Soru Xioami MI4, MIUI9 Android 7.0 Nougat güncellemesi alacakmı?

mehmet1

Hayat, senle yaşanırsa hayattır.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
MEHMET
Cihazım
MI4 LTE
Meslek
Xioami Kullanıcı
Konular
8
Arkadaşlar merhaba, Xioami MI4, MIUI9 ve Android 7.0 Nougat güncellemesi alacakmı? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Arkadaşlar merhaba, Xioami MI4, MIUI9 ve Android 7.0 Nougat güncellemesi alacakmı? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

bu konu için daha çok erken, miui 9 çıkış tarihi bile açıklanmadı. her sene gibi yaz sezonunda v9 çıkarsa ozaman bizlerde öğreniriz :)

Oyla:

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
mi 2 ye bile güncelleme veriliyorsa eminim mi 4 için de teknolojik bir altyapı engeli çıkmazsa güncelleme verilecektir.

Oyla:

mehmet1

Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
MEHMET
Cihazım
MI4 LTE
Meslek
Xioami Kullanıcı
Konular
8
Aşagıdaki sitenin haberinde mi4'dün ismi önceliklerde yok.Ancak ilerleyen zamanlarda geleceğine umutluyum.

Xiaomi MIUI9 Android 7.0 Nougat İle Geliyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin beğenilen arayüzü MIUI, Android 7 Nougat güncellemesi ile birlikte yenilenmeye hazırlanıyor. MIUI9’un güncelleme testleri başladı bile!

Son zamanlarda çıkardığı akıllı telefonlarla dikkatleri üzerine çeken Xiaomi’nin akıllı telefonlarında kullandığı arayüz de cihazlar kadar başarılı. MIUI arayüzü saf Android deneyimine en yakın tecrübelerden birini kullanıcılara sunuyor.

Bildiğiniz üzere Xiaomi çok yakın bir tarihte Mi 5s ve Mi 5s Plus’ı tanıttı. Donanım ve tasarım anlamında oldukça üst seviye olan cihazlar arayüzleri ile de dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi 5s 5.15 inç ekranı, Qualcomm Snapdragon 821 işlemcisi ile öne çıkıyor. FullHD çözünürlükteki ekranında 600 nits parlaklık sunan cihazın ekranı IPS LCD. 3GB ve 4GB RAM seçenekleri bulunan cihazın 64GB ve 128GB dahili depolama seçenekleri mevcut. Sony IMX 378 sensörü bulunan akıllı telefonun kamerası 12MP.

Cihazın performans testlerinde de kırdığı rekorların etkenlerinden biri de sahip olduğu arayüz. Cihazın donanımına çok fazla yük olmayan arayüz her güncellemesi ile birlikte daha üst seviyeye geliyor.

MIUI 9 güncellemesi Android 7 Nougat ile birlikte geliyor. Testlerden sızdırılan ekran görüntüleri bu bilgiye ulaşmamızda ilk adımı teşkil ediyor. Güncellemenin Aralık-Ocak döneminde

Redmi Not 3 / 4 , Redmi 2 Prime , Redmi 3 / 3S / 3A ve Redmi Pro cihazlarının yanı sıra Mi 4s / 4c / 4i , Mi 5 ,
Mi Max, Mi Note ( Pro ) ve Mi Pad 2 cihazlara geleceği belirtiliyor. Mi 5s ve Mi 5s Pro ta tabii bu güncellemeyi alacak cihazlar arasında.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ben şu cihazlara vermeyi düşünüyoruz diye birşey yazdıklarını görmedim. Dolayısıyla burada editörün tahminleri öne çıkmakta. Xiaomi her zaman hangi cihazlara ve ne zaman güncellemenin verileceğini belirtir. En yakın örnek Miui8. Öncelikle şu şu cihazlara şu tarihte gelecek, sonra da şu şu cihazlara şu tarihlerde verilecek dediler. Evet belki tarih konusunda bazı sıkıntılar yaşandı ama zaten konumuz bu değil.

Zaten donanımsal bir sorun yoksa vermemeleri için ne sebep olabilir?

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Oyla:

mehmet1

Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
MEHMET
Cihazım
MI4 LTE
Meslek
Xioami Kullanıcı
Konular
8
miui 9 la ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Oyla:

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
Arkadaşlar 8 den sıkıldık mı hemen?

Bence bu kadar çabuk değişiklik iyi değil.

Önemli olan stabil olması ve pil tasarrufu sağlaması rom un.

Oyla:

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Arkadaşlar 8 den sıkıldık mı hemen?

Bence bu kadar çabuk değişiklik iyi değil.

Önemli olan stabil olması ve pil tasarrufu sağlaması rom un.
Miui 8 de pil konusunda hala bi stabilizasyon sağlanmamışken miui 9 da böyle birşey beklemiyorum ben açıkçası size katılıyorum öncelik miui8 i stabil hale getirmek olmalı.

Oyla:
Üst Alt