Yardım Yakınlık sensörü

omrglgen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.6. kararlı tr
Telefon Modeli
Redmi note10 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Garantisi devam eden telefonumun yeni rom yüklemeden yüklense de garantisi bozmadan bu yakınlık sensörü problemini nasıl çözerim Allah rızası için bir yardım,görüşme bitince ekran açılmıyor ,konuşmayı sonlandıramıyorum.

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
Persist yüklemeniz sorununuzu çözmeyecek cihazların kronik sorunu bu sensör boşuna uğraşmayınız derim

Oyla:

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
Bahsedilen konu 2018 de açılmıs,eskiden evet cmd ile kodlarla silinip yazılıyordu suan cmd den persist yükleme yapılmıyor.kendim bizzat daha öncede denedim yazmıstım.twrp den yükleniyor.zaten cigaz garantiliymiş,garanti bozucağına servise göndersin.sonra gelişmelere göre hareket eder..bazı garantiler bootloderi dert etmiyor ,garantisi dert etmezse bootloderi açsın.persist.img tekrar flash etsin.
Not rom yüklemek te sonuc vermez mevcut ta mi flash persist algılarsa onun üzerine yazmayıp es geçiyor..

Mi 9 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
üstadım Ben bildiğim için söylüyorum tamda o eski konu ile yaparsa duzelir . yeni cihazlarda zaten yazamazsin ama cmd ile yazarsan persist.img değil de bozulan persist.img(system) yüklemiş olur. bu yüzden sorunu çözülür . bilip bilmeden yazmayin lütfen poco m3 hadi persist atin ben onunla uğraşıyorum .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bahsedilen konu 2018 de açılmıs,eskiden evet cmd ile kodlarla silinip yazılıyordu suan cmd den persist yükleme yapılmıyor.kendim bizzat daha öncede denedim yazmıstım.twrp den yükleniyor.zaten cigaz garantiliymiş,garanti bozucağına servise göndersin.sonra gelişmelere göre hareket eder..bazı garantiler bootloderi dert etmiyor ,garantisi dert etmezse bootloderi açsın.persist.img tekrar flash etsin.
Not rom yüklemek te sonuc vermez mevcut ta mi flash persist algılarsa onun üzerine yazmayıp es geçiyor..

zaten komple yuklemeyip te uzerine yazacak zaten öyle duzelir ...

üstadım Ben bildiğim için söylüyorum tamda o eski konu ile yaparsa duzelir . yeni cihazlarda zaten yazamazsin ama cmd ile yazarsan persist.img değil de bozulan persist.img(system) yüklemiş olur. bu yüzden sorunu çözülür . bilip bilmeden yazmayin lütfen poco m3 hadi persist atin ben onunla uğraşıyorum .

bide senin dediğin şekil yapıldığı zaman cihazda sebeke problemi sinyal sıkıntısı wifi sikintisi vb , kasmalar yaşanır üstadım. uzerine yazıp geçecek

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41

Poco m3 bilmiyorum lakin kendi cihazıma mi 9 lite a denedim diyorum..pc den atamadım cmd den komutları girerek..
Rootla vendor içinden persisti silim twrp den persist.img flash ettim.hatta denemek için vendor içinden persisti sildim ve aydınlık sensörü çalısmadığını fark ettim.tekrardan twrp den flash edince düzeldi.
Artık arkadas dener komutla olup olmayacağını fakat ben yine üstüne basarak cmd den persist flash edemez iddiasındayım .

Oyla:

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
Poco m3 bilmiyorum lakin kendi cihazıma mi 9 lite a denedim diyorum..pc den atamadım cmd den komutları girerek..
Rootla vendor içinden persisti silim twrp den persist.img flash ettim.hatta denemek için vendor içinden persisti sildim ve aydınlık sensörü çalısmadığını fark ettim.tekrardan twrp den flash edince düzeldi.
Artık arkadas dener komutla olup olmayacağını fakat ben yine üstüne basarak cmd den persist flash edemez iddiasındayım .

o onun yapacağı veya yeteneği usta ben her türlü anahtar uyudururum. sende bilgilisin severim tabi akıl akıldan üstündür. bu yüzden bizde söyledik bildiğimizi . güncellenmiş gibi olur , tabi belki sıfırlama da isteyebilir cihazdan cihaza değiştiriyor ama olsun adam kullansin denesin çözülsün de

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
o onun yapacağı veya yeteneği usta ben her türlü anahtar uyudururum. sende bilgilisin severim tabi akıl akıldan üstündür. bu yüzden bizde söyledik bildiğimizi . güncellenmiş gibi olur , tabi belki sıfırlama da isteyebilir cihazdan cihaza değiştiriyor ama olsun adam kullansin denesin çözülsün de

Oyla:

Melih_Bey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xıomia
Konular
8
Bildiğim artık fastboot cmd komutla persist yemiyor bootloder açık olsa bile bi ara kendimde denemiştim..root ekslorer gibi uygulama ile vendor içinde bulunan persist silinecek. Tgz rom içinden persist.img çıkartılıp twrp ile persist destekleyen sürümle twrp den flash edecek.
Artık arkadasa anlattık garantili cihaz diyor yapıp yapmıcağı ona kalmıs.

Ne varsa hepsini denedim persist twrpden flasladim olmuyor okumuyor

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Ne varsa hepsini denedim persist twrpden flasladim olmuyor okumuyor
Nasıl yaptınız..sistem dosya temizlemeyle(root eklorer apk gibi) persisti silip sonra twrp den persit.img flash ettiniz mi ?

Oyla:

Melih_Bey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xıomia
Konular
8
Nasıl yaptınız..sistem dosya temizlemeyle(root eklorer apk gibi) persisti silip sonra twrp den persit.img flash ettiniz mi ?

Persisiti bulamadım ki silim ama twrpden. Flasladim

Oyla:
Üst Alt