Yardım Yakınlık sensörü

Mi10t

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
11
Cihazım
Mi10t
Konular
5
Telefonu alalı 3 ay oldu aldığımdan beri konusma sırasında ekran ışığı otomatik olarak sönmuyor, ara ara düzeliyor çoğunlukla takılı kalıyor, bu sorunu yaşayıp çözüme kavuşan var mı?

cdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10T
Konular
3
Bu modellere ultrasonic sensör diye tuhaf bir sensör koymuşlar.
Hatta bundan önceki bazı modellerde, aynı sensör tipinde bu sorunları yaşayanlar var.
Onlarda bir çözüm üretilmemiş. Sanırım donanımsal bir sorun. Sorun demeyelimde bana göre donanımsal yetersizlik diyelim.

Ya maliyetten düşmek için böyle yaptılar yada yeni teknoloji, bu sistem daha iyidir diye koydular.
Ama hangi nedenden ötürü yaptılarsa iyi olmamış.

Kılıf kaynaklı, miui kaynaklı 12.5'a geçince düzeldi, google arama kaynaklı diyenler oldu.

Ama hala sorun devam ediyor. Ben çok hissetmesemde (yoğun konuşmam) bu sorun var.

Stok kullandım, Custom EU 12.5 stabil kullandım, 12.6 betadayım, hala ara ara oluyor bu sorun.

msonbasaran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUSTAFA
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Uzman
Konular
1
Bu modellere ultrasonic sensör diye tuhaf bir sensör koymuşlar.
Hatta bundan önceki bazı modellerde, aynı sensör tipinde bu sorunları yaşayanlar var.
Onlarda bir çözüm üretilmemiş. Sanırım donanımsal bir sorun. Sorun demeyelimde bana göre donanımsal yetersizlik diyelim.

Ya maliyetten düşmek için böyle yaptılar yada yeni teknoloji, bu sistem daha iyidir diye koydular.
Ama hangi nedenden ötürü yaptılarsa iyi olmamış.

Kılıf kaynaklı, miui kaynaklı 12.5'a geçince düzeldi, google arama kaynaklı diyenler oldu.

Ama hala sorun devam ediyor. Ben çok hissetmesemde (yoğun konuşmam) bu sorun var.

Stok kullandım, Custom EU 12.5 stabil kullandım, 12.6 betadayım, hala ara ara oluyor bu sorun.
Berbat bir sorun telefonu aldığıma onlarca kez pişman oldum ve inan bu sorun düzelmeyecek

UCofUE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
UCofUE
Cihazım
10T Pro
Konular
3
Merhabalar,

Ankara AnkaMall Mi Store'un verdiği bilgiye göre teknik servise götürüldüğünde, yazılım güncellemesi ile sorunu çözüyorlarmış. AnkaMall'daki mağaza EvoFone'a ait. Ben Evofone olmayan bir Mi Store'dan almıştım, dolayısıyla benim garantim Genpa. Kendi aldığım mağazayı aradım ve onlar da servise götürürsem sorunun çözüldüğü bilgisini teyit ettiler. Ancak, götürmeden önce Hard Reset atmamı, kuvvetle muhtemel hard resetten sonra zaten düzeleceği bilgisini de verdiler.

Hard reset'i denediğimde (ki vakit bulup yapmam muhtemelen 1 haftayı bulur) yine bilgi olarak paylaşırım.

yasin939

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
0
Merhabalar,

Ankara AnkaMall Mi Store'un verdiği bilgiye göre teknik servise götürüldüğünde, yazılım güncellemesi ile sorunu çözüyorlarmış. AnkaMall'daki mağaza EvoFone'a ait. Ben Evofone olmayan bir Mi Store'dan almıştım, dolayısıyla benim garantim Genpa. Kendi aldığım mağazayı aradım ve onlar da servise götürürsem sorunun çözüldüğü bilgisini teyit ettiler. Ancak, götürmeden önce Hard Reset atmamı, kuvvetle muhtemel hard resetten sonra zaten düzeleceği bilgisini de verdiler.

Hard reset'i denediğimde (ki vakit bulup yapmam muhtemelen 1 haftayı bulur) yine bilgi olarak paylaşırım.
Maalesef öyle birşey yok. Ben hard reset harici farklı romlar da denedim. Aosp ve miui romlarda da aynı sorun var. Sadece bir rom telegram kanalında sensör ayarlarının yapıldığını ve sorunun düzeldiğini görmüştüm ama pek üstüne düşmemiştim. Bu sorunu ( sürekli olmayacak şekilde ) OneOS rom da yaşamıyorum. İmkan varsa denemelisiniz.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
EU stabil 12.5.2 ve EU stabil 12.0.12 romlarında sensör sorunu yok rahatlıkla geçebilirsiniz.

Üst Alt