Xiaomi enes budak var onda bir kere yaptırmışdım işçiliği iyiydi

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Merhaba arkadaşım

Maalesef xiaomi mi9t pro için yan sanayi hariç batarya yok o kadar yer aradım hiç birinde yok.

Xiaomi enes budak var onda bir kere yaptırmışdım işçiliği iyiydi
Enesi tanıyorum Facebook'tan ben yetkili serviste parası neyse verip yaptırayım dedim yok olmaz diyorlar. Arkadaşım yurtdısı Samsung cihazını KVK da ekranını bataryasını orjinali ile değiştirdi faturalı bir şekilde cihaz kusursuz ilk günkü gibi oldu Xiaomi bu konuda eksik kaldı bence keşke KVK ile anlaşsalar

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Enesi tanıyorum Facebook'tan ben yetkili serviste parası neyse verip yaptırayım dedim yok olmaz diyorlar. Arkadaşım yurtdısı Samsung cihazını KVK da ekranını bataryasını orjinali ile değiştirdi faturalı bir şekilde cihaz kusursuz ilk günkü gibi oldu Xiaomi bu konuda eksik kaldı bence keşke KVK ile anlaşsalar
Ben evofoneye bu ay içinde poco x3 pro verdim tr garantili cihaz bana sim kart sorunlu geri geldi :) sonrasında bizzat ben götürdüm 1 hafta daha bekledim bu sefer herşeyi düzgün yapıp verdiler

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Ben evofoneye bu ay içinde poco x3 pro verdim tr garantili cihaz bana sim kart sorunlu geri geldi :) sonrasında bizzat ben götürdüm 1 hafta daha bekledim bu sefer herşeyi düzgün yapıp verdiler
Hocam kasapların elinde sanırım...

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Hocam kasapların elinde sanırım...
Sansmi bilmiyorum ama senin başına gelirse benim gibi yardımcı olmayabilirler sebebi bendeki tr cihazı sizdeki yurt dışı onlar bir bahane bulabilir yurt dışı cihazına ama tr cihazına zor.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Hocam malumunuz Türkiye'de adam gibi servis almak istiyorsanız iPhone veya Huawei alacaksınız. Diğer firmalar (Samsung dahil) tr mantığında servis veriyorlar. Telegram gruplarında bazı ülkelerde batarya bulanlar var, bizim için bir tanıdık vs olmadan edinmek imkansız görünüyor.

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Geç Gördüm Hocam Deji Batarya Alabilirsiniz. Sıkıntısız 6 Saat Götürüyordu Şuan 10 11 Saat Rahat Götürüyor

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Hocam malumunuz Türkiye'de adam gibi servis almak istiyorsanız iPhone veya Huawei alacaksınız. Diğer firmalar (Samsung dahil) tr mantığında servis veriyorlar. Telegram gruplarında bazı ülkelerde batarya bulanlar var, bizim için bir tanıdık vs olmadan edinmek imkansız görünüyor.
Hocam almanyada akrabam var olmasına var amma şimdi orjinal bataryayı teknik servis kalkıpta onlara verecek değildir heralde çünkü bir sürü ülkeye mail attım hepsi de aynı şeyi söyledi. Eğer bir yöntem varsa söylersen sevinirim bizimkiler almanyadan getirsinler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geç Gördüm Hocam Deji Batarya Alabilirsiniz. Sıkıntısız 6 Saat Götürüyordu Şuan 10 11 Saat Rahat Götürüyor
Hocam aklımda var fakat deji batarya 27 w desteklemiyor diye alasım gelmiyor. Ayrıca hocam cihazın bekleme süresi ortalama kaç gün sürüyor ? şarja günlük mü yoksa daha uzun süreli mi takıyorsunuz? Bana aslında ekran süresinden ziyade uzun bekleme süresi gerekiyor.

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Türkiye'de fabrikasyon standartı diye birşey yok hocam maalesef hangi servise yaptırırsanız yaptırın, bir çok sorunlu telefon gördüm sözde yetkili servisten çıkıp düzen tutmayan, bir arkadaş örneğini de vermiş yukarıda. İlla servis olsun diyorsanız faturalı aynı model telefon kutusu veya faturası bulup götürün batarya değişecek garantisi bitti diye. Ekrana da kilit koyun imei kontrolü yapamasınlar, sorarlarsa şifremi unuttum onu daha sonra sıfırlayacağım ya da telefon yaşlı bir akrabamın kendisi gelemiyor der geçersiniz. O kadar detaylı bir kontrol yaptıklarını sanmıyorum, parasını alacaklar sonuçta.

Üst Alt