Rehber Yeni ROM Kurma - Adım Adım

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Valla ben bu hastalık yüzünden ilk telefonumu uçurdum. Şimdi ikincisi ile uğraşıyorum giggle~~

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Emeğine sağlık hocam,çok anlaşılır ve açıklayıcı olmuş

uras.dmn28

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus DUMAN
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
10
Mavisular selamun aleyküm hocam dahili hafıza zaten yok telefonum da bi sefer yedekleme yaptım başka rom yükledim ama aldığım yedeklerin hepsi gitmişti ne yapmalıyım bu konuda?

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Bende yeni rom kurmak istiyormi, global beta dayım, 8.2.8 mi6. Bl yi actim fakat twrp den cofface mi normalimi yuklicem sitesindeki enson sürümünü mu yuklicem emin olamadim

uras.dmn28

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus DUMAN
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
10
Hocam şuan da xiomi'nin sitesinden global romları kaldırmışlar. Ama sizde daha önce den indirmiş olduğunu normal global rom varsa onu yükleyin. Flashtool ile yüklenen rom olmaz bilginize.

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Mavisular selamun aleyküm hocam dahili hafıza zaten yok telefonum da bi sefer yedekleme yaptım başka rom yükledim ama aldığım yedeklerin hepsi gitmişti ne yapmalıyım bu konuda?

Dahili hafıza zaten yok derken ? Dahili hafızası olmayan telefon olmaz ki ? Telefonun kendi hafızası=Dahili hafıza; Sd kart =Harici hafıza. Sanırım kavram karışıklığı var sizde

İkinci olarak adım adım rom yükleme de ki seçenekleri aynen yaparsanız telefondan hiçbirşey silinmez. Silinen şeyler sadece sistem dosyaları ve boot doosyaları. Aldığınız yedekler silinmez. Yani yeni rom kursanızda rom güncellemesi yapsanızda twrp yedekleri durur sayın hocam

uras.dmn28

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus DUMAN
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
10
Pardon hocam sd cart diyecektim yalnışlık olmuş tamam teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için

makilli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
5
Kullandığınız ROM dan bıktınız, başka ROM ' a gönül sardınız vs. Bu yüzden farklı bir ROM kurmak istiyorsunuz. İşte yapmanız gerekenler....

1 - Kurmak istediğiniz ROM ' u indirip telefonunuzun ana hafızasına atıyorsunuz.
2 - TWRP yi açıp Full Backup almanız gerekiyor ki kurduğunuz uygulamalar, resim-müzikler vs kaybolmasın. TWRP yi açıyoruz . Backup u tıkladıktan sonra SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz: Boot, Cache, Recovery, System, Data ( excl. storage ), EFS ( System Image işaretli olmayacak )
3 - Geri ana ekrana geldikkten sonra Wipe -> Advanced Wipe yi tıklıyor ve SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz : Dalvik / ART Cache, Cache, System, Data ( Internal Storage ve USB-OTG işaretli OLMAMALI )
4 - Ana ekrana geliyor Install a tıklayıp telefona kopyaladığımız yeni ROM u seçip aşağıdaki Swipe to confirm Flash düğmesini sağa kaydırıyoruz.
5 - Ana ekrana geri dönüyoruz. Restore düğmesine tıklıyoruz. ve En son aldığımız Yedeğin üzerine tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden sadece Data ( excl. storage ) yi seçiyoruz ( Boot, Recovery, System, EFS SEÇİLİ OLMAYACAK ! ) ve Swipe to Restore düğmesini sağa kaydırıyoruz.
6 - Telefonun ana hafızasına SuperSu yu kopyalayıp ( Root istiyorsanız ) Ana ekrana geliyor Install düğmesi ile bu sefer SuperSu yu seçiyor bu dosyayı kuruyoruz...
7 - Ana ekrana geri dönüp sırası ile Reboot - System dedikten sonra yeni ROM 'unuzu tepe tepe kullanmaya başlıyorsunuz.... clap~~

Kaynak : Skorpi

bu linkten older versiyonsdan indirdiğim romu bu şekilde yükleyebiliyormuyum.

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
Peki bu yöntem stock rom dan custom rom a geçerken de geçerli mi acaba ? Mesela şu an eu rom kullanıyorum; ama ben aosp extended a geçeceğim aynı yöntem işler mi?

Üst Alt