Yardım Xiaomi'den mobil veri kopması için geri dönüş

merttamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi9 T 6gb 128
Meslek
Öğretmen
Konular
7
Dostlar, mi 8 lite mobil veri ve şebeke sorunları için geri dönüşte bulunmuştum. Bugün Xiaomi çalışanı olduğunu ifade eden biri whatsaap üzerinden konu hakkinda irtibat kurdu. İngilizcesi iyi olan birinin sorunlarımız hakkinda iletişime geçmesi çözümler noktasında faydalı olabilir. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım Google translate aracılığıylagiggle~~.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
dance~~
hi~~no~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bana önerdiği uygulama aşamaları bunlar :
[12/6 09:44] Xiaomi: First,Enter * # * #995995# * # * into the dialpad interface of the mobile phone to open the modem log.(There will be a "start to dump modem log ..." prompt)
[12/6 09:44] Xiaomi: If there are no fixed steps, it may take a long time for the problem to occur.
[12/6 09:44] Xiaomi: After a problem occurs,Enter * # * #995995# * # * into the dialpad interface of the mobile phone to open the modem log.(There will be a "start to dump modem log ..." prompt)
[12/6 09:45] Xiaomi: send the logs from the cell phone /sdcard/diag_logs path to me.
[12/6 09:45] Xiaomi: Enter * # * #284# * # * and wait for the bugreport finishing(View notification bar). the bugreport is in the Storage/MIUI/debug_log

Son düzenleme:

bysyx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi8Lite
Konular
25
İngilizcesi iyi olan bir arkadaş yok mu forumda

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Dostlar, mi 8 lite mobil veri ve şebeke sorunları için geri dönüşte bulunmuştum. Bugün Xiaomi çalışanı olduğunu ifade eden biri whatsaap üzerinden konu hakkinda irtibat kurdu. İngilizcesi iyi olan birinin sorunlarımız hakkinda iletişime geçmesi çözümler noktasında faydalı olabilir. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım Google translate aracılığıylagiggle~~.
dance~~
hi~~no~~

Bu arada bana önerdiği uygulama aşamaları bunlar :
[12/6 09:44] Xiaomi: First,Enter * # * #995995# * # * into the dialpad interface of the mobile phone to open the modem log.(There will be a "start to dump modem log ..." prompt)
[12/6 09:44] Xiaomi: If there are no fixed steps, it may take a long time for the problem to occur.
[12/6 09:44] Xiaomi: After a problem occurs,Enter * # * #995995# * # * into the dialpad interface of the mobile phone to open the modem log.(There will be a "start to dump modem log ..." prompt)
[12/6 09:45] Xiaomi: send the logs from the cell phone /sdcard/diag_logs path to me.
[12/6 09:45] Xiaomi: Enter * # * #284# * # * and wait for the bugreport finishing(View notification bar). the bugreport is in the Storage/MIUI/debug_log

Özetle şunları söylemiş.

İlk olarak * # * #995995# * # * kodunu arama ekranında tuşla ve modem loglarına ulaş.

İkinci olarak: Sorunun ortaya çıkması için sabit bir işlem gerekmiyorsa, sorunun tekrar ortaya çıkması biraz zaman alabilir demiş.

Üçüncü: Problem tekrar ortaya çıktıktan sonra arama ekranına * # * #995995# * # * kodunu tuşla, modem loglarına ulaş,

Dördündü: /sdcard/dial_logs dosyasını bana gönder.

Beşinci: * # * #284# * # * kodunu tuşla, hata raporunun oluşmasını bekle (bildirim ekranında görebilirsin). Bu rapor da Storage/MIUI/debug_log dizininde olacak. (sanıyorum bunu da göndermeni istiyor, böyle bir şey yazmamış ancak istemediği bir dosyanın dizinini neden göstersin)

Karşı tarafın yazdıkları ve istedikleri özetle bu şekilde. İngilizce konusunda karşı cevap yazmak için desteğe ihtiyaç olursa da elimden geleni yaparım.

Oyla:

bysyx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi8Lite
Konular
25
Sana yazılan hata raporu gönderme numarasını tuşladım 10 mb dosya çıktı fotoğrafta ki numaraya atmalımıyım?

Oyla:

merttamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi9 T 6gb 128
Meslek
Öğretmen
Konular
7
Numaraya da atmayı düşünebilirsiniz ya da adımlarda ifade etmişti sanırım bana iletin diye Storage/MIUI/debug_log vs.

Oyla:

merttamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi9 T 6gb 128
Meslek
Öğretmen
Konular
7
Oyla:

merttamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi9 T 6gb 128
Meslek
Öğretmen
Konular
7
Ben deneyemedim daha. Ben de ekli görünüyor. Dosyayı ona iletmeye çalışırım becerebilirsem.

Oyla:

bysyx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi8Lite
Konular
25
Yeniledim çıkmıyor yinede
Baktımda telefon ilk kaydettiğimde baştaki +86 kısmını silmiş düzenleyip ekledim düzeldi :D

Gönderdim bakalım ne dicek

Oyla:
Üst Alt