Yardım Xiaomi

star0742

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
naci
Cihazım
redmi note 2
Konular
32
Merhabalar arkadaşlar xiaomi gibi cihazlar IMEI atıp pasaport kayda gerek kalmadan kullanılıyor benim cihazda öyle IMEI sinde simes yazıyor merak ettiğim su 4.5 ye geçtiğimiz zaman simcard değiştiği zaman 4.5 kullanabilcezmi sonuçta turkcell yada avea baktığı zaman bu cihazı girebilecek mi

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Kardesim mtk islemcili telefonum var thl w8s kullaniyorum klon imei yaptim. Turkcell hesabimdan kullandigim telefon nokia n95 gorunuyor sistemde. Sallamissin demeyi neye gore soyluyorsun onu anlamadim. Dene bak gor. Turkcell 4.5 g sim kartimi suan kullandigim mi4 lte icin ucretsiz vermedi 19 tl istedi ve suan yine ucretsiz vermiyorlar kendi sistemlerinde mi4 lte kayitli olmadigi icin. Bunlari deneyin sonra gelin yazin bu konular hakkinda bana ok? Saygilar.

Senin söylemene göre EDGE destekli cihazın imei numarası ile 3g desteğini de kullanamamam lazım. mi4C kullanıyorum üzerinde miladı dolmuş EDGE destekli (2g) telefonun imeisi kayıtlı. Sana o sim kartı senin telefonunun Turkcell'in kendi 4.5G uyumlu cihaz listesinde bulunmadığından dolayı vermemişlerdir senin de dediğin gibi. Aksi takdirde Bykatre kardeşim olsun veya forumdaki diğer birçok arkadaşım bu şekilde kullanıyoruz. Sen hiç 2G ile 2,5 mb/s hız gördünmü. Şunu söylemek istiyorum bu söylediğin şey şu an kullandığımız sistemde asılsız. Ama yarın ne olur bilemem.

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Kardesim mtk islemcili telefonum var thl w8s kullaniyorum klon imei yaptim. Turkcell hesabimdan kullandigim telefon nokia n95 gorunuyor sistemde. Sallamissin demeyi neye gore soyluyorsun onu anlamadim. Dene bak gor. Turkcell 4.5 g sim kartimi suan kullandigim mi4 lte icin ucretsiz vermedi 19 tl istedi ve suan yine ucretsiz vermiyorlar kendi sistemlerinde mi4 lte kayitli olmadigi icin. Bunlari deneyin sonra gelin yazin bu konular hakkinda bana ok? Saygilar.
Sim kart almak ayrı şebeke çekmemesi ayrı..
Bende halen yedekte s2 var klon ime Siemens bilmem ne fakat takır takır 3bucuk g ye bağlanıyor ysni bunun ime ile alakası yok.
Şunu dersen anlarım sistemde telefon farklı görünüyor sim kartı ücretsiz alamıyorum bu doğru ama dediğim gibi baglantida sorun olmaz

Oyla:

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Arkadaslar demek istedigim şu. 4g yi su sekilde kullanamayabilirsiniz. 3g destekleyen telin imeisi yazildiginda 1 nisan itibariyle 4.5 g ye gecislerde operatorlere 3 g de oldugu gibi yine sms gonderecegiz. Mesele turkcell icin 4.5g yazip 2222 sms aticaz vs. Burada operatore kayitli imei de gorunen telefon 4.5 yi desteklemezse 4.5 hizmeti aktif olamayabilir demek istiyorum. Bu hizmeti kullanamama durumunuz olabilir operator telefon (klon imei) desteklemiyor 4.5 yi diyebilir demek istiyorum. Bu konuda operatorlerin musteri hizmetleri ile sikinti yasayabilirsiniz. Saygilar.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Bakın şu an siz Nokia 3310 dahi kullansanız 3G yazıp gönderdiğinizde 3G hizmetiniz aktif olur telefona bakılmaz. Kaldı ki şu an 2G IMEI'leri yazılan 3G'li telefonlar çatır çatır bağlanıyor 3G hizmetine.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
juventus18 hocam benim bildiğim kadarıyla olay SIM kartta bitiyor. SIM kartınızı 4G bulunan bir telefona takın gidin turkcellden hem ücretsiz bir SIM kartınızı yenileyin hem de 1GB hediye internet alın. Sonra almış olduğunuz bu SIM kartı kendi telefonunuza takın ve ister 3G isterseniz 4G olarak kullanın :)

Operatörler cihazın 4G uyumlu olup olmadığını donanıma değil sadece IMEI numarasına bakarak söylüyorlar. Burada verilen verilecek hizmetle alakalı bir durum yok amaç sadece müşterilerine yeni telefon aldırmak. Yani elimdeki telefona İphone 6s IMEI'si attığımda turkcell bana iphone 6s kullanıyorsunuz buyrun sim kartınız diyecek, 3310 IMEI'si yazdığımda gelin size 4G'li telefon satalım diyecek :)

Bu arada SMS gönderme işini da SIM kartınızı 4G'li telefona taktığınızda hallederseniz sorun kalmayacaktır.

Oyla:

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
juventus18 hocam benim bildiğim kadarıyla olay SIM kartta bitiyor. SIM kartınızı 4G bulunan bir telefona takın gidin turkcellden hem ücretsiz bir SIM kartınızı yenileyin hem de 1GB hediye internet alın. Sonra almış olduğunuz bu SIM kartı kendi telefonunuza takın ve ister 3G isterseniz 4G olarak kullanın :)

Operatörler cihazın 4G uyumlu olup olmadığını donanıma değil sadece IMEI numarasına bakarak söylüyorlar. Burada verilen verilecek hizmetle alakalı bir durum yok amaç sadece müşterilerine yeni telefon aldırmak. Yani elimdeki telefona İphone 6s IMEI'si attığımda turkcell bana iphone 6s kullanıyorsunuz buyrun sim kartınız diyecek, 3310 IMEI'si yazdığımda gelin size 4G'li telefon satalım diyecek :)

Bu arada SMS gönderme işini da SIM kartınızı 4G'li telefona taktığınızda hallederseniz sorun kalmayacaktır.
Dogru soyluyodun cantara hocam. Bizim miui- xiaomi severler olarak operatorlere xiaomi telefonlarinin turkiyede varligini kabul ettirmemiz gerekir dusuncesindeyim :) saygilar hocam ;)

Oyla:

engerex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
OnePlus One
Konular
8
Her cihazın IMEI numarası cihazın marka, modeli, üretim tarihi, üretildiği ülke gibi özellikleri bir veritabanında saklıyor. Bunu sorgu yapabileceğimiz genel web siteleri var. Ülkemizde bu veritabanı kullanılmıyor. Her ithalatçı ithal ettiği cihazı ülkemizde BTK'ya kaydettirmesi gerekiyor. Operatörler ama BTK'dan ama ithalatçıdan bu bilgileri alıp cihazınız hakkında bilgi verebiliyor. Posta yoluyla cihaz getirme yasaklandıktan sonra eski telefonların IMEI atılmaya başlandı. Bunun da önüne geçmek için IMEI kolay değişen cihazların ithal edilmesini önleme ve farklı bir cihazın IMEI'si atıldıysa eski cihazın özellikleri ne ise operatörler sadece o hizmeti (GSM/2g/3g/4g vs) verecek gibi durumlar vardı. Tabi bunları uygulamak pek mümkün olmayacağı için sanırım uygulanmıyor veya yasalaşmadı. Örneğin Son model bir cihaz getirdiniz ve pasaportunuza kaydettirdiniz. Siz ithalatçı olmadığınız için telefonun özelliklerini BTK'ya ve operatörlere nasıl bildireceksiniz? Hadi kayıt olurken cihazım GSM/2g/3g/4g/5g desteklediğini bildirdim. Cihazın 5g destekleyip desteklemediğine kim karar verecek? falan filan. Sıkıntılı işti vesselam.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Dogru soyluyodun cantara hocam. Bizim miui- xiaomi severler olarak operatorlere xiaomi telefonlarinin turkiyede varligini kabul ettirmemiz gerekir dusuncesindeyim :) saygilar hocam ;)
Kabul ettirme ile alakası yokki hocam. Resmi olarak kayıt ettirirseniz zaten uyumlu olarak gözükmesi lazım.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Her cihazın IMEI numarası cihazın marka, modeli, üretim tarihi, üretildiği ülke gibi özellikleri bir veritabanında saklıyor. Bunu sorgu yapabileceğimiz genel web siteleri var. Ülkemizde bu veritabanı kullanılmıyor. Her ithalatçı ithal ettiği cihazı ülkemizde BTK'ya kaydettirmesi gerekiyor. Operatörler ama BTK'dan ama ithalatçıdan bu bilgileri alıp cihazınız hakkında bilgi verebiliyor. Posta yoluyla cihaz getirme yasaklandıktan sonra eski telefonların IMEI atılmaya başlandı. Bunun da önüne geçmek için IMEI kolay değişen cihazların ithal edilmesini önleme ve farklı bir cihazın IMEI'si atıldıysa eski cihazın özellikleri ne ise operatörler sadece o hizmeti (GSM/2g/3g/4g vs) verecek gibi durumlar vardı. Tabi bunları uygulamak pek mümkün olmayacağı için sanırım uygulanmıyor veya yasalaşmadı. Örneğin Son model bir cihaz getirdiniz ve pasaportunuza kaydettirdiniz. Siz ithalatçı olmadığınız için telefonun özelliklerini BTK'ya ve operatörlere nasıl bildireceksiniz? Hadi kayıt olurken cihazım GSM/2g/3g/4g/5g desteklediğini bildirdim. Cihazın 5g destekleyip desteklemediğine kim karar verecek? falan filan. Sıkıntılı işti vesselam.
Bu bilgiler sadece ithalatçıdam değil, benim bildiğim global bir veritabanından alınıyor.

Oyla:

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Kabul ettirme ile alakası yokki hocam. Resmi olarak kayıt ettirirseniz zaten uyumlu olarak gözükmesi lazım.
Malesef hocam tel resmi kayitli ve delta servis garantili mi4 lte. Dediginiz gbi turkcell ve diger operatorler 4.5g li tel satma bahanesi ile sistemine kaydetmiyorlar yanilmiyorsam :)

Oyla:
Üst Alt