Yardım Yeni bir Mi Mix

grimser

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murad
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
arkadaşlar selam

dün denk geldi uygun fiyata 256/6 olan modelini aldım 2 ay garantili. 8.1 yüklü ve telefon genel olarak gayet akıcı premium hissi var. ilk kez mi telefon kullandığım için çok vakıf değilim root nasıl yapılır vs.

Çok iyi olduğunu düşündüğünüz bir rom var mı uğraşmaya değer mi? bir de şunu da yap dediğiniz bir öneriniz varsa dinliyorum. teşekkürler

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Yani bence bi telefonu orjinal haliyle bi kullanın belki beklentilerinizi karşılayacak. Baktınız beklentilerinizi karşılamadı, özellikler eksik diyosunuz sonra google a yazar araştırır uygun rom u bulursunuz. Root yapmak içinde konular var mi mix başlığı içinde araştırın lütfen bu cihaz da kolay değil root yapmak.

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Telefonu yeni almışsınız. Bence olduğu gibi kullanın. Güncelleme felan varsa yapın. Rom root işlerine girmeyin derim. Baktınız telefon çok sıkıcı gelmeye başladı o zaman rom root işleri devreye girer.
Zaten standart kullanım tarzınız varsa hiç gerek yok rom roota.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Murat 131 den mercedes e geçip mercedes e de kanat takıp uçmak istemek gibi bi olay bu.madem murat 131 den mercedes e geçtik biraz mercedes in keyfini sürelim derim ben.birkaç ay lanat takmadan kullanılabilir çünkü cihazı o haliyle keşfetmek zaten bayağı bi zaman alacak

Oyla:

grimser

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murad
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
çok sağolun arkadaşlar, sizin de dediğiniz gibi kendi stock romu gerçekten güzel ve kaliteli. root çok uğraştırıyorsa aman diyim zaten uğraşmam. eyvallah
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bir de şunu sormak istiyorum, kullanmayacağım ve kaldırmak istediğim bazı google ve mıuı programlarını nasıl kaldırır yada dondurabilirim? örneğin youtube vanced kullanıyorum bu yüzden normal youtube'u dondurmak istiyorum gibi ama telefon buna izin vermiyor.

yine bu forumda brt adlı uygulamayla cmd komut satırıyla kendi stock uygulamaları kaldırabiliyorsunuz da o programda da tümüyle google yada tümüyle mıuı uygulamarını kaldırıyor ama ben hepsini kaldırmak istemiyorum. bunun bir çözümü var mıdır?

Son düzenleme:
Oyla:

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
çok sağolun arkadaşlar, sizin de dediğiniz gibi kendi stock romu gerçekten güzel ve kaliteli. root çok uğraştırıyorsa aman diyim zaten uğraşmam. eyvallah
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bir de şunu sormak istiyorum, kullanmayacağım ve kaldırmak istediğim bazı google ve mıuı programlarını nasıl kaldırır yada dondurabilirim? örneğin youtube vanced kullanıyorum bu yüzden normal youtube'u dondurmak istiyorum gibi ama telefon buna izin vermiyor.

yine bu forumda brt adlı uygulamayla cmd komut satırıyla kendi stock uygulamaları kaldırabiliyorsunuz da o programda da tümüyle google yada tümüyle mıuı uygulamarını kaldırıyor ama ben hepsini kaldırmak istemiyorum. bunun bir çözümü var mıdır?
Google matketten shortcut adlı programi indirin oradan uygulamaları seçin istediğinizi devre dışı bırakın

Oyla:
Üst Alt