Haber Xiaomi'nin Geliştirdiği İlk İşlemci: Surge S1

Xiaomi, bugün duyurusunu gerçekleştirdiği Mi 5c modelinde, kendi işlemcisi Surge S1 ile kullanıcıların karşısına çıktı. İşte Xiaomi Surge S1 hakkında tüm detaylar!

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ülkemizde uygun fiyatlı Mi 5 modeli ile hızla yaygınlaşmaya başlayan Xiaomi, bugün Beijing’te düzenlediği etkinlikte serinin yeni üyesi Mi 5c modelini duyurdu.
Ancak, Xiaomi Mi 5c modelini şirketin diğer akıllı telefonlarından ayıran bir fark var. Mi 5c modeline, Xiaomi'nin yeni işlemcisi Surge S1 güç veriyor.

Peki, Xiaomi Surge S1 rakip işlemcilere göre nasıl bir performans sergiliyor? Gelin, test sonuçlarına hep birlikte bakalım.

Xiaomi Surge S1 Özellikleri:

Xiaomi'nin ilk işlemcisi olan Surge S1, şirketin yan kuruluşu olan Pinecone ile birlikte yürüttüğü 28 aylık bir araştırma ve geliştirme sürecinin sonucunda ortaya çıktı.

Düşük güç tüketimine rağmen yüksek performans sunabilmek için ARM'in big.LITTLE Teknolojisi ile geliştirilen Surge S1, dört adet 2.2 GHz hızında çalışan ve dört adet 1.4 GHz hızında çalışan Cortex A53 çekirdeğine ev sahipliği yapıyor.

TSMC'nin 28 nm üretim süreci ile geliştirilen ve Mali-T760'a göre yüzde 40 daha fazla enerji verimliliği sunan Mali T860 grafik birimine ev sahipliği yapan işlemci, VoLTE desteğine sahip.

Xiaomi, Surge S1'de yer alan görüntü işlemcisinin düşük ışık altında daha iyi fotoğraflar çekmeye imkan tanıdığını özellikle vurgularken, hızlı şarj ve 4K video çekim desteğine sahip olan işlemci QHD çözünürlüğe kadar destek sunuyor.

Surge S1
'in geliştirilmesi Xiaomi için oldukça büyük bir adım. Zira, Xiaomi şu anda Samsung, Apple ve Huawei'den sonra kendi işlemcisini üreten dördüncü akıllı telefon üreticisi haline geldi.

...Alıntıdır...

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Keşke görüntü işlemcisini seçerken mali yerinde adrenoya yönelseymiş. Kaynak kodları elinde, nasıl bir performans vereceğini izleyip göreceğiz.

xiaomi_ersin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Xiaomi mı 5
Konular
36
Keşke görüntü işlemcisini seçerken mali yerinde adrenoya yönelseymiş. Kaynak kodları elinde, nasıl bir performans vereceğini izleyip göreceğiz.
Mali grafik birimlerinin performans anlamında bı handikapi yok ama yazilim anlamında yani uyumluluk anlamında bazı birkaç oyunda sorun var ayrıca bu işlemcinin rakibi snapdragon 625 andreno 506 burda işlemci kağıt üstünde daha iyi olarak gözüküyor grafik birimi tarafında çok daha farklı bir deneyim sunmayacaktir mali 860 MP4 sonuç olarak kağıt üstünde 650lere göz kırpan bı islemci adreno 506 ayarindada bı grafik işlemci var umarım başarılı olurlar xiaomi 2020 ye kadar 1000 mağaza açmış olmak istiyor yakın gelecekte çok daha global ve güçlü bir xiaomi görecek gibiyiz ;)

xiaomi_ersin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Xiaomi mı 5
Konular
36
Kağıt üstünde snapdragon mediatek samsung Huawei nin orta segment işlemcilerinden daha güçlü bı islemci var
Bu pinecone noldu bu arada

xiaomi_ersin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Xiaomi mı 5
Konular
36
Ha tm pineconenu:) öğrendim

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
Xiaomi üretiği ilk işlemci Surge 1 ile orta segmen bir telefona güçverdi.Stratejik olarak daha güçlü işlemciler de yakında boy gösterecek.

Üst Alt