Rehber XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme En Detaylı Resimli Anlatım

canercann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
mi
Konular
2
Hocam programdaki ayarlardan bölge değiştirmeyi de deneyin isterseniz

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Denedim olmadı tahminimce serverdaki romu bulamıyor ama internette o romu buldum bu programa yolu gösterip nasıl yükleyebilirim? Veya başka bir çözümünüz var mı ? Verdiği hata şu rom dosyası bulunamadı gibi bir şey

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Denedim olmadı tahminimce serverdaki romu bulamıyor ama internette o romu buldum bu programa yolu gösterip nasıl yükleyebilirim? Veya başka bir çözümünüz var mı ? Verdiği hata şu rom dosyası bulunamadı gibi bir şey
Hocam romu indirdikten sonra programı açın ve telefonu bağlayıp sürücüler yüklendikten sonra global seçince bu şekilde ekran çıkar oradaki local ofical rom file seçeneğini seçip bilgisayardaki rom dosyasını gösterin yanlış dosya indirmediyseniz yukleyecektir bu yolu deneyin hocam

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

abakava

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
1
Dosya yolu C:\Xiaomi\XiaomiTool2\res\tmp Program kendi indirdiklerini buraya indirir. Haricen indirdiğiniz romu buraya atmanız lazım.

canercann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
mi
Konular
2
Hocam romu indirdikten sonra programı açın ve telefonu bağlayıp sürücüler yüklendikten sonra global seçince bu şekilde ekran çıkar oradaki local ofical rom file seçeneğini seçip bilgisayardaki rom dosyasını gösterin yanlış dosya indirmediyseniz yukleyecektir bu yolu deneyin hocam

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Abi bu hangi sürüm benim telefon brick durumda brick sekmesinden ilerliyorum böyle bir şey çıkmıyor şayet diğer sekmeden bu bölüme geliyorsa dediğim gibi telefon brick durumda sadece fastboot veya recovery modda açılıyor şöyle bir durumda var şayet brick sekmesinden de bu kısım geliyorsa bana surumunuzun linkini atın bi deneyeyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dosya yolu C:\Xiaomi\XiaomiTool2\res\tmp Program kendi indirdiklerini buraya indirir. Haricen indirdiğiniz romu buraya atmanız lazım.
Atıyorum ama uygulamaya nasıl yükleme komutu vereceğimi bilmiyorum dediğin gibi tmp ye atıyorum fakat herhangi bir şekilde yüklemeye başlayamıyorum miui versiyon cant be installed seçeneğini isaretleyince zaten çin romuna yönlendiriyor tam o anda hata veriyor var mı bir çözüm?

nevruz123

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
nevruz
Cihazım
mi play
Konular
0
Arkadaşlar merhaba, Mi play telefon bir gün açılmaz oldu. Mi yazan logoda takıldı kaldı. Telefonun Power ve ses açma kombinasyonu ile girilen ekranda Wipe data yaptım, yarıda kesip reset atıyor. Rom yüklemeye çalıştım. Mi flash ile ama ERROR: STATUS_BROM_CMD_FAIL (0xC0060005) hatası verdi. Sonunda XiaoMiTool V2 ile brick seçeneginden güncel romu yüklemeye başladım. Ancak yükleme esnasında %60 larda ve %80 lerde takılma sorunları oldu. Bir kaç denemeden sonra rom %100 yüklendi ve tam oldu derken bu sefer de cep telefonu ilk otomatik reset sonrası (sanırım bu esnada romu açıyor) %100 e ulaşamadan %55 de aniden reset attı. Bu işlemi defalarca denememe rağmen bilgisayarda XiaoMiTool V2 ile görülen rom yükleme yüzdesi %100 başarılı olsa bile telefon hep %55 te reset atıp mi yazısına geri geliyor. Acaba bootloader kilitli mi? yoksa anakart EMMC falan mı sorun var anlamadım. Sorun ne olabilir sizce?

nevruz123

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
nevruz
Cihazım
mi play
Konular
0
Arkadaşlar merhaba, Mi play telefon bir gün açılmaz oldu. Mi yazan logoda takıldı kaldı. Telefonun Power ve ses açma kombinasyonu ile girilen ekranda Wipe data yaptım, yarıda kesip reset atıyor. Rom yüklemeye çalıştım. Mi flash ile ama ERROR: STATUS_BROM_CMD_FAIL (0xC0060005) hatası verdi. Sonunda XiaoMiTool V2 ile brick seçeneginden güncel romu yüklemeye başladım. Ancak yükleme esnasında %60 larda ve %80 lerde takılma sorunları oldu. Bir kaç denemeden sonra rom %100 yüklendi ve tam oldu derken bu sefer de cep telefonu ilk otomatik reset sonrası (sanırım bu esnada romu açıyor) %100 e ulaşamadan %55 de aniden reset attı. Bu işlemi defalarca denememe rağmen bilgisayarda XiaoMiTool V2 ile görülen rom yükleme yüzdesi %100 başarılı olsa bile telefon hep %55 te reset atıp mi yazısına geri geliyor. Acaba bootloader kilitli mi? yoksa anakart EMMC falan mı sorun var anlamadım. Sorun ne olabilir sizce?
Cihaz fastboot modda iken cmd den yazılan komutlar şu cevabı verdi:
fastboot getvar anti antl: -----sayı yoksa sorun yani Anti rollback değil.

fastboot oem device-info
Device Unlocked: False
Device critical unlocked: False Cihaz unlocked değil yani kilitli. Bu durumda fastboot modunda romu yazamıyorum.

Peki XiaoMiTool V2 unlocked olmayan telefona rom atabiliyor mu?. Yoksa atar gibi yapıp bendeki gibi sorun mu oluyor. Bu arada mi hesabına da hatırlamayoruz. Nasıl rom atacağım telefona?

onurc93

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 8 6/64
Konular
1
Merhabalar,
Flashing super ekranında kaldı ve hata verdi. Bir çözümü var mıdır ?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26,4 KB · Görüntüleme: 28

antonow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mertergeç
Cihazım
mi 10t pro
Konular
1
Merhaba arkadaşlar.Bende mi 10t pro aldım.Fakat kilidi açmak istediğimde 167 saat veriyor.xiaomitool v2 programı ile deniyorum fakat açmıyor.Yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı acaba.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Merhaba arkadaşlar.Bende mi 10t pro aldım.Fakat kilidi açmak istediğimde 167 saat veriyor.xiaomitool v2 programı ile deniyorum fakat açmıyor.Yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı acaba.
Hocam kilit açma işlemini ilk defa yapıyorsanız mecbur bekleyeceksiniz ben de ilk açarken 167 saat vermişti bunun bir çözümü olduğunu zannetmiyorum yani 167 saat beklemeniz gerekiyor

antonow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mertergeç
Cihazım
mi 10t pro
Konular
1
Hocam kilit açma işlemini ilk defa yapıyorsanız mecbur bekleyeceksiniz ben de ilk açarken 167 saat vermişti bunun bir çözümü olduğunu zannetmiyorum yani 167 saat beklemeniz gerekiyor
Aynen hocam ilk defa yapıyorum.Bu şekilde telefonda ilk defa alıyorum açıkçası . Peki güncelleme falan yapmayın diyorlar bu süre içerisinde .Güncellemeden kasıt emui güncellemesi mi yoksa program güncellemeri dahil hiçbir güncellemeyi yapmamam mı gerekiyor acaba?

Üst Alt