Yardım Yaşadığım sorunlar (lütfen bakınız forum ahalisi)

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
125
Merhaba sevgili MİUİ Türkiye Ailesi.

Mi 9T Prodan Mi 10T Proya geçmiş bulunmaktayım. Fakat can sıkıcı olaylar yaşıyorum.

Rom; (EU Stabil 14.0.5.0)

- Öncelikle sessiz bir ortamda video ve ses kaydı alırken arkadan yağmur yağıyor gibi bir gürültü çıkması ve telefonun arkasına bastırınca bu gürültünün yok olması

- Oyun oynar iken tam ekran hareketlerinde alt bar hareket doğrulaması açık olmasına rağmen ilk harekette alt barın çıkması (2 kez kaydırınca çıkması gerekiyor)

- Google Fotoğraflarda fotoğraflar direkt yedeklenmiyor bir süre bekliyor fotoğraflar gri olarak uzun bir süre kalıyor

- Görüntülü görüşmede karşı taraf sesini tekrar duyuyor cihazın altındaki mikrofon ve hoparlör yan yana olduğu için

- Wild Rift depolama izni vermeme rağmen %0 da kalıyor ilerlemiyor bir türlü oyunun ek dosyaları inmiyor

- Playstore arama kısmına basınca saçma sapan öneriler reklamlar çıkarıyor bunu nasıl kaparız önceden yoktu adaway kurulu reklamlar tüm her yerde engelleniyor olmasına rağmen

- Görüşme sırasında telefonu kulağıma yakınlaştırdığımda ekran kapanıyor fakat uzaklaştırdığımda ekran açılmıyor böyle bir sensör problemi yaşıyorum

Cihazı 2. El aldım yurtdışı olarak fakat bu sorunları yaşamış bulunmaktayım. Sorunlarımı yaşamış ya da çözmüş insanların olduğunu biliyorum engin fikirleriniz ile bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:

mustafa.cemrek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi10t pro
Konular
1
- Öncelikle sessiz bir ortamda video ve ses kaydı alırken arkadan yağmur yağıyor gibi bir gürültü çıkması ve telefonun arkasına bastırınca bu gürültünün yok olması

- Görüşme sırasında telefonu kulağıma yakınlaştırdığımda ekran kapanıyor fakat uzaklaştırdığımda ekran açılmıyor böyle bir sensör problemi yaşıyorum

sanırım bu ikisi donanımsal sorun. ancak diğerleri yazılımla alakalı diye düşünüyorum.

sparceal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Wild Rift sorunu telefon değil büyük ihtimal oyundan kaynaklı, play store üzerinde aynı sorunu yaşayan çok sayıda kullanıcı var. Eskiden çok oynardım fakat dengeleme ve afk sorununa çözüm bulamadıkları için oynamayı bıraktım. Son zamanlarda da bu tarz yazılım konusunda sıkıntılar çekiyorlar.

Play Store üzerinde aramaya tıklayınca reklam çıkması olayını ilk defa sizden duyuyorum, ne tarz reklam bunlar? Tam ekran mı oluyor, videolu mu nasıl reklamlar acaba?

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
125
geçmiş aramalar satırı gibi satır satır çıkıyor