Xperia ARC Miui v5

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: Xperia ARC Miui v5

pegasus1907 pid=3040 dateline=1402524403' Alıntı:
Denemek için kernel ile miui in arc için son versiyonunu yükledim telefona ve canavar gibi yüklendi. Biraz kasıyor ve Türkçe değil ama en azından çalışıyor. Sonra hiç wipe yapmadan 3.8.16 yüklyeyim dedim yine yüklenmedi. Çok ilginç gerçekten.
Hocam zipli rom hatalı inmiş olmasın? Tekrar indirmeyi denediniz mi?

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

cantara pid=3056 dateline=1402572769' Alıntı:
Denemek için kernel ile miui in arc için son versiyonunu yükledim telefona ve canavar gibi yüklendi. Biraz kasıyor ve Türkçe değil ama en azından çalışıyor. Sonra hiç wipe yapmadan 3.8.16 yüklyeyim dedim yine yüklenmedi. Çok ilginç gerçekten.
Olabilir ama ben başka yerlerden de indirip kurdum onları da denedim olmadı.

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

Elimde 4-5 tane kernel var 3 tane miui arc romu var ama tek çalışan 4.4.4 versiyonu
3.8.16 v1 ve v2 var ama ikisinide yükleyemedim. Kesinlikle kernel ile ilgili ondan eminim ama romların verildiği konudaki kernelleri yüklediğim halde olmuyor. Kesin bir ince noktası var ve ben onu atlıyorum ama anlayamadım.
4.4.4 romu da çok kasmış teli eşim bana kızıp duruyor hemen değiştir bunu diye :) Aslında telefonu baştan yarattı rom ama 512 ram ile olmuyor. Acaba Swap yapsam işe yarar mı hiç denediniz mi swap olayını

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

pegasus1907 pid=3067 dateline=1402578036' Alıntı:
cantara pid=3056 dateline=1402572769' Alıntı:
Olabilir ama ben başka yerlerden de indirip kurdum onları da denedim olmadı.

Çok ilginç hocam... Baseband sorunu diyeceğim ama bootloop'ta kalıyor. Tek seçenek kernel uyumsuzluğu gibi duruyor. Maxworks bazen rom zipinin içine boot.img dosyası da koyar. Zip'i açıp baktınız mı içinde kernel (boot.img) var mı?

Hocam bir de romu yükledikten sonra SD kartı çıkartıp açmayı bir deneyin isterseniz. Eğer daha önce SD kartta ext veya SWAP alanı yaptıysanız kernel ile uyumsuzluk yaratmış olabilir.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

SWAP'ı ben yazarken siz de yazmışsınız :D

Hocam 4.4.4 her halükarda kasar. Benim eşim de Neo kullanıyor şu anda ve MIUI yüklü. Candy crush oynadıktan sonra launcher'a döndüğünde launcher ram yetersizliğinden kapanmış oluyor ve yeniden başlaması için "launcher başlatılıyo" yazısında bir kaç saniye beklemesi gerekiyor. Eğer SWAP alanı yaratırsam launcher bu alana atılır ve oyundan çıktığında beklemeden açılır onun dışında kasmalara bir faydası olmaz. Yani evet ram ekler ama bu kullanılabilir değil sadece depo ram'dir.

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

SD kart olayını denerim. swap ın işe yaramayacağını düşünüyordum zaten. Ben en iyisi hanıma yeni TEL alayım da kendisi teknoloji özürlüdür. Bu sabah miui rom ile telefon çağrısı bile yapamadı yani o kadar :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Hocam ben de aynı durumdayım... Yalnız tek farkla benim eşim MIUI kullandı ve Mi3' gördü... Şu anda başka telefon istemem diyor mecburen xiaomi'yi bekliyoruz :D

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

pegasus1907 pid=3079 dateline=1402581344' Alıntı:
SD kart olayını denerim. swap ın işe yaramayacağını düşünüyordum zaten. Ben en iyisi hanıma yeni TEL alayım da kendisi teknoloji özürlüdür. Bu sabah miui rom ile telefon çağrısı bile yapamadı yani o kadar :)

Hocam arc s'ine miui yüklediğim arkadaş geldi şimdi. Ekran görüntüsü aldım belki işinize yarar...

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

3.11.29 TR denedim mi hatırlamıyorum ama şunu farkettim ki yüklediğim tüm ingilizce sürümleri çalıştığı halde bu sürümlerini Türkçe versiyonlarının hiç biri çalışmadı. Çok ilginç bir sorun ama maalesef böyle. Rahat 5 tane sürüm kurmuşumdur çeşitli kerneller ile denemişimdir ama ağırlıklı olarak ekranda ki kernel ile yaptım işlemleri ama sonuç alamadım. 3.8.xx ve 3.11.xx sürümleri çok stabil çalışıyordu ama TR lerini beceremedim. O kadar sinir yaptım ki durup duruken masraf kapısı açıldı telefonu ıskartaya çıkarıp yeni bir model alacam galiba.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

pegasus1907 pid=3342 dateline=1402929024' Alıntı:
3.11.29 TR denedim mi hatırlamıyorum ama şunu farkettim ki yüklediğim tüm ingilizce sürümleri çalıştığı halde bu sürümlerini Türkçe versiyonlarının hiç biri çalışmadı. Çok ilginç bir sorun ama maalesef böyle. Rahat 5 tane sürüm kurmuşumdur çeşitli kerneller ile denemişimdir ama ağırlıklı olarak ekranda ki kernel ile yaptım işlemleri ama sonuç alamadım. 3.8.xx ve 3.11.xx sürümleri çok stabil çalışıyordu ama TR lerini beceremedim. O kadar sinir yaptım ki durup duruken masraf kapısı açıldı telefonu ıskartaya çıkarıp yeni bir model alacam galiba.

Gerçekten çok ilginç hocam... Umalım da xiaomi bir an önce gelir de hem çok masraf çıkartmaz hem de stabil bir miui kullanırsınız :)

Üst Alt