İpucu Xiaomi Yavaş İndirme Bağlantıları Hakkında! Alternatif Çözüm Burda

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde,kullanıcılar Xiaomi'nin resmi rom linklerini indirmeye çalıştıklarında bir sorun fark etmişlerdi,İndirme süreleri normalin çok üzerinde bir şekilde artmaya başladı (Ortalama 5-7 saat arası).
Bu durumun sonucunda,Haber - Xiaomi Rom dosyası yavaş mı iniyor? İşte Sebebi ve Çözümü paylaşılan haberde olduğu gibi Xiaomi'nin bunu özellikle yaptığı anlaşıldı,
Ancak bunun çok basit bir şekilde çözümü olduğu öğrenildi :)
İndirme linklerinin başındaki ''Bigota'' ''Ultimateota'' ''Hugeota'' gibi link adreslerinin yerine ya da yanına , ''orig'' veyahut ''airtel'' eklemeniz,düşük indirme hızını düzeltiyor.

Örnek

Video ile test linki

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Örnekle açıklar mısınız hocam?

Örneğin Xiaomi 14 romu bu

Kod:
https://bigota.d.miui.com/OS1.0.25.0.UNCCNXM/houji_images_OS1.0.25.0.UNCCNXM_20231121.0000.00_14.0_cn_505769914d.tgz

Bahsettiğiniz orig veya airtel nereye ekleniyor?
orig.bigota.d.miui.com...
orig.d.miui.com...
orig.miui.com...
bigota.orig.miui.com
bigota.d.orig.miui.com
bigota.orig.d.miui.com
vs. nasıl bir link düzeni olacak? (bunların hiç biri çalışmadı maalesef)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde,kullanıcılar Xiaomi'nin resmi rom linklerini indirmeye çalıştıklarında bir sorun fark etmişlerdi,İndirme süreleri normalin çok üzerinde bir şekilde artmaya başladı (Ortalama 5-7 saat arası).
Bu durumun sonucunda,Haber - Xiaomi Rom dosyası yavaş mı iniyor? İşte Sebebi ve Çözümü paylaşılan haberde olduğu gibi Xiaomi'nin bunu özellikle yaptığı anlaşıldı,
Ancak bunun çok basit bir şekilde çözümü olduğu öğrenildi :)
İndirme linklerinin başındaki ''Bigota'' ''Ultimateota'' ''Hugeota'' gibi link adreslerinin yerine, ''orig'' veyahut ''airtel'' eklemeniz,düşük indirme hızını düzeltiyor.​
Sevgili hocam, açıklamanız için teşekkürler, ancak herhangi bir kaynak belirtmediğiniz gibi, Sayın onununcuköy hocamızın sorusunu da cevaplamadınız/cevaplayamadınız?
Sanırım en doğru kaynak ve indirme linki Sayın HiddeNKinG hocamın belirtmiş olduğu link...

Konu esasında beni çok fazla ilgilendirmiyor, nasılsa güncelleme alacaksam eğer, OTA dan geleceği için sorun olmayacak sanırım...böyle bir sorundan çünkü bahseden olmadı şu ana kadar,doğru mudur?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38

Kod:
https://bigota.d.miui.com/OS1.0.25.0.UNCCNXM/houji_images_OS1.0.25.0.UNCCNXM_20231121.0000.00_14.0_cn_505769914d.tgz

orig.d.miui.com...
orig.miui.com...
bigota.orig.miui.com
bigota.d.orig.miui.com
bigota.orig.d.miui.com
vs. nasıl
Bigota yerine Higuieta yazmayı hiç düşündünüz mü hocam. Kendine özgü kurtarışlarıyla 1990 dünya kupasında fark yaratan Kolombiya' lı kalecidir kendisi.
Belki orada da bir fark yaratır. 8=)giggle~~
Şaka bir yana, böyle atraksiyonlara girmeye ne lüzum var hiç anlamış değilim. İyi ki Skorpi hocanın bulaştırdığı ORD den eser kalmadı. Yoksa çekeceğimiz vardı. facepalm~~

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bigota yerine Higuieta yazmayı hiç düşündünüz mü hocam. Kendine özgü kurtarışlarıyla 1990 dünya kupasında fark yaratan Kolombiya' lı kalecidir kendisi.
Belki orada da bir fark yaratır. 8=)giggle~~
Şaka bir yana, böyle atraksiyonlara girmeye ne lüzum var hiç anlamış değilim. İyi ki Skorpi hocanın bulaştırdığı ORD den eser kalmadı. Yoksa çekeceğimiz vardı. facepalm~~

Yahu diyorum bu hugeota linkleri neden kulağa güzel geliyor. Akrep kralmış tabii! Maalesef benim de yaşım ucundan da olsa o ismi hatırlamaya yetiyor hocam :)

Kendisini tanımayanlar için :

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Kod:

orig.d.miui.com...
orig.miui.com...
bigota.orig.miui.com
bigota.d.orig.miui.com
bigota.orig.d.miui.com
vs. nasıl bir link düzeni olacak? (bunların hiç biri çalışmadı maalesef)
Örneği açıklamaya ekledim hocam,test edip bakabilirsiniz.
Sevgili hocam, açıklamanız için teşekkürler, ancak herhangi bir kaynak belirtmediğiniz gibi, Sayın onununcuköy hocamızın sorusunu da cevaplamadınız/cevaplayamadınız?
Sanırım en doğru kaynak ve indirme linki Sayın HiddeNKinG hocamın belirtmiş olduğu link...

Konu esasında beni çok fazla ilgilendirmiyor, nasılsa güncelleme alacaksam eğer, OTA dan geleceği için sorun olmayacak sanırım...böyle bir sorundan çünkü bahseden olmadı şu ana kadar,doğru mudur?

Kaynak derken hocam?Xiaomi'nin özellikle kısıtlamaya gittiği linklerde nasıl bir kaynak olabilir beni aydınlatırsanız sevinirim.
Soruyu cevaplamadım ya da cevaplayamadım değil yeni gördüm,zaten olmayan denenmeyen bir şey olsa elbette paylaşmam :)
Sizin için de video hazırladım izleyip sonucuna bakabilirsiniz.
En doğru indirme linkinde,anlık gelen haftalık weekly rom paylaşımlarını bulamazsınız,anlık gelen indirme linklerini indiremezsiniz,güvenli olarak gördüğünüz konuyu kullanıp kullanmamak en nihayetinde size kalmış,ancak sizin çözüm gördünüz işlem herkes için maalesef çözüm olmuyor.
Kilit Kapalı kaldığı sürece OTA devam Yes~~

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Bu durumda ilk mesajınızda yerine ya da yanına değil de, önüne olmalıydı...o zaman Sayın onununcuköy hocam da zorlanmaz ve soru sorma ihtiyacı duymamış olurdu, teşekkürler

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
üstat yerine yada yanına yazdığınız için farklı düşüncelerde denemelerle indirme yapamadılar.
Eski url ler yani bigota linkinin başına airtel veya orig ekleniyor dediğiniz gibi

hızlı indirmek için veya

Deneme testimde airtelin daha hızlı indirdiğini gördüm.
bu belkide de bende böyle oldu herkeste değişebilir

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alan adları farklı olduğu için haliyle durum değişiyor,eksik açıklamamı düzelttim,soru sormasında da bir sorun görmüyorum,seve seve cevaplarım/cevaplayabilirim.
Teşekkürler

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Örneği açıklamaya ekledim hocam,test edip bakabilirsiniz.

Kaynak derken hocam?Xiaomi'nin özellikle kısıtlamaya gittiği linklerde nasıl bir kaynak olabilir beni aydınlatırsanız sevinirim.
Soruyu cevaplamadım ya da cevaplayamadım değil yeni gördüm,zaten olmayan denenmeyen bir şey olsa elbette paylaşmam :)
Sizin için de video hazırladım izleyip sonucuna bakabilirsiniz.
En doğru indirme linkinde,anlık gelen haftalık weekly rom paylaşımlarını bulamazsınız,anlık gelen indirme linklerini indiremezsiniz,güvenli olarak gördüğünüz konuyu kullanıp kullanmamak en nihayetinde size kalmış,ancak sizin çözüm gördünüz işlem herkes için maalesef çözüm olmuyor.
Kilit Kapalı kaldığı sürece OTA devam Yes~~
Teşekkürler hocam. Ben orig ile denemiştim ama olmamıştı, bir yerde hata yaptım demek ki.

Üst Alt