Çözüldü Xiaomi wifi 4a router yardım.

Ordan Geçenbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
K20 PRO
Konular
24
Arkadaşlar merhaba, telefon ile alakalı değil ama yardımcı olabileceğinizi düşündüm.
Kullanan varsa bilir, süperonline ve Vodafone fiber olarak hg255s modem veriyor ve bu modemde kronik wifi anten sorunu nedeniyle paket hatası sorunları var. Wifi bağlı görünüyor ama 3-5 saniyelik bağlantı hataları oluyor sıklıkla.
Şimdi ben bahsettiğim routeri alsam (birde keenetic City ihtimal dahilinde) bunu hg255s modeme kablo ile bağlayıp modemin wifisini iptal edip bir nevi harici anten gibi xiaomi wifi 4a antenlerini kullanıp kopma sorunlarından kurtulmak istiyorum. Ya da bazı arkadaşlar routeri modem gibi kullanabilirsin dediler (Vodafonedan şifresini alıp) bu mümkün mü?
Bu cihazı kullanan var mı?

Şimdiden teşekkür ederim..

(böyle bir konu nereye açılır bilmiyorum kusura bakmayın)

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3
Selam her iki türlü de kullanabilirsiniz vodafone modem i bilmiyorum ama en kolay yok kablo ile wifi şeklinde kullanmanız

Oyla: Çözüm

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Arkadaşlar merhaba, telefon ile alakalı değil ama yardımcı olabileceğinizi düşündüm.
Kullanan varsa bilir, süperonline ve Vodafone fiber olarak hg255s modem veriyor ve bu modemde kronik wifi anten sorunu nedeniyle paket hatası sorunları var. Wifi bağlı görünüyor ama 3-5 saniyelik bağlantı hataları oluyor sıklıkla.
Şimdi ben bahsettiğim routeri alsam (birde keenetic City ihtimal dahilinde) bunu hg255s modeme kablo ile bağlayıp modemin wifisini iptal edip bir nevi harici anten gibi xiaomi wifi 4a antenlerini kullanıp kopma sorunlarından kurtulmak istiyorum. Ya da bazı arkadaşlar routeri modem gibi kullanabilirsin dediler (Vodafonedan şifresini alıp) bu mümkün mü?
Bu cihazı kullanan var mı?

Şimdiden teşekkür ederim..

(böyle bir konu nereye açılır bilmiyorum kusura bakmayın)
Aynı durumdayım Superonline fiber için sipariş verdim bekliyorum yorumları güzel cihazın

Oyla:

Ordan Geçenbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
K20 PRO
Konular
24
Aynı durumdayım Superonline fiber için sipariş verdim bekliyorum yorumları güzel cihazın
Ben aldım ve kullanmaya başladım. Hg255s yüzünden olan kopmalar şu an yok, çekim için 2.4 ghz de bir fark hissetmedim ama 5 ghz daha iyi.
İlk önce modemden ethernet kablosu ile yayın yaptım (Modemin wifisini kapatıp) sonra modem gereksiz diye düşünüp Vodafone müşteri hizmetlerini arayıp kullanıcı adı ve şifremi alıp gpondan direk ethernet kablosuyla network ayarlarını PPOE yapıp modemi kaldırdım.
Şu an tamamen İnterneti router üzerinden kullanıyorum 24 saattir hiç sorun yaşamadım.

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Ben aldım ve kullanmaya başladım. Hg255s yüzünden olan kopmalar şu an yok, çekim için 2.4 ghz de bir fark hissetmedim ama 5 ghz daha iyi.
İlk önce modemden ethernet kablosu ile yayın yaptım (Modemin wifisini kapatıp) sonra modem gereksiz diye düşünüp Vodafone müşteri hizmetlerini arayıp kullanıcı adı ve şifremi alıp gpondan direk ethernet kablosuyla network ayarlarını PPOE yapıp modemi kaldırdım.
Şu an tamamen İnterneti router üzerinden kullanıyorum 24 saattir hiç sorun yaşamadım.
Bende Superonline fiber var gpon dan kullanmayı düşündüm ancak Superonline fiber şifreyi paylaşmıyormuş maalesef..

Oyla:

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3
Superonline ın yaptığı tamamen adilikmiş yani abonesi olduğun internetin kullanıcı adı ve şifre sini vermemek ne demek yıllardır hep bana itici gelen bir firmadır

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Superonline ın yaptığı tamamen adilikmiş yani abonesi olduğun internetin kullanıcı adı ve şifre sini vermemek ne demek yıllardır hep bana itici gelen bir firmadır
Kendi cihazlarını kullanmak zorunda bırakıyorlar çok iyi bir modeminiz olsa dahi size verileni diretiyorlar belki uzaktan müdahale falan ediyorlar diyedir ancak genede farklı modemde uzaktan destek vermeyeceklerini belirterek kullanıcı adı verilmeli
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Onunda bir çözümü vardı ama uğraşmak lazım.

Buradaki yöntemi deneyeceğim bir ara

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Superonline şifresini bulup mi 4a router i direk gpon a bağladım ve modem devre dışı olarak internet alabildim buraya kadar Süper ancak TV plus kullanıyordum onu bağladım hiç ağ görmedi mi 4a ya hg255s in mac adresini klonladim internet gördü ancak bağlantı sağlamadı maalesef mecburen tekrar hg255s i bağladım eternet ile mi routera bağladım wifilarini kapattım mi routerla şuan sorunum yok kopma donma yok

Oyla:

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Superonline şifresini bulup mi 4a router i direk gpon a bağladım ve modem devre dışı olarak internet alabildim buraya kadar Süper ancak TV plus kullanıyordum onu bağladım hiç ağ görmedi mi 4a ya hg255s in mac adresini klonladim internet gördü ancak bağlantı sağlamadı maalesef mecburen tekrar hg255s i bağladım eternet ile mi routera bağladım wifilarini kapattım mi routerla şuan sorunum yok kopma donma yok

Hocam sadece tv plus da mı sorun var?

Bende superonline şifrem vs var. Asus modeme bağlamayı düşünüyordum. Tv plus kullanmadığım için benim açımdan önemli değil yani interneti diğer modemden almam lazım.

Oyla:
Üst Alt