Çözüldü Xiaomi wifi 4a router yardım.

Ordan Geçenbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
K20 PRO
Konular
24
Arkadaşlar merhaba, telefon ile alakalı değil ama yardımcı olabileceğinizi düşündüm.
Kullanan varsa bilir, süperonline ve Vodafone fiber olarak hg255s modem veriyor ve bu modemde kronik wifi anten sorunu nedeniyle paket hatası sorunları var. Wifi bağlı görünüyor ama 3-5 saniyelik bağlantı hataları oluyor sıklıkla.
Şimdi ben bahsettiğim routeri alsam (birde keenetic City ihtimal dahilinde) bunu hg255s modeme kablo ile bağlayıp modemin wifisini iptal edip bir nevi harici anten gibi xiaomi wifi 4a antenlerini kullanıp kopma sorunlarından kurtulmak istiyorum. Ya da bazı arkadaşlar routeri modem gibi kullanabilirsin dediler (Vodafonedan şifresini alıp) bu mümkün mü?
Bu cihazı kullanan var mı?

Şimdiden teşekkür ederim..

(böyle bir konu nereye açılır bilmiyorum kusura bakmayın)

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
İlk olarak router in bağlantı seçiminde pppoe yı seçip fiber kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerseniz sorunsuz dağıtım yapıyor denedim ve gayet güzel çalışıyor hg255s i kaldırabilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Routeri ayarladigim için sıfırlamak istemedim ancak bu resmi buldum buradaki gibi ayarladım resimde kullanıcı adı Vodafone ile bitiyor bizde fiber.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Ax modemler çıksın öyle denicem hocam sağolun. Tabi fiyatları biraz tuzlu ucuza bulması da var.

Oyla:

operation

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
lg g4
Konular
3
Arkadaşlar merhaba, telefon ile alakalı değil ama yardımcı olabileceğinizi düşündüm.
Kullanan varsa bilir, süperonline ve Vodafone fiber olarak hg255s modem veriyor ve bu modemde kronik wifi anten sorunu nedeniyle paket hatası sorunları var. Wifi bağlı görünüyor ama 3-5 saniyelik bağlantı hataları oluyor sıklıkla.
Şimdi ben bahsettiğim routeri alsam (birde keenetic City ihtimal dahilinde) bunu hg255s modeme kablo ile bağlayıp modemin wifisini iptal edip bir nevi harici anten gibi xiaomi wifi 4a antenlerini kullanıp kopma sorunlarından kurtulmak istiyorum. Ya da bazı arkadaşlar routeri modem gibi kullanabilirsin dediler (Vodafonedan şifresini alıp) bu mümkün mü?
Bu cihazı kullanan var mı?

Şimdiden teşekkür ederim..

(böyle bir konu nereye açılır bilmiyorum kusura bakmayın)
selam. hala kullanıyor musun ? seninle aynı internte sahibim . ben de direk modemi aradan çıkarıp yayın yapıyorum hem kablolu hem kablosuz. son zamanlarda 4-5 günde bir internetten kopma ve geri baglanmama sorunları yasıyorum. 3.0.24 yazılımı yuklenmişti cihaza.

Oyla:

Ordan Geçenbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
K20 PRO
Konular
24
selam. hala kullanıyor musun ? seninle aynı internte sahibim . ben de direk modemi aradan çıkarıp yayın yapıyorum hem kablolu hem kablosuz. son zamanlarda 4-5 günde bir internetten kopma ve geri baglanmama sorunları yasıyorum. 3.0.24 yazılımı yuklenmişti cihaza.
Bir ara kullandım, başka bir iş için söktüm. Şu an eski modemi taktım ama tekrar geri döneceğim xiaomiye herhalde.

Oyla:
Üst Alt