Yardım Xioami Mi 10T Pro Cihazım Kapandı Ve Açılmadı Tekrar

MercieS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
3
Öncelikle herkese merhabalar, 23 Şubat gecesi telefonda arkadaşımla konuşuyordum ve bi anda ekran siyah oldu ama arkadaşımın sesi geliyordu, başta fazla takmadım çünkü eski oppo cihazımda yakınlık sensör problemleri vardı ve onla alakalıdır diye konuşmaya devam ettim konuşma bittikten sonra telefon ekranı gene açılmayınca reboot ettim ve android tekrar başlamadı güç tuşuna bastığımda siyah bir ekran geliyor ve 1 saniye sonra telefon gene kapanıyordu. Örneğin şu döngü oluyordu;
1- Telefon Güç Tuşuna basıldı
2- Telefon'da sadece siyah ışık ekrana geldi ve titreme aynı zamanda
3- Telefon gene kapandı
ve daha sonra güç tuşuna basmadan bu döngü devam ediyordu bir türlü anlıyamadım ve telefoncuya verdim telefonu şuan bakıyorlarmış sizce sorun nedir yardımcı olabilicek varmı?
Şimdiden yardımlarınızı esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. İyi forumlar

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Öncelikle herkese merhabalar, 23 Şubat gecesi telefonda arkadaşımla konuşuyordum ve bi anda ekran siyah oldu ama arkadaşımın sesi geliyordu, başta fazla takmadım çünkü eski oppo cihazımda yakınlık sensör problemleri vardı ve onla alakalıdır diye konuşmaya devam ettim konuşma bittikten sonra telefon ekranı gene açılmayınca reboot ettim ve android tekrar başlamadı güç tuşuna bastığımda siyah bir ekran geliyor ve 1 saniye sonra telefon gene kapanıyordu. Örneğin şu döngü oluyordu;
1- Telefon Güç Tuşuna basıldı
2- Telefon'da sadece siyah ışık ekrana geldi ve titreme aynı zamanda
3- Telefon gene kapandı
ve daha sonra güç tuşuna basmadan bu döngü devam ediyordu bir türlü anlıyamadım ve telefoncuya verdim telefonu şuan bakıyorlarmış sizce sorun nedir yardımcı olabilicek varmı?
Şimdiden yardımlarınızı esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. İyi forumlar
Sorun donanımsal gibi hocam edl modda yazılım atılır sonrasında sıkıntı donanımsal ise haber verilir her zaman görülen bişey değil başınıza gelen o yüzden dolayı şundan bundan diyemem sorunun nedenini bilen varsa yazarsa bizde öğrenmiş oluruz

SerkanTTZ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 11
Konular
7
her yerde yazıyorum ''xiaomi telefonlar model fark etmeksizin aynı donanımsal ve yazılımsal hataları alıyor'' bunlar tamamen markanın bilgi ve tecrübe eksikliği. Anakartları yanan Xiaomiler, power entegresi hatalı ürünler, video kaligrafisindeki aynı sorunlar, hat düşmesi, ekran kapanması vs. Allahaşkına girin www.sikayetvar.com'da Xiaomi marka cep telefonları için yazılan şikayetlere bakın model farketmeksizin hepsi aynı hatalar.

Ben bu markayı aldığım için son derece pişmanım telefonum duruduk yere kapandı anakartı yanmış 2 haftadır da serviste parça bekliyor. Mevcut ekonomik durum sebebiyle arızalanan telefonumu hemen değiştiremiyorum. Ancak en kısa zamanda bu saçma telefonu satıp yine Samsung veya Apple'a döneceğim.

Size de sabır ve sebat diliyorum. Bir sonraki arızanız için artık sabrınız da kalmayacak eminim.

MercieS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
3
her yerde yazıyorum ''xiaomi telefonlar model fark etmeksizin aynı donanımsal ve yazılımsal hataları alıyor'' bunlar tamamen markanın bilgi ve tecrübe eksikliği. Anakartları yanan Xiaomiler, power entegresi hatalı ürünler, video kaligrafisindeki aynı sorunlar, hat düşmesi, ekran kapanması vs. Allahaşkına girin www.sikayetvar.com'da Xiaomi marka cep telefonları için yazılan şikayetlere bakın model farketmeksizin hepsi aynı hatalar.

Ben bu markayı aldığım için son derece pişmanım telefonum duruduk yere kapandı anakartı yanmış 2 haftadır da serviste parça bekliyor. Mevcut ekonomik durum sebebiyle arızalanan telefonumu hemen değiştiremiyorum. Ancak en kısa zamanda bu saçma telefonu satıp yine Samsung veya Apple'a döneceğim.

Size de sabır ve sebat diliyorum. Bir sonraki arızanız için artık sabrınız da kalmayacak eminim.
Gerçekten şu an çökmüş durumdayım 80 saat oldu hala çözemediklerini söylüyorlar gerçekten bıktım artık. Belki burdan çözüm bilen çıkar diye yazmıştım neyse tekrardan herkese iyi günler dilerim. :(

Rethinkk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mİ 10T
Meslek
Elk-Elkt.Mühendisi
Konular
2
Sistem sensör sorunu yüzünden kararmadan sonra açmamış, normalde telefon tekrar başladıktan sonra durumun çözülmesi gerekirdi,lakin telefona net birşey söyleyebilmek için daha fazla veri lazım hocam,
Mesela kapalı halde şarja takınca da mı sizin belirttiğiniz döngü ortaya çıkıyor?
Ya da fastboot moduna cihaz giriyor mu, giriyorsa stabil bir şekilde modda kalıyor mu gibi.
Umarım verdiğiniz telefoncu işin ehli birisidir çünkü ezbere iş yapan adam çok :)
geçmiş olsun.

MercieS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
3
Sistem sensör sorunu yüzünden kararmadan sonra açmamış, normalde telefon tekrar başladıktan sonra durumun çözülmesi gerekirdi,lakin telefona net birşey söyleyebilmek için daha fazla veri lazım hocam,
Mesela kapalı halde şarja takınca da mı sizin belirttiğiniz döngü ortaya çıkıyor?
Ya da fastboot moduna cihaz giriyor mu, giriyorsa stabil bir şekilde modda kalıyor mu gibi.
Umarım verdiğiniz telefoncu işin ehli birisidir çünkü ezbere iş yapan adam çok :)
geçmiş olsun.
1- Evet şarja taktığımda gene aynısı oluyor hiç bir değişiklik yok
2- fastboot'a girmiyor yada giriyorsada siyah ekranda olduğu için göremiyorum
3- Umarım işin ehlidir gerçekten bende bilmiyorum :D
4- Telefon her durumda titriyor ve ekrana ışık veriyor başka diyebilceğim birşey yok gerçekten onun dışında sıvı teması, hasarı v.s yok

SerkanTTZ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 11
Konular
7
Yani var ya şu saçma sapan hataları görünce gerçekten Xiaomi marka bir telefon almak tam bir delilik. Herkese sabır sebat diliyorum. Telefon servisten gelir gelmez satıp samsung veya apple marka bir telefon alacağım.

ismailkonuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
1
Konu hakkında herhangi bir uzmanlığım yok fakat eski mi 6 telefonumun power tuşu arızalanmıştı oda aynı şekilde hızlı şekilde açılıp kapanma yapıyordu (Tuş basılı kaldığından ekran siyah kalıyor her açılış kapanışta titreme oluyor). Power tuşu ve ses tuşları bağlantılıdır. Eğer sıkıntı oradaysa değişimi yapılır.

omerfaruktas0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1
Cihazım
REDMİ not 8
Konular
2
Sorunu Çözebildinizmi?

xgreen42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi 10t pro
Konular
4
aynı şekilde oldu benimde gsm iletişime 2.5k ya yaptırdım şuan da sim sorunu var görmüyor

Üst Alt