Soru Xioami Mi 8 Arka Kapak

buzutku

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Utku
Cihazım
Iphone
Konular
22
Selamlar,
Telefonun arka kapağı kırıldı. Bugün bir telefoncuda değiştirttim. Fakat kenarları tam oturmadı gibi. Tırnakla istersem kenardan açabilirim gibi.

-Arka kapağı değiştirip, benzer sorun yaşayan var mı?
-Orjinal arka kapak satan yer var mı?

Teşekkürler

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
arka kapağın orjinalini bulmak imkansıza yakın gibi bir şey. En iyisi bile cama dokunuyormuş gibi etki vermiyor, parlak ve pürüzsüz plastikten öte değiller.
Buradaki en önemli şey yapıştırıcı. Telefon yapıştırıcısı olarak geçen T-8000 ve türevlerini alıp kapağı takarsanız o kapak sittin sene tırnakla, düşmeyle açılmaz.

Ben evde kendim yaptım, fön makinesiyle.
Ucuz malzemeler kullanan telefonculara paramı kaptırmak yerine telefonumu bozmaya razıyım.
Bozulmadı tabii

Normalde sana lazım olan sıcak hava havyası, elektronik cihazların kapaklarını açmada kullanılan ince plastik ve t-8000 yapıştırıcı veya muadilleri.

Ev ortamında sıcak hava havyası yerine güçlü bir fön makinesi kullanabilirsin. Kırılan kapağı anca böyle açarsınız. Başka türlü açılmaz çünkü bu telefon yapıştırıcıları 150°C üzerinde anca açılabiliyor.

kapağın arasına koyup açan plastik ayırıcı yerine de kredi kartı gibi, defterin plastik cildi gibi ince ama sert şeyler işini görür. Kesinlikle metal kullanmayın yoksa telefonun yanlarındaki boyayı sökersiniz.

Yapıştırıcı olarak da kesinlikle t-8000 ve muadillerini tavsiye ediyorum.

yapıştırmadan sonra 1 saat kadar telefonun kapağına baskı yapacak bir ağırlık koymalısınız.

Ve biraz da YouTube tutorial videosu izleyin o kadar.

Demir2121

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
İphone 11pro ma
Meslek
Bilgisayar yazılım
Konular
15
Gsm iletişim var onunla iletişime geç onlarda orjinal ürünler var hala YouTube da yaz çıkar

Üst Alt