Soru Yeni Rom kurmak

Quboy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
5
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 3 gün önce aldığım Xiaomi Mi 8 Se ile aranıza katıldım.
Telefonu ilk alanlar gibi benim de soru işaretlerim oldu. Daha önce hiç Root veya Rom değişikliği gibi şeyler yapmadığım için biraz acemiyim bu konuda. O yüzden birkaç ufak sorum olacak. Diğer konuları da okudum fakat istediğim cevapları göremedim. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :)
Ayrıca vereceğiniz cevaplar birçok yeni telefon alan kişiler için aydınlatıcı olacaktır.
Telefonumun Romu: MIUI 10 8.7.29 beta
1- Şuanda Mi 8 Se için en stabil rom sizce hangisi?
2- Şuanda telefonumda yüklü olan Romu güncellemek istediğimde zaten güncel uyarısı alıyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim?
3- Şuanda telefonumda yüklü olan Romun en güncel halini internetten indirip bu Romun üstüne kurabilir miyim? Herhangi bir sıkıntı çıkar mı?
4- Telefonum için uygun TWRP yi nasıl bulabilirim?
5- Şuan kullandığım MIUI romunda betadan stabile Wipe atmadan geçmek mümkün mü?

beytullahbkc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beytullah
Cihazım
Mİ12T
Konular
8
Bizim telefonlarımızda direk güncelleme maalesef olmuyor.. twrp ve güncel romlar sabit konularda mevcut biraz araştırarak görebilirsiniz. İyi forumlar :)

Oyla:

Skylonely61

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Mİ 9 T PRO
Meslek
yazılım
Konular
9
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 3 gün önce aldığım Xiaomi Mi 8 Se ile aranıza katıldım.
Telefonu ilk alanlar gibi benim de soru işaretlerim oldu. Daha önce hiç Root veya Rom değişikliği gibi şeyler yapmadığım için biraz acemiyim bu konuda. O yüzden birkaç ufak sorum olacak. Diğer konuları da okudum fakat istediğim cevapları göremedim. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :)
Ayrıca vereceğiniz cevaplar birçok yeni telefon alan kişiler için aydınlatıcı olacaktır.
Telefonumun Romu: MIUI 10 8.7.29 beta
1- Şuanda Mi 8 Se için en stabil rom sizce hangisi?
2- Şuanda telefonumda yüklü olan Romu güncellemek istediğimde zaten güncel uyarısı alıyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim?
3- Şuanda telefonumda yüklü olan Romun en güncel halini internetten indirip bu Romun üstüne kurabilir miyim? Herhangi bir sıkıntı çıkar mı?
4- Telefonum için uygun TWRP yi nasıl bulabilirim?
5- Şuan kullandığım MIUI romunda betadan stabile Wipe atmadan geçmek mümkün mü?

merhabalar öncelikle aramıza hoş geldiniz.
1- 8 se stabil olarak 10.2.3 eu stabil , miupro , masik x , miroom hepsini denedi hepsi birbirinden farklı güzel romlar
2-telefonun üzerindeki romu söylerseniz son sürüm mü diye bilgi verebiliriz
3-telefonunuz da eğer eu beta yada eu stabil varsa twrp üzerinden direk instalden üzerine kurabilirsiniz yalnız var olan sürümün üst versiyonu olmalı yani telefonunuz da 10.2.1 kuruluysa bunun üst sürümünü kurabilirsiniz
4-mi 8se için twrp sürümleri romdan roma değişiyor eu da çalışan şuan stabil 1217 sürümdür
5-betadan stabile wipe atarak geçiniz

Oyla:
Üst Alt