Rehber Yaklaşık 2 Aydır Kullandığım Robot Süpürge Roborock S6 Modeli İle İlgili Deneyimlerim

b a k b a k

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
b a k b a k
Cihazım
Huawei
Konular
3
Merhabalar yaptığım araştırmalar neticesinde benim de bir ROBOTUM oldu. Çevremdeki 1-2 arkadaşımın da alması üzerine roborock markasında karar kıldım. Bunun üzerine araştırmalara başladım ve sonuçta Türkiyeden almak bütçe açısından da çok mantıklı gelmedi. Konuyu yurt dışında yaşayan abime açtım. O da hem kendine hem bana s6 modelini almış sağolsun . Ne kadar ısrar etsem de parasını veremedim ve bana hediye geldi. Herkesin böyle cömert bir abisi olmayabilir. Hediyenin fiyatı da sorulmaz ama burada paylaşmak için yüzümü kızartıp sorup öğrendim. 2500 e mal olmuş. Yani buraya göre çok çok uygun.

Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.

Rutin süpürmesi çok başarılı. Gün aşırı çalıştırıyorum. Konu teknolojik bir makine olunca süpürme işi de bana kaldı haliyle

*Artık kıyıda köşe de saç tüy kıl toz görünmüyor. Kedimiz de var ve dökülen tüyleri açısından da çok başarılı

*Haritalama çok başarılı.

*Benim ev küçük ama taşınma ihtimalini de düşünüp bu modeli aldım. Yani dubleks bir eve geçersem haritalama önemli. Çünkü bu model 3 adet haritayı hafızasında saklayabiliyor.

*Yaklaşık 96 mm yüksekliği var ve salondaki 100 mm koltuklarımın altına ucu ucuna sığıyor. Bu arada koltuğu 5 mm. şeffaf kaydırmaz ile ayak kısımlarından yükselttikten sınra ancak 100 mm oldu. Aksi halde sığması imkansız. Hatta üzerinde otururken koltuğun orta ön kısmı esniyor ve o anda süpürge ldr sensörü oradan geçemiyor. Şükür ki makine akıllı olduğu için ısrar etmeden de geri dönüyor.

*Mop paspas olayı da tatmin edici ama halıları kaldırmadan zor.

*Bu model dışında hangi modeli tercih edeceğimi sorarsanız kesinlikle s5max derdim. Çok bir farkı olduğundan değil hediye gelmeseydi onun peşindeydim de o yüzden. Buna karşın çok bir üstünlüğü yok. Bildiğim mop su haznesi daha büyük ve damlatma ayarını mobil uygulamadan yapabiliyorsunuz. S6 da ise haznenin üzerinden manuel yapıyorsunuz. Şuna çok takılmıştım acaba s5 max mop sırasında halılara geldiğinde damlatmayı durduyor mu? Sonra düşündüm ki halıda durdursa bile öncesinde paspas kumaşı ıslak olacağı için halıyı da nemlendirir. Üstüne bşr de araştırdım ki damlatmayı kesmiyormuş.

Elimizde revaçta olan bir alet var bir video da ben çekeyim dedim attım YouTube'a.

Ama öyle kolay olmuyormuş. Evde çoluk çocuk ses gürültü epey zor oldu ama bu zorluklara rağmen tecrübelerimi anlatmaya çalıştım. Biraz tanıtım biraz test biraz deneyim ortaya karışık bir şey oldu. Yukarıdakilerden daha fazlasını anlattım diyebilirim.

İzlemek isterseniz buraya bırakıyorum.

İyi seyirler dilerim.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt