Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

thekursatkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi 9
Konular
0
mmengi hocam bahsetmişti yeni cihazlardaki bu sorunu, liste hiç gözükmeyebiliyormuş. Bu yöntem işe yaramazsa oneplus cihazlarındaki gibi PDC programı işinize de yarayabilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konu düzenlendi. Çalışan cihazları buraya yazarsanız ana sayfaya eklerim.
Ekte görüleceği üzere Vodafone Turkey seçilince oldu. Paylaşım yapanlara Allah hidayet versin.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mic-Tramp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Redmi note7
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Ekte görüleceği üzere Vodafone Turkey seçilince oldu. Paylaşım yapanlara Allah hidayet versin.

Hangi program hocam redmi note 7 sizin secenekler gelmiyor

eksabayt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
0
Arkadaşlar quick shortcut programında modem config çıkmayanlar nette gezinirken tesadüfen bulduğum modem config apk'sını yükleyip deneyebilirler. Ekten indirebilirsiniz.

Apk'yı kurunca quickshortcut uygulamasında modem config gözüküyor ve diğer arkadaşların resimlerde seçtiği modem ayarlarını seçme ekranına ulaşabiliyorsunuz.

Ben vodafone turkey, netherlands, italy vs denedim mi mix 3 te vowifi olmadı. Denemekte fayda var belki sizde olabilir.

Belki başka ayar yapmak falanda gerekiyordur, konuyla ilgili daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar da inceleyip tecrübelerini paylaşırlarsa yapamayanlar için güzel olur.

Ekli dosyalar

• MBNLoader.apk
    28,5 KB · Görüntüleme: 470

3478karabuk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adil
Cihazım
Note 10
Konular
0
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Türk Telekom da olmuyor volte açık ama

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-24-16-38-34-329_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-04-24-16-38-34-329_com.android.settings.jpg
    426,6 KB · Görüntüleme: 102

suleymanisbakan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
1
Ben Turkcell kullanıyorum ve ekrandaki şekilde yaptım volte geldi. Doğru olur mu bu şekilde. Kapatmak istersem en üstteki seçeneği seçersem kapanır mı acaba.

thekursatkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi 9
Konular
0
Ben Turkcell kullanıyorum ve ekrandaki şekilde yaptım volte geldi. Doğru olur mu bu şekilde. Kapatmak istersem en üstteki seçeneği seçersem kapanır mı acaba.
VoLTE sim kart ayarlarından kapatılabilir, dediğiniz yerdeki config dosyası değişimine gerek yok.

suleymanisbakan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
1
VoLTE sim kart ayarlarından kapatılabilir, dediğiniz yerdeki config dosyası değişimine gerek yok.

Anladım, biraz önce yoktu o seçenek. Demek ki yaptıklarımızdan sonra geldi o seçenek.

gokhancicekk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mi cc9 pro
Cihazım
mi9cc pro
Konular
0
Modem config görünmeyen arkadaşlar.
Arkadaşlar bu apk indirme dosyasını indirim burada modemconfig.apk dosysı indirince. Modem config görünüyor ama tıkandım şimdi vowifi nsıl aktif edeceğime bakcağım. Başarabilirsem onuda yazarım yada başran olursa o yazsın diye önce buraya attım

Üst Alt