Yardım Xposed

Vavay132

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
66
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu Beta 20.5.28
Telefon Modeli
Mi 8 SE
Bootloader Kilidi
Açık
Selam MIUITürkiye Ailesi,

Her Yerde Xposed Hakkında Konular Açılıyor Ne Olduğunu Tam Olarak Anlamadım.

Bildiğim Kadarıyla Özelleştirmeye Ait Bir Modül Gibi Bişey.

Hangi Modülleri Kurmalıyım Hangileri Faydalı Hangileri Kurmalıyım Anlatırsa Sevinirim.

Cihazım : Mi 8 SE
Sürüm: MIUI 12 EU Beta 20.5.28

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9

Hangi Modülleri Kurmalıyım Hangileri Faydalı Hangileri Kurmalıyım Anlatırsa Sevinirim.

Hocam yardım istediğiniz konuyla ilgili çok paylaşım var forumda. Bir bakın isterseniz.

Oyla:

Glorious

Teknoloji Delisi, Supporter
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco X4 Pro 5G
Konular
28

Başta CustoMIUIzer olmak üzere cihazınızda kullandığınız programlara göre modüller yükleyebilirsiniz.

Oyla:

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66

Xposed cihazda root ile çalışan sistemi ve diğer extra ayarları yapmaya yarayan bir motor uygulamadır onun içine eklenen modüller vardır Magisk de aynı şekilde hem cihazın root edilmesini sağlar hemde modül desteği mevcuttur aslında xposed de bir Magisk modülü dür
Xposed için az önce paylaştım forumda xposed modülü miui customızer ile çok şeyi yapmak mümkün
Şimdi burda yazmakla bitmez foruma ve google dan göz atarak modülleri bulabilirsiniz
İyi forumlar.

Oyla:

Vavay132

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
66
Hocalarım Güzel Cevaplarınız İçin Teşekkür Ederim.

Sizin Kullanıp Beğendiniz Ve Önerdiğiniz Modüller Nerlerdir Cevaplarsanız Memnun Olurum :)

Oyla:

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Xposed gerçekte framework ve systemui ile sistem arasına bir katman olarak girer. Ramı düşük telefonlarda meydana gelen yavaşlama bundandır. Magisk ile fazla alakası yoktur. Xposed sistem içerisine grafik veya ayar (setting) olarak eklenir. Xposed modülleri tehlikelidir. Geriye dönüşü pek yoktur. Magisk modül sistemi ise basit twrp mantığı ile çalışır, sadece magisk modülü debug edebilir buna rağmen sorun çıkarsa telefon açılmasa bile twrp üzerinden modül kaldırılabilir.

Samsung telefonlar dışında başkaca kimsenin aman yaman ihtiyacı olmaz xposede. Bana kalsa greenify dışında herhangi bir şey için xposed kurmam. Hoş miuiye geçince greenifyede ihtiyaç kalmadı. Zalım ekran kapanırsa çalışan ne var ne yok kapatıyor.

Miui için eskiden wsm miydi neydi vardı.
Neden grennify hariç diyorsunuz ki hangi cihaz ve sürüm olursa olsun her cihazın bir eksiğini kapatan yada extra özellik kazandıran çok güzel modüller var samsung cihazlar hariç demişsiniz ama Android de standart bir olay var ooo mesela o da kulaklık takılı iken medya sesi arttırmak isteyince ekrana uyarı geliyor ve daha fazla arttırmıyor siz ekran dan onaylar iseniz artıyor
Xposed vs şeyleri cihazda kullanmak kurmak bence dediğiniz kadar riskli bir şey degil zaten bu işlerle uğraşanda root vardır twrp cwm vs recovery vardır yedek alıp işlemlerini yaparlar
Bilinçli yaparsanız hiç bir sorun olmaz şahsen ben 10 yıldır Android içindeyim xposed yada başka bişey yüzünden başıma bir şey gelmedi
Çok farklı cihazlarda çok farklı şeyler yaptım.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Hocalarım bu uygulama nasıl kuruluyor anlamadım indirme linkleri de çoğuna basınca bir şey olmuyor. Magiskten modül indirip twrp den mi kurmalı?

Oyla:

Glorious

Teknoloji Delisi, Supporter
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco X4 Pro 5G
Konular
28
Hocalarım bu uygulama nasıl kuruluyor anlamadım indirme linkleri de çoğuna basınca bir şey olmuyor. Magiskten modül indirip twrp den mi kurmalı?
Xposed için öncelikle Magisk'ten Riru Core ve Riru - EdXposed modülleri kurulmalı. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatarak EdXposed manager'i APK olarak kurmalısınız. Bunlar bittiğinde EdXposed Kullanmaya hazır.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Xposed için öncelikle Magisk'ten Riru Core ve Riru - EdXposed modülleri kurulmalı. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatarak EdXposed manager'i APK olarak kurmalısınız. Bunlar bittiğinde EdXposed Kullanmaya hazır.
Magiskten flashlanmıyor twrp kullanarak flashlayabilir miyim?

Oyla:
Üst Alt