Yardım Xiaomi YeeLight Devre Dışı

enverdv

Bosch Test Equipment Service Engineer
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Uzman Tekniker
Konular
20
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 2 ay önce aldığım YeeLight Color Bulb modelindeki akıllı ampul şuan cihazım tarafından bulunamıyor, komutlara tepki vermiyor. Butona basınca beyaz olarak standart bir ampul gibi yanıyor. Bağlandığı Wi-Fi ayarlarını ve cihazdaki ayarları kontrol ettim, ilk günkü çalıştırdığım şekilde. Lakin şuan sıradan bir ampule dönüştü. Mi Home ve YeeLight uygulamaları herhangi bir işlem yapamıyor. Cihazı bulamıyor.
Çözümü nedir bilen var mı?

aburak07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aburak
Cihazım
mi8
Konular
0
merhabalar, hocam bu sorun ile bende karşılaşıyorum. çözüm bulabildiniz mi? bi türlü bağlanmıyor sinir oldum ne yapmam lazım.
hocam çözümü tam hatırlamıyorum yine netten bulmuştum ama modemin icine girip DNS ayarlarini değiştirmiştim. 8.8.4.4. 8.8.8.8 i deneyin yada yeelight DNS ayarı diye aratırsanız çözüme ulaşırsınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

merhabalar, hocam bu sorun ile bende karşılaşıyorum. çözüm bulabildiniz mi? bi türlü bağlanmıyor sinir oldum ne yapmam lazım.

Oyla:

towboatery

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
J7 Core
Konular
1
Hocam ben de ampulü masa lambasına bağladım ve masa lambasının anahtarı sürekli açık olarak kullanıp, ampülü kapatıyorum sadece. Bir problem olur mu ileriye dönük?

Oyla:

Reyyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9t
Konular
0

Bende de bağlanamıyordum bu video da ki gibi resetledim sorun çözüldü direk buldu

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

Feridk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferid
Cihazım
iPhone XS max
Konular
0
Bende de bağlanamıyordum bu video da ki gibi resetledim sorun çözüldü direk buldu

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Merhaba
İki tane yeelıght ampül aldım ikiside modemi görmüyor ... yalnız bendeki bağlamak istediğim modem ruetur yani ana modem değil sinyal yükseltici o yüzden mi görmüyor 2 gün den beri kaldım böyle yardım edebilir misiniz ?

Oyla:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Ampulü açın ve 5 kez ampulü açıp kapatın ve resetleyin ve ışıkta değişiklik yaşanır sonra uygulamayı kapatıp açın yeniden yapılandırın mutlaka modemi görecek ve sorun çözülecektir ben bu şekilde sorunu çözdüm şimdi bir sorun yaşamiyorum ...

Oyla:

Feridk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferid
Cihazım
iPhone XS max
Konular
0
Ampulü açın ve 5 kez ampulü açıp kapatın ve resetleyin ve ışıkta değişiklik yaşanır sonra uygulamayı kapatıp açın yeniden yapılandırın mutlaka modemi görecek ve sorun çözülecektir ben bu şekilde sorunu çözdüm şimdi bir sorun yaşamiyorum ...
Defalarca denedim olmuyor biri gri olan diğeri 2. Nesil ikiside olmadı günde 2 saat uğraşıyorum o bağlantı sırasında olmadı diye mesaj çıkıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer çözümü varsa lütfen bana da söyleyin yemin ederim deli etti beni

Oyla:

gunayc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Günay
Cihazım
Mi6
Konular
0
Bu lambanın çok saçma kronik bir hatası var ve çözemedim.

Mi 6 ile en az 30 kez farklı yoldan denedim. DNS değiştirdim, 10 kez reset attım, uygulamayı kapattım açtım, telefonu kapattım açtım... Hiçbir şekilde wi-fi'ı görmüyor.

Samsung S7 ile ilk denememde şak diye buldu.

Oyla:

gunayc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Günay
Cihazım
Mi6
Konular
0
Üstteki mesajımı editleyemedim.

Sorunu çözdüm. Yine Xiaomi'nin bölge konumlarının saçmalaması...

"Mi Home" uygulamasından AYARLAR'a girip BÖLGE'yi tıkladıktan sonra 'ÇİN HONG KONG ÖİB"yi seçip kaydettim.

Sonrasında hemen buldu. Bilginize :)

Oyla:
Üst Alt