Yardım Xioami Mi5 4.5g sorunu

General

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
General
Cihazım
Xioami Mi5
Konular
4
Arkadaşlar Mi5 ile 4.5g bağlantısı kuramıyorum. Sim kartım 4.5g uyumlu ve başka cihazlarda 4.5g ile bağlanıyor. Forumda okuduğum 4.5g ayarlarını yaptım. Operatörüm Türk Telekom ve online işlemlerde internet bilgilerinde telefon 4.5g desteklemiyor yazıyor. Müşteri hizmetleri ile de konuştum sonuç alamadım.

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Xiaomide 4g sorunu yok bunu bir cozun arkadaslar. Her 4g yazan yerde yuksek hiz alamassin evimde 4g cekiyor 6mgbt goruyorum findikzadede 150mgbt hiz oluyor 4g de.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Red_d

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
1
Ya arkadaş hala anlamadınız olayı. 4.5g diye bir şey yoktur. O bizim operatörlerin uydurduğu bir şey. Resmi adı 4G dir. Xiaomi yazılımda 4G yazmış o kadar. Siz hız testine bakın simgeye ne bakıyonuz.

işitme cihazından tepetaklak olarak gönderildi.

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Ya arkadaş hala anlamadınız olayı. 4.5g diye bir şey yoktur. O bizim operatörlerin uydurduğu bir şey. Resmi adı 4G dir. Xiaomi yazılımda 4G yazmış o kadar. Siz hız testine bakın simgeye ne bakıyonuz.

4.5g dedikleri 4g nin genis bantli hali. Bizimkiler ondan 4.5g diyor :) turkiyede bant genisligi fazla ama normal adi 4g dir zaten arkadas cok guzel soylemis :/

Oyla:

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
4.5 g bizim devlet yetkilileri tarafından uydurulup tekrar ihale yapılıp bize 4 g yakışmaz deyipte aynı şeyi 4.5 g diye adlandırdıkları şey

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
4.5 g bizim devlet yetkilileri tarafından uydurulup tekrar ihale yapılıp bize 4 g yakışmaz deyipte aynı şeyi 4.5 g diye adlandırdıkları şey
5g ye yetmeyen teknolojinin verdigin husranla gelistirilmis 4g teknolojisi 4.5g yakismaz felan siyasiye vurma :)

Oyla:

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
5g ye yetmeyen teknolojinin verdigin husranla gelistirilmis 4g teknolojisi 4.5g yakismaz felan siyasiye vurma :)

Hatırladığım kadarıyla zamanında siyasetçiler "Bize 4G yakışmaz 5G geçelim dediler "
Baktılar oda olmuyor sonuç 4G yi 4.5G yaptılar
Yanlış olmasın galiba 4G=4.5G

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Hatırladığım kadarıyla zamanında siyasetçiler "Bize 4G yakışmaz 5G geçelim dediler "
Baktılar oda olmuyor sonuç 4G yi 4.5G yaptılar
Yanlış olmasın galiba 4G=4.5G
5g ye gecelim cabasi husranla sonuc verince 4g bantlarini genisletip 4.5g diye bize sundular. Hatalı tabikide ama boyle bi hata bidaha yapilmamasi dilegiyle 5g yi tum dunya ile ayni anda hatta belki daha erken kullanicaz gibi bir cabalari var. Dua edelimki insallah oyle olur

Oyla:

Red_d

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
1
Arkadaşlar bu 4g-5g muhabbeti çıktığında hatırlıyorsanız 5g 2020 de gelecek dediler yani 5g daha tam geliştirilmedi. Ayrıca 4g de bile maximum değerleri veren operatörümüz yok varsa bile sadece belli noktalarda hizmet veriyorlar. Ayrıca baz istasyonlarının belli bir limiti var hizmet verebilidiği hat sayısı sınırlı yani kalabalık bölgelerde 4g kullanmak pek mümkün görünmüyor. Kablosuzdan kablolu fiber performansı beklemek heleki bizim ülkemizde hayal olur.

Oyla:
Üst Alt