İpucu XiaomiEU'da Play Store Sertifikalı Değil sorunu çözümü

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
İyi günler hocalarım. EU rom bazen Play Store sertifikasını ilk kurulumda halletse de bazı sürümlerde veya cihazlarda sertifikalı olmadığına dair uyarılar vermekte. Örnek olarak kendi kullandığım Xiaomi 13T cihazımda da Play Store sertifikası yoktu. KernelSU, Magisk vs. yöntemlerle geçmeye çalışabilirsiniz ancak bu konuda direkt XiaomiEU ekibi tarafından yayınlanan bir uygulamadan bahsedeceğim: XiaomiEU Module App.

Bu uygulama özellikle Google Pay için üretilmiş. DEVICE_INTEGRITY'i geçmeyen cihazlarda Pay çalışmadığından sisteme bir uygulama yerleştirmişler. Eğer sizin de sertifika sorununuz varsa öncelikle bu uygulamayı güncellemeniz gerekmekte. Sertifikasız olunca -bilindiği üzere- Netflix, Lightroom gibi bazı uygulamalar Play Store'da görünmemekte. Bu uygulama diğer sistem uygulamalarına koyulan güncelleme engelinin aksine direkt güncellenebiliyor.

Yapmanız gerekenler:
  1. uygulamasının son sürümünü indirin.
  2. Apk'ye tıklayıp güncelleyin.
  3. Play Store verilerini temizleyip cihazı yeniden başlatın.
  4. Cihazınız sertifikalı olacaktır böylece.
NOT: Yeniden başlattıktan sonra sertifikalı görünecektir cihaz ancak eğer Netflix vs. hala görünmüyorsa tekrar Play Store verilerini temizleyip yeniden başlatın. Play kitaplıklarıyla ilgili bir bildirim gelecek. Tamamlandıktan sonra kontrol edin.

NOT 2: Uygulamanın tüm sürümlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz:

NOT 3: eminguc1995 hocamızın uyarısıyla eski sürümlerde uygulamanın olmadığını öğrendik. XiaomiEU ekibi de bununla ilgili bir şey dememiş ancak kontrol ettiğimizde uygulamanın ilk sürümünün 2 Aralık 2023'te yayınlandığını görebiliriz. Bu tarih ve sonrası yayınlanan romlar içindir yüksek ihtimalle. MIUI 14 ve üstü sürümler için diyebiliriz.

Benim cihazımda KernelSU kurulu olmasına rağmen böyle bir sorunum vardı. Diğer cihazlarda böyle bir sorun olacaktır diye genelleme yapamayız. Sadece böyle bir sorununuz varsa XiaomiEU romda, denemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:

eminguc1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Meslek
Serbest
Konular
11
MIUI 11.0.8.0 Android 9 da uygulama yüklenmiyor, minimum sistem gereksinimini yazsanız daha iyi olur bence.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
MIUI 11.0.8.0 Android 9 da uygulama yüklenmiyor, minimum sistem gereksinimini yazsanız daha iyi olur bence.
Uyarı için teşekkürler hocam. XiaomiEU ekibi de bununla ilgili bir şey dememiş ancak şimdi kontrol ettiğimde uygulamanın ilk sürümü 2 Aralık 2023'te yayınlandığını gördüm. Bu tarih ve sonrası yayınlanan romlar içindir yüksek ihtimalle. MIUI 14 ve üstü sürümler için diyebiliriz.

Enes67777

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Enes
Cihazım
Resmi niye 5
Konular
9
Hocam telefonum redmi k60 14.0.28 sürümünü kullanıyorum ama hala aynı hatayı almaya devam ediyorum

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam telefonum redmi k60 14.0.28 sürümünü kullanıyorum ama hala aynı hatayı almaya devam ediyorum
Modülü güncelledikten sonra Play verilerini temizleyip yeniden başlattınız mı? Sorun devam ediyorsa birkaç defa tekrar verileri silip cihazı yeniden başlatın.

Enes67777

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Enes
Cihazım
Resmi niye 5
Konular
9
Modülü güncelledikten sonra Play verilerini temizleyip yeniden başlattınız mı? Sorun devam ediyorsa birkaç defa tekrar verileri silip cihazı yeniden başlatın.
Hocam 2 defa denedim verilerini temizledim yaptım yine aynı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-30-20-40-05-357_com.android.vending.jpg
    Screenshot_2023-12-30-20-40-05-357_com.android.vending.jpg
    439,5 KB · Görüntüleme: 26

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Paylaşım için teşekkürler.
Güncel sürümler zaten bu modülü içerir şekilde geliyor.

Özellikle HyperOS sürümleri için hiçbir işleme gerek kalmadan doğrudan sertifika ve safetynet geçmek sağlanıyor.

Ayrıca aynı eklenti elite rom için de mevcut

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Paylaşım için teşekkürler.
Güncel sürümler zaten bu modülü içerir şekilde geliyor.

Özellikle HyperOS sürümleri için hiçbir işleme gerek kalmadan doğrudan sertifika ve safetynet geçmek sağlanıyor.

Ayrıca aynı eklenti elite rom için de mevcut
Rica ederim hocam.

13T cihazımda güncel EU kullanıyorum ancak sertifika hatası veriyordu. Modülü güncelleyince ve verileri temizleyince oldu. Google bozuyor bazen güncel sürümlerde de.

Hocam 2 defa denedim verilerini temizledim yaptım yine aynı
Hocam inanın fikrim yok. Bende güncelleme ve temizleme ile çözüldü. 🤔

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
İyi günler hocalarım. EU rom bazen Play Store sertifikasını ilk kurulumda halletse de bazı sürümlerde veya cihazlarda sertifikalı olmadığına dair uyarılar vermekte. Örnek olarak kendi kullandığım Xiaomi 13T cihazımda da Play Store sertifikası yoktu. KernelSU, Magisk vs. yöntemlerle geçmeye çalışabilirsiniz ancak bu konuda direkt XiaomiEU ekibi tarafından yayınlanan bir uygulamadan bahsedeceğim: XiaomiEU Module App.

Bu uygulama özellikle Google Pay için üretilmiş. DEVICE_INTEGRITY'i geçmeyen cihazlarda Pay çalışmadığından sisteme bir uygulama yerleştirmişler. Eğer sizin de sertifika sorununuz varsa öncelikle bu uygulamayı güncellemeniz gerekmekte. Sertifikasız olunca -bilindiği üzere- Netflix, Lightroom gibi bazı uygulamalar Play Store'da görünmemekte. Bu uygulama diğer sistem uygulamalarına koyulan güncelleme engelinin aksine direkt güncellenebiliyor.

Yapmanız gerekenler:
  1. uygulamasının son sürümünü indirin.
  2. Apk'ye tıklayıp güncelleyin.
  3. Play Store verilerini temizleyip cihazı yeniden başlatın.
  4. Cihazınız sertifikalı olacaktır böylece.
NOT: Yeniden başlattıktan sonra sertifikalı görünecektir cihaz ancak eğer Netflix vs. hala görünmüyorsa tekrar Play Store verilerini temizleyip yeniden başlatın. Play kitaplıklarıyla ilgili bir bildirim gelecek. Tamamlandıktan sonra kontrol edin.

NOT 2: Uygulamanın tüm sürümlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz:

NOT 3: eminguc1995 hocamızın uyarısıyla eski sürümlerde uygulamanın olmadığını öğrendik. XiaomiEU ekibi de bununla ilgili bir şey dememiş ancak kontrol ettiğimizde uygulamanın ilk sürümünün 2 Aralık 2023'te yayınlandığını görebiliriz. Bu tarih ve sonrası yayınlanan romlar içindir yüksek ihtimalle. MIUI 14 ve üstü sürümler için diyebiliriz.

Benim cihazımda KernelSU kurulu olmasına rağmen böyle bir sorunum vardı. Diğer cihazlarda böyle bir sorun olacaktır diye genelleme yapamayız. Sadece böyle bir sorununuz varsa XiaomiEU romda, denemenizi tavsiye ederim.
eline sağlık hocam

SelimAK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim AK
Cihazım
Mi 11T Pro
Meslek
Paramedik
Konular
39
İlginç bir şekilde Global MIUI 14'deki sorunumu çözdü.

Üst Alt