Rehber Xiaomi USB Bağlanma Sorununa Kesin Çözüm

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Bir dünya sitede dolaştım ve sonunda bir arkadaş nasıl düzeltebileceğine dair bir kaç yol göstermiş 2 3 yoldan sadece 1 tanesi işe yaradı bende ve kesin olarak çözüm olan diğerleri ile hiç uğraşmamanız adına o yöntemi paylaşıyorum..​

İlk olarak telefonumuzun geliştirici seçeneklerini aktif etmemiz gerekiyor; Ayarlar -> Telefon hakkında -> MIUI sürümüne ard arda basıyoruz artık siz bir geliştiricisiniz! yazana kadar.

Daha sonra geliştirici seçeneklerine girmemiz gerekiyor buradan da USB Hata Ayıklama'yı aktif etmemiz gerekiyor; Ayarlar -> Ek Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri -> USB hata ayıklama'yı aktif ediyoruz.

Telefonu usb kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Bilgisayarımızdan "Aygıt yöneticisi"ni açıyoruz.

Aygıt yöneticisinin üst kısmında bulunan "Görünüm" sekmesine tıklayıp buradan "Gizli Aygıtları göster"i seçiyoruz.

Daha sonra telefondan "Dosya aktarımını" seçiyoruz.

Aygıt yöneticisine tekrar dönüp "Taşınabilir aygıtlar" başlığı altında bulunan MTP'ye sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyoruz. (Windows 10 ve 8 kullanıcıları alttaki bıraktığım videodaki işlemleri yapıp bu güncelleştirme işlemine devam ediyor.)

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Sürücüyü güncelleştire bastıktan sonra size vermiş olduğum linkteki dosyayı indirip rar'ın içinde bulunan Driver klasörüne masaüstüne atıyoruz.

Sürücüyü güncelleştirme sekmesine gelip buradan "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at"ı seçiyoruz.

Daha sonra "Gözat" butonuna tıklayıp masaüstüne attığımız Driver klasörünü bulup klasörü seçip tamam diyoruz.

Sonra "Sonraki" butonuna tıklayarak sürücümüzü güncelleştirmiş oluyoruz ve artık telefonumuz gözüküyor.

Son düzenleme:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Cfw romlarda asla usb den pc ye dosya aktaramıyorsunuz yani storage i göremiyorsunuz.
5 pc de denedim sıfır kabloyla bir sürü driver denedim tüm yöntemleri uyguladım ama nafile. Eğer cfw romdaysanız boşuna uğraşmayın imkansız.
Sadece Telefonu twrp ye alıp bağlanınca oluyor.

Üst Alt