Yeni MiPad geliyor

Xiaomi, uygun fiyatlı ve 9.2 inchlik yeni bir tabletipiyasaya sürmeye hazırlanıyor. GFXBench kaynaklı habere göre, şu an için Xiaomi 2014811 koduyla anılan yeni MiPad, Sports Snapdragon 410 model 4 çekirdekli işlemciye sahip olacak. 1 GB rama sahip olacak olan cihaz, Adreno 306 GPU grafik işlemci, 720p ekran çözünürlülüğü, ön ve arka kameralı olarak gelecek. Yeni MiPad’in işletim sisteminin Android 4.4.4 olacağını öne süren GFXBrench, 3G için bir adet simkart girişine de sahip olacak. Hugo Barra’nın; kısa bir süre önce Hindistan’daki bir teknoloji haber sitesine verdiği röportajda yeni cihazları Android Lollipop ile piyasaya sürebileceklerine dair ipuçları vermesi, cihazın Android Lollipop (5.0) işletim sistemiyle gelebileceğini de düşündürtüyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Yeni MiPad ürününde ayrıca 8GB depolama alanı, ivme ölçer,pusula, GPS, jiroskop ve ışık sensörü bulunacak. Ürünün fiyatı hakkında henüz bir bilgi olmamakla birlikte, Nexus 9’a rakip olabilecek olan bu cihazın fiyatının 200$ veya altında olması gerektiği kanısındayım.

Kaynak: http://tablet-news.com/2014/10/30/xiaomi-preparing-affordable-9-2-inch-tablet-according-to-gfxbench-leak-xiaomi-2014811-sports-snapdragon-410-cpu/

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
haberde iddia edilen özelliklerlerde olucaksa nexus9 a rakip olması imkansız performans anlamında ama fiyatta üstün olacağı kesin ama mi pad in 240 dolar olduğunu düşünürsek bu cihazın 150doları geçmemesi lazım

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Xiaomi sürekli yeni cihazlar çıkarıyor güzel, diğer taraftan en önemli kozu olan miui işletim sistemine gerekli önemi vermiyor. Bu şekilde giderse şu ata sözünü kullanacağız kendileri için "hızlı giden atın ....... seyrek düşermiş."

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu haberin şöyle yapılmasını beklerdim.
"Xiaomi, MiPad tabletlerine alternatif olarak daha düşük bütçeli ama ekranı daha büyük orta seviye yeni bir tableti piyasaya sürmeye hazırlanıyor. "
@benkimim hocamın da dediği gibi, bu özelliklerle değil Nexus 9'un hatta Nexus 7'nin, sadece Çin malı dediğimiz radyolarda bangır bangır yolacak kaz aranan tabletlere rakip olurlar.

Acaba ben mi özellikleri yanlış okuyorum yoksa yorgunluktan kafam mı durmuş?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
Cvp: Yeni MiPad geliyor

proton252 pid=12113 dateline=1414686345' Alıntı:
Xiaomi sürekli yeni cihazlar çıkarıyor güzel, diğer taraftan en önemli kozu olan miui işletim sistemine gerekli önemi vermiyor. Bu şekilde giderse şu ata sözünü kullanacağız kendileri için "hızlı giden atın ....... seyrek düşermiş."
Hocam bu görüşüme katılırmısınız bilmem ama xiaomi nin cihaz sayısı ve satışı artıkça miui duraksamaya başladı gibi adamlar asıl para getiren tarafa çok ağırlık veriyorlar umarım boşlamayı bırakıp eskisi gibi önem özen gösterirler.yoksa kendilerini  telefon yazılımlarındaki samsung un acizliğine düşüreceklerinden çekiniyorum

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: Yeni MiPad geliyor

benkimim pid=12117 dateline=1414692448' Alıntı:
proton252 pid=12113 dateline=1414686345' Alıntı:
Hocam bu görüşüme katılırmısınız bilmem ama xiaomi nin cihaz sayısı ve satışı artıkça miui duraksamaya başladı gibi adamlar asıl para getiren tarafa çok ağırlık veriyorlar umarım boşlamayı bırakıp eskisi gibi önem özen gösterirler.yoksa kendilerini  telefon yazılımlarındaki samsung un acizliğine düşüreceklerinden çekiniyorum

MIUI v4'ten v5'e geçişle v6 güncellemesini kıyasladığımda haklı gibi görünüyorsunuz hocam... :(

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
http://gfxbench.com/device.jsp?benchmark=gfx30&os=Android&api=gl&D=Xiaomi+2014811&testgroup=info

Şu 2014811 cihazın ruhsat numarası sanıyorum. Bir iki gün içerisinde belki yarın bu cihazın fotoğrafları ve özellikleri ortaya çıkabilir.

Bu cihaz bir tablet olmayabilir. Orada 9.2 inç bilgisi doğruyu yansıtmıyor olabilir. GFXBench sitesinde daha evvel Alcatel'in MT6595'li bir modeli düşmüştü. Orada cihazın 4.6 inçlik ekranının 2K çözünürlüğe sahip olduğu yazıyordu :)

http://gfxbench.com/device.jsp?benchmark=gfx30&os=Android&api=gl&D=Alcatel+One+Touch+D820&testgroup=info

Burda da bakıyoruz Xiaomi'nin söz konusu cihazında ne ön kamera gözüküyor, ne de arka kamera...

Snapdragon 410, 720p ekran, 1GB RAM ve 8GB'dan daha az dahili hafızaya bakarsak Redmi'nin yeni modeli olabilir gibi duruyor.

Daha önce de Redmi Note 4G 9.2 inç ekran olarak gözükmüş.

http://gfxbench.com/device.jsp?benchmark=gfx30&os=Android&api=gl&D=Xiaomi+HM+Note+1+LTE+TD&testgroup=info

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
@Guaire hocam, yani kısaca diyorsunuz ki, bu sitenin düzgün yaptığı tek bir haber yok. Her seferinde bir yerden çuvallamış. :D

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
@chatin_62

Test yaparken bilgileri cihazdan okuyor, ama o bilgiler kesin doğru olmayabiliyor.

Üst Alt