Rehber Xiaomi Tool İle Bootloader Kilidini Açmadan Rom Kurma

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Mi5x ile deneyen oldu mu yada mi5x rom yukleyebilirmiyiz fake rom var şuan telefonda

mi5x denemesi başarılı.(bootloader locked)

Öncelikle şunu söyleyeyim işlem 15.adımda bitiyor. Telefon seçtiğiniz rom yüklenmiş şekilde yeniden başlıyor. Açılış 3 dakika sürdü, ama 15 dakikada sürebilir denildiği gibi
Telefondaki herşey sıfırlanıyor. dosyalarınızı yedekleyin.
bootloader serverları açılana kadar bir süre de china dev romunda vakit geçirelim. En kısa zamanda imei repair yapmak ve xiaomi eu rom kurmak istiyorum..

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
arkadaşın redmi pro çin sürümlü cihazına resimde anlatılanlar gibi yaptık eu.rom yükledi ve ayrıyetten twrp otomatik olarak yükledi ve sonrasında 20.) Kurulum işleminin bitti ve başarılı oldu dedikten sonra sistem yeniden başlattı ve twrp moduna geçti sistemi twrp modundan sistem yeniden başlatmak için sistemi seçip kapattım ama mi ekranında kaldı bununla ilgili ne yapabilirim ?
Bootlader kilidiniz açıkmı kapalımı?

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
arkadaşın redmi pro çin sürümlü cihazına resimde anlatılanlar gibi yaptık eu.rom yükledi ve ayrıyetten twrp otomatik olarak yükledi ve sonrasında 20.) Kurulum işleminin bitti ve başarılı oldu dedikten sonra sistem yeniden başlattı ve twrp moduna geçti sistemi twrp modundan sistem yeniden başlatmak için sistemi seçip kapattım ama mi ekranında kaldı bununla ilgili ne yapabilirim ?
Bootlader kilidiniz açıkmı kapalımı?
Kilidi açtıktan sonra işlemi yaptık

sp flash tool ile çin romu kurup twrp recovery yükleyin sonra xiaomi.eu romu kurarsınız twrp üzerinden.

prayboy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ABDULLAH
Cihazım
REDMİ PRO
Konular
1
iki ay sonunda yurtdışı redmi pro telefonumun bootloader kilidini açabildim. lütfen şimdi bana nasıl bir yol izleyeceğimi kim anlatabilir. hangi işlemleri sırasıyla yapacağım. global rom veya türkçe rom mu, root, twrp diyorsunuz, custom recovery, nedir ki o, imei işlemi, telefonu telefon yapmak istiyorum. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
iki ay sonunda yurtdışı redmi pro telefonumun bootloader kilidini açabildim. lütfen şimdi bana nasıl bir yol izleyeceğimi kim anlatabilir. hangi işlemleri sırasıyla yapacağım. global rom veya türkçe rom mu, root, twrp diyorsunuz, custom recovery, nedir ki o, imei işlemi, telefonu telefon yapmak istiyorum. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
hocam pmden ulaş, root ve twrp yükleme konusunda yardımcı olurum gün içerisinde 13:00dan sonra evdeyim.
skypedan da konuşuruz.

altan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Meslek
Teknisyen
Konular
29
işlemleri harfiyen yerine getiriyorum mitool yerine telefon mi recovery 3.0 ile açılıyor atladığım yer neresi arkadaşlar

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
işlemleri harfiyen yerine getiriyorum mitool yerine telefon mi recovery 3.0 ile açılıyor atladığım yer neresi arkadaşlar
orda ses tuşları ile 3.sünü seçiceksin, connect with miasistant ve güç tuşuna basıcaksın

altan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Meslek
Teknisyen
Konular
29
orda ses tuşları ile 3.sünü seçiceksin, connect with miasistant ve güç tuşuna basıcaksın
seçtim hocam öylece bekliyor kısaca şöyle sorayım bootloader kilidi kapalı iken zip miui 9 indirsek cihazdan güncelleme paketi seçip yüklenemiyor mu ?

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Videoyu izlemediyseniz ordaki harfiyen deneyerek yapın hocam bu arada cihaz nedir?
seçtim hocam öylece bekliyor kısaca şöyle sorayım bootloader kilidi kapalı iken zip miui 9 indirsek cihazdan güncelleme paketi seçip yüklenemiyor mu ?
Sanmıyorum ama denemekten zarar gelmez :)

Üst Alt