Çözüldü Xiaomi Türkiye Garantili aldım KVK garanti belgesi çıktı normal mi?

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 11.0.2
Telefon Modeli
Redmi note 9 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Xiaomi Türkiye Garantili aldım KVK garanti belgesi çıktı normal mi?

Çözüm
Bu konu forumda daha önce çok kez konuşuldu, tartışıldı ve açıklandı aslında.

Evofone ve genpa haricinde diğer hepsi ithalatçı garantisi, genpanında bir kısmı ithalatçı garantili. Birde ouno diye bir firma var ama ben daha bu isimle satılan bir cihaz hiç duymadım.

Resmi dağıtıcı evofonedur ve genpa ile anlaşması vardır, kimi cihazlar evofone kimi cihazlar genpa garantisi altındadır. Resmi dağıtıcıdan gelen cihazlarda evofone bandrolü kesinlikle çıkar, yoksa ithalat ürünüdür.

Şimdi Xiaomi Türkiye diye bir firma yok, xiaomi Türkiye de kayıtlı bir firma değildir. Aracı olan evofone üzerinden cihazlarını ülkeye sokar. Dolayısıyla Türkiyedeki bir garanti firmasıyla anlaşan herkes Xiaomi Türkiye Garantili sloganını kullanıyor.
...

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Hocam sadece evofone değil Xiaomi'nin Türkiye'de 4 tane distribütörü mevcut. Diğer distribütörlerin satmış olduğu cihazlar da Xiaomi Türkiye garantili.

Xiaomi Türkiye garantili cihazların servis hizmetleri Genpa, Ouno veya Evofone tarafından sağlanmaktadır. Bazı distribütörler müşteri memnuniyetini artırmak adına ek olarak KVK gibi ek bir servis firması da ekleyebiliyor. Yani bu cihazlar çift garantili oluyor hangi firmayı tercih ederseniz onarımını oradan yaptırabiliyorsunuz.

Fakat Xiaomi Türkiye garantili bir cihazın yanında ek bir firma garantisi de olsa mutlaka Genpa, Ouno veya Evofone garantisinde de olması gerekli. Eğer bu firmalardan birinde kaydı yoksa o cihaz Xiaomi Türkiye garantili değildir.

En sağlıklısı Genpa'ya telefon ile ulaşıp IMEI ile cihazınızın garantisini sorgulayın. (Sorgulama online yapılamıyor.) Eğer Genpa garanti firması biz değiliz derse cihaz Xiaomi Türkiye garantili değildir.
Genpa sitesinden imei sorgulattım genpa çıkışlı değildir diyor, hb beni mi kandırdı o zaman hocam? Ne yapmam gerek?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Genpa sitesinden imei sorgulattım genpa çıkışlı değildir diyor, hb beni mi kandırdı o zaman hocam? Ne yapmam gerek?
Alıntıladığınız mesajda yazmıştım hocam... Sorgulama online yapılamıyor. Yanlış yerden sorgu yapmışsınız. Sorgulamayı telefonla yapmanız gerekli.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Hocam sadece evofone değil Xiaomi'nin Türkiye'de 4 tane distribütörü mevcut. Diğer distribütörlerin satmış olduğu cihazlar da Xiaomi Türkiye garantili.

Xiaomi Türkiye garantili cihazların servis hizmetleri Genpa, Ouno veya Evofone tarafından sağlanmaktadır. Bazı distribütörler müşteri memnuniyetini artırmak adına ek olarak KVK gibi ek bir servis firması da ekleyebiliyor. Yani bu cihazlar çift garantili oluyor hangi firmayı tercih ederseniz onarımını oradan yaptırabiliyorsunuz.

Fakat Xiaomi Türkiye garantili bir cihazın yanında ek bir firma garantisi de olsa mutlaka Genpa, Ouno veya Evofone garantisinde de olması gerekli. Eğer bu firmalardan birinde kaydı yoksa o cihaz Xiaomi Türkiye garantili değildir.

En sağlıklısı Genpa'ya telefon ile ulaşıp IMEI ile cihazınızın garantisini sorgulayın. (Sorgulama online yapılamıyor.) Eğer Genpa garanti firması biz değiliz derse cihaz Xiaomi Türkiye garantili değildir.

Hocam resmi sitede birtek evofone adı geçtiği için ben tek resmi dağıtıcı o diye biliyordum. Eğer dediğiniz gibiyse ortalığın neden bukadar karışık olduğu daha net anlaşılıyor. Cahilliğimi giderdiğiniz için teşekkürler ğrler.

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Xiaomi ve garanti. Bu ikisini yan yana pek düşünemiyorum adam gibi bir hizmet sunupta resmi olarak gelmedikleri müddetçe yurtdışı almak en iyisi bana göre. Zaten 2 sene içinde de arıza çıkarttıklarını görmedim kaç sene kullandım böyle cihaz garanti adına halen daha hiçbirşey adam gibi ve belirli değil.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam resmi sitede birtek evofone adı geçtiği için ben tek resmi dağıtıcı o diye biliyordum. Eğer dediğiniz gibiyse ortalığın neden bukadar karışık olduğu daha net anlaşılıyor. Cahilliğimi giderdiğiniz için teşekkürler ğrler.
Estağfurullah hocam. :)

Oyla:

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Peki 1 yıl önce cihaz satın aldığı elimde KVK garanti belgesi vardı. KVK garanti olup olmadığı için IMEI sorgulama yaptım "bulunamadı" diyor. telefon garantili mi? anlamadım

Oyla:

selcuktunc55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
iphone 6s pl
Konular
56
Bizim telefon Dora ileltişim garntili çıktı bunun servisi nerede acaba.

Oyla:
Üst Alt