Yardım Yetkili servis ekranı değiştirdi ama kamera ile parmak izini bozdu.

yusufk122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
26
Telefonumun ekranı kırıldı. GENPA yetkili servisi 4.400 TL karşılığı ekranı yeniledi. Fakat bu sefer Power tuşu bir basıp bir basmamaya başladı. Sonra hiç basmamaya başladı. Fakat parmak izi çalışıyordu. Dün tekrar götürdüm yetkili servise. Power tuşunu tamir ettiler. Fakat bu sefer parmak izi ve makro kamera bozuldu. Bugün tekrar servise götürdüm. Dediler ki anakaratta sıkıntı var 7.000 TL para istediler. Şimdi benim ne yapmam lazım. Gerçekten anakart mı bozulmuştur. Güzelim telefonun içine ettiler. Acaba yeni parmak izi soketi alıp değiştirsem düzelir mi?

psrker26shw

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Note 11 pro 4g
Konular
7
Telefonumun ekranı kırıldı. GENPA yetkili servisi 4.400 TL karşılığı ekranı yeniledi. Fakat bu sefer Power tuşu bir basıp bir basmamaya başladı. Sonra hiç basmamaya başladı. Fakat parmak izi çalışıyordu. Dün tekrar götürdüm yetkili servise. Power tuşunu tamir ettiler. Fakat bu sefer parmak izi ve makro kamera bozuldu. Bugün tekrar servise götürdüm. Dediler ki anakaratta sıkıntı var 7.000 TL para istediler. Şimdi benim ne yapmam lazım. Gerçekten anakart mı bozulmuştur. Güzelim telefonun içine ettiler. Acaba yeni parmak izi soketi alıp değiştirsem düzelir mi?
tüketici hakem heyetine başvurun.

yusufk122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tüketici hakem heyetine başvurun.
İnanın uğraşmak istemiyorum. Böylede kullanırım telefonu. Sorun değil. Ama insanın canı sıkılıyor. O kadar para verdim hala para istiyorlar. Üstelik kendi hataları oldukları halde.

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
7
Yanlış anlama hocam, o paraya ben sana tertemiz yurt dışı cihaz veririm, o kadar işlem gördükten sonra dikiş tutmaz o cihaz ne anlamı kaldı TR garantisinin

yusufk122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
26
Yanlış anlama hocam, o paraya ben sana tertemiz yurt dışı cihaz veririm, o kadar işlem gördükten sonra dikiş tutmaz o cihaz ne anlamı kaldı TR garantisinin

Yani arka kapağı bile tam yapıştırmamışlar. Tırnağımla tekrar çıkartabiliyorum. Sorunun düzeleceğini bilsem işinin ehli bir tamirciye verip yaptıracağım.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
İnanın uğraşmak istemiyorum. Böylede kullanırım telefonu. Sorun değil. Ama insanın canı sıkılıyor. O kadar para verdim hala para istiyorlar. Üstelik kendi hataları oldukları halde.
Geçmiş olsun ancak insanlar uğraşmak istemeyip baştan savdığı için bunlar hep daha sık yaşanmaya devam edecek. Bence kesinlikle hakem heyetine başvurun.

Siz kendi malınıza değer vermezseniz, teknik serviste maaşlı çalışan rasgele bir insan neden sizin cihazınıza değer versin.

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
7
Yani arka kapağı bile tam yapıştırmamışlar. Tırnağımla tekrar çıkartabiliyorum. Sorunun düzeleceğini bilsem işinin ehli bir tamirciye verip yaptıracağım.
Bencede tüketici hakem heyetine başvurup sürecin peşine düşün. Para iadesinden ziyade yeni cihaz talep edin

yusufk122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
26
Geçmiş olsun ancak insanlar uğraşmak istemeyip baştan savdığı için bunlar hep daha sık yaşanmaya devam edecek. Bence kesinlikle hakem heyetine başvurun.

Siz kendi malınıza değer vermezseniz, teknik serviste maaşlı çalışan rasgele bir insan neden sizin cihazınıza değer versin.
Çok haklısınız. Artık öle bir noktaya geldim ki haklı olsam bile tartışmaya girmiyorum. Haklısınız diyorum. Ama tekrar gideceğim servise.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bencede tüketici hakem heyetine başvurup sürecin peşine düşün. Para iadesinden ziyade yeni cihaz talep edin
Hakem heyetine gitsem en az 4-5 ay beklemem gerekecek.

Son kez tekrar teknik servise mi gitsem yoksa doğrudan tüketici hakem heyetine mi gitsem?

Son düzenleme:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
25
Çok haklısınız. Artık öle bir noktaya geldim ki haklı olsam bile tartışmaya girmiyorum. Haklısınız diyorum. Ama tekrar gideceğim servise.

Son kez tekrar teknik servise mi gitsem yoksa doğrudan tüketici hakem heyetine mi gitsem?
Teknik servis yapacağını yapmış ve senin telefonun içine etmiş. E devlete gir, olayı bir güzel özetle ilk tamir sonrası ikinci defa power tuşunun bozulduğu servis tarafından ve ardından power tuşunu bozdukları gerekçesi ile tekrar götürüldüğünde ise kamera ve parmak izinin tamir esnasında teknisyen tarafından zarar verildiği için bozulduğunu ve misli ile iade istediğinizi belirtin. Sakın para iadesi istemeyin veya tamir. Ya aynısı ya da üst model olan Redmi Note 13 pro vermek zorundalar. É devletten çok kolay başvuru yapmak. İsterse 6 ay sürsün siz başvuruyu yapın. Mağdur etmişler sizi. Tüm belgeleri eksiksiz yükleyin.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103

Bence heyete başvurun. Çünkü zaten servis ücret talep etmiş. Yani geriye çok seçenek yok gibi. Eğer düşündüğümüz gibi ana kartta işlem yaparken el kayması dikkatsizlik sonucu falan iletim yolları zarar gördüyse o cihazdan hayır gelmez. Ancak hakem heyetinde eş değer bir cihaz yada farklı bir şekilde zararınız karşılanacak.

Üst Alt