Haber Yakında adını çokça duyacağımız marka: Sharp

Sharp Aquos R6, akıllı telefon pazarında çok ses getirecek bir model olarak karşımızda yer alıyor. Model ilk olarak modern bir tasarıma sahip.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Kavisli kenarlara sahip Aquos R6, ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyor ve çerçeveleri çok ince olmasa da şık görünüyor.

Telefonun tasarımından çok teknik detayları dikkat çekiyor. Cihazda ilk olarak Leica imzalı bir kamera sistemi yer alıyor. Hatta burada sürpriz bir kurulum bulunuyor.

Telefonun arkasında şimdilik görüldüğü kadarıyla çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki ana kamera devasa bir boyuta sahip.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Çünkü onun arkasında tam 1 inç boyutunda bir sensör yer alıyor. Telefon için 1 inç sensör inanılmaz yüksek bir fotoğraf kalitesi anlamına geliyor.

Gücünü Snapdragon 888 işlemciden ve 12 GB RAM‘den alan telefon, 5.000 mAh pile sahip ve 128 GB depolama ile geliyor. Depolama 1 TB‘a kadar SD kart ile artırılabiliyor.

Modelin ekranı da çok iddialı. Telefonda Pro IGZO olarak geçen 6,6 inç 240 Hz yenileme hızına ve 2.000 nit parlaklığa sahip bir OLED ekran kullanılıyor. Burada 240 Hz gibi yüksek yenileme yanında 2.000 nit parlaklık da nefes kesiyor.

Sharp Aquos R6 modelinin parmak izi sensörü ise ekrana entegre ediliyor. Burada direkt olarak yeni nesil Qualcomm 3D Sonic Max sensörü kullanılıyor.

Epey Sayfası:

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Sharp denince aklıma tıraş makinesi (perma-sharp) ve televizyon markası geliyor hep giggle~~

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
hocam hızlı koşan ata ne olduğunu biliyoruz, bana göre böylesi sansasyonel bir çıkışla hele ki fiyatı da uygun olursa ,isim yapmaya çalışan bir firma uzun dönem tutunamaz. Xiaomi, oppo, oneplus gibi sermaye bakımından geniş firmalara hele şu chip sıkıntıları olduğu bir zamanda rakip olamaz , batar bence açık ve net bir şekilde :)
Xiaomi'yi görüyoruz hocam yeni çıkan telefonlar yazılımsal hatalarla boğuşuyor drunk~~ Xiaomi bu yazılımsal hatalarla nasıl ayakta kalıyor dersiniz? Ucuz olduğu için. Pahalı olsa yani bu RSA olaylarından sonra yurtdışı telefon yalan olursa o zaman Xiaomi alınır mı görürüz. Şahsen ucuz olduğu için alıyorum. Kim 3500 verip redmi almak ister ki.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Sharp yıllardır telefon üretiyor fakat bildiğim kadarıy ZTE markası gibi o da sadece belli ülkeleri hedef kitlesi edinmiş bir marka cep telefonu konusunda. Global olarak satılan pek modeli yok diye biliyorum ben.
Bu modelin global pazara sunulacağına dair bir açıklama yapmışlar mı ki?

Yazılım konusunda zaten AOSP rom kullandıkları için yükün büyük kısmını üstlerinden atıyorlar. Kendilerine özel bir arayüz uğraşına gireceklerini sanmıyorum. Sonuçta beyaz eşya markası.

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
İzlediğim bir inceleme de tek kamera hem ana kamera işlevini hem geniş açıyı hem telephoto görevini üstleniyordu gayet başarılı bence 3 kamera yerine 1 olsun sağlam olsun.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Güzel bir telefona benziyor.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
İzlediğim bir inceleme de tek kamera hem ana kamera işlevini hem geniş açıyı hem telephoto görevini üstleniyordu gayet başarılı bence 3 kamera yerine 1 olsun sağlam olsun.
Öyle bir işlevi yok hocam. Henüz o teknoloji çıkmadı (Xiaomi patentini aldı). Tek açı 20 mp 1 inç sensörü var. Mp değeri yüksek olsa yine belki dijital zoom ile olur diyeceğim de o kadar yüksek de değil.

Ayrıca daha cihaz çıkmadı ki kamera testleri yapılsın. Sunumdaki verilen görüntüler var sadece. Sizin baktıklarınız tipik clickbait/sazan.avı YouTube videolarından olabilir. Aynı veya benzer fotoğrafların renkleriyle oynayıp iki farklı cihazla çekmiş gibi gösteriyorlar.

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
Dün tanıtılan bir telefon daha ZTE Nubia Z30 Pro imei işlemleri kolay olan oyuncu telefonlarına yönelik üretim yapan bir firma

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Öyle bir işlevi yok hocam. Henüz o teknoloji çıkmadı (Xiaomi patentini aldı). Tek açı 20 mp 1 inç sensörü var. Mp değeri yüksek olsa yine belki dijital zoom ile olur diyeceğim de o kadar yüksek de değil.

Ayrıca daha cihaz çıkmadı ki kamera testleri yapılsın. Sunumdaki verilen görüntüler var sadece. Sizin baktıklarınız tipik clickbait/sazan.avı YouTube videolarından olabilir. Aynı veya benzer fotoğrafların renkleriyle oynayıp iki farklı cihazla çekmiş gibi gösteriyorlar.
Üstad ben gördüğümü söyledim. Click basit nedir biliyorum özelden atıyorum size videoyu

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Üstad ben gördüğümü söyledim. Click basit nedir biliyorum özelden atıyorum size videoyu
Zoom ile yapıyordur hocam. Sensörü zoom yapması için lenslerin bulunduğu yerden çıkması gerek. Henüz bu teknoloji yok hiçbir cihazda. Kaynağını buldum, bir Japon teknoloji editörü çekmiş videoyu ancak nasıl olduğu hakkında bir şey yazmamış. İlk kez Pixel cihazlarda çıkan Sabre özelliği ile daha keskin fotoğraflar çektiği içindir. :)

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Bilmiyorum valla tesadüfi denk gelmişti söylemek istedim. Cihaz genede başarılı görünüyor kağıt üzerinde

Üst Alt