İnceleme Xiaomi ve MIUI Güncelleme Hakkında

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Siz güncelleme işini takıntı boyutuna getirmişsiniz cihazdan memnunsanız niye bu kadar takıyosunuz android 9 dan 10 a geçince bişey hissetmiceksiniz çünkü miui sürümü aynı arayüz herşey aynı ve insanlar sırf yenilik var desinler diye biraz cilalıyolar güncellemeyi birde korona yüzünden çinde ortalık karışık evinde çalışanlar karantina durumları var böyle bi durumda sağlıklı güncelleme geliceğini sanmıyorum A2 lite modeli bootloop oldu gelen güncelleme ile çöktü cihaz servise verdiler telefonu dosyaları silindi yani takmayın bu kadar gerekirse 1 ay sonra gelsin sağlıklı stabil gelsin telefondan soğutmasın.

bro55ther

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
Samsung
Konular
2
Siz güncelleme işini takıntı boyutuna getirmişsiniz cihazdan memnunsanız niye bu kadar takıyosunuz android 9 dan 10 a geçince bişey hissetmiceksiniz çünkü miui sürümü aynı arayüz herşey aynı ve insanlar sırf yenilik var desinler diye biraz cilalıyolar güncellemeyi birde korona yüzünden çinde ortalık karışık evinde çalışanlar karantina durumları var böyle bi durumda sağlıklı güncelleme geliceğini sanmıyorum A2 lite modeli bootloop oldu gelen güncelleme ile çöktü cihaz servise verdiler telefonu dosyaları silindi yani takmayın bu kadar gerekirse 1 ay sonra gelsin sağlıklı stabil gelsin telefondan soğutmasın.
Madem Avrupaya verilmiş ve sıkıntısız çalışıyor neden globale gelmiyor :)

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Ben öyle düşünmüyorum siz isterseniz cihazınızı güncellemeden kullanırsınız. Sizin cihazda belki fark olmamıştır. Benim kullandığım cihazlarda fark ettim arayüz ve pil olsun sadece benim gördüğüm kadarı ile değil antutu skorları bile fark etti. Ve sadece IOS da yavaşlatma olduğunu duydum onda da pil değişimi ile düzeliyormuş.

Antutu sorunun hiçbir önemi yok. Her testte farklı sonuçlar veriyor. Ben 7-8 yıldır android kullanıyorum tek bir cihaz kullanıp bunu söylemiyorum yani. Şu anki cihazımda mi mix 2. Bir tık yavaşlama var. En çok bataryası ölü. Güncellemelerin çoğu bataryayı öldürüyor. Performanstan bir kırpma oluyorsa bataryadan 3-4 kırpma oluyor. Antutu skoruna göre yorum yapmakta ne bileyim. İos'un yaptığınıda İos kullananlar düşünsün.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Madem Avrupaya verilmiş ve sıkıntısız çalışıyor neden globale gelmiyor :)
Çünkü ülkeye ve bölgeye göre özelleştirme yapıyolar modem dosyası gps ayarları sözleşmeler ülkelerin kurallarına göre gözle görülmeyen ayarlamalar yapılıyo.
Antutu puanlarını ciddiye almamanızı öneririm tamamen aldatmaca bi uygulama kendisi.

denizci35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ileri derece
Cihazım
Mi max 2
Konular
7
MTK işlemcili telefona bu kadar para verilmez bence

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Googlenin çıkardığı güncelleme ile xiaominin yaptığı güncellemeyi bir tutmayın adamlar onlarca cihaza güncelleme yapıyor.

bro55ther

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
Samsung
Konular
2
Birkaç ay önce ilk defa Xiaomi Redmi Note 8 Pro cihazını aldım.Birkaç aydır kullanıyorum özellikleri fiyatına göre çok güzel, neredeyse 2018'in amiral gemisi telefonları ile yarışacak seviyede bir cihaz, MIUI arayüzü de hoşuma gitti ve malzeme kalitesi de gayet kaliteli.Baktım cihaz Android 9 sürümünde şu anki en son Android sürümü 10.Yeni cihaz güncelleme
alır bir de bu aralar covid-19 yüzünden ertelenmiştir biraz beklerim gelir yakında dedim.Baktım çinde beta çıkmış sonra baktım bu benim cihazı yüklenebilir mi diye benim cihaz global olduğu için yüklenmiyormuş çok saçma geldi bana farklı farklı global eu ru cn gibi romlar cihaz ile aynı olmadığı sürece yüklenmiyormuş.Daha önce Samsung, LG gibi başka telefonlar da
kullandım onlarda böyle bir sorun yoktu bootloader unlock yapmadan istediğim ülkenin romunu kurabiliyorum.Neyse bende dedim daha bekliyeyim.Daha sonra cn stabil daha da sonra eu ru ve in betaları çıktı.Dedim bu eu benim cihazla uyumludur meğersem eu ve global farklıymış genelde tr cihazları eu oluyor Xiaomi de global diye ayrı bir rom daha varmış.Neyse sonra eu ru ve in stabil çıktı hala global sürümden haber yok.Daha sonra 12 mart günü global stabil beta çıkmış, dedim bunu yükleyim beta tester değilsiniz dedi bende tamam o zaman biz de tester oluruz dedim.Sonra ona da sınırlı sayıda adam alıyorlarmış ve baya uzun süredir kadro doluymuş.Neden istediğim gibi kendi cihazıma bu sürümü yükleyemiyorum.
beta sorunlu derseniz cihaz benim ben razıyım yakında düzeltilir zaten ben de kendi irademle betayı denemek istiyorum yok yüklenmiyor.Yakın zamanda stabil çıkar deniliyor üzerinden 11 gün geçti global beta test başlayalı.Google Android 11 testlerini başlattı yakında Android 11 çıkacak.Hem zaten eu beta testi yaptıktan sonra neden bir daha test yapıyorlar ne farkı var globalin aynı cihaz aynı yazılım belki birkaç küçük fark vardır eu stabil çıkalı baya oldu hala yok global stabil.Mesela Huawei 2018'in orta segmenti Mate 20 Lite'a bile vereli baya oldu Android10u ve bütün cihazlarını güncellediler.Redmi Note 8 Pro 2019un orta segmenti hala yok güncelleme daha kötü eski cihazlara bile global stabil verdiler Redmi Note 8 Pro kaldı.Madem güncellemeleri yetiştiremeceksin o kadar model çıkartma o zaman.İlk ve son Xiaomi telefonum olabilir.
Şu an bunu yeni okuyanlar için söyleyeyim, Android 10 bunu yazdıktan sonra yakın bir zamanda dağıtıldı gayet stabil ve sorunsuz olarak güncelleme yavaşlığından şikayet etsem de gayet stabil ve akıcı bir güncelleme getirdiler bir tık daha hızlı olsalar ama olsun :) yine de çok uzun sürmeden stabil ve akıcı şekilde geldi yukarı da bir tık abartmış olabilirim malum baya bekledim Android 10u'u. MIUI gayet akıcı ve iyi telefon da öyle Xiaomi de iyi iş yapmış, herkese iyi günler ve okuduğunuz için teşekkürler.

Üst Alt