Yardım Xiaomi telefonlar artık Samsung'a emanet!

Çin'in parlayan yıldızı olarak adledilen Xiaomi'nin yeni akıllı telefonları ile ilgili oldukça ilginç bir bilgi ortaya çıktı. İşte Xiaomi ile Samsung arasındaki anlaşmanın detayları.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Samsung ile LG'nin başka akıllı telefon üreticilerine OLED ekran satabilme yarışması tüm hızıyla sürerken, LG'yi üzecek bir açıklama bugün Xiaomikanadından yapıldı ve yeni akıllı telefonlarında kullanılacak OLED ekranların Samsung tarafından üretileceği belirtildi.

Xiaomi ile LG neden anlaşamadı?
Yapılan anlaşmanın detaylarına göre Samsung, Xiaomi'nin yeni akıllı telefonları için bu Aralık ayı içerisinde 1 milyon adet 6 inç'lik AMOLEDekran üretecek. Ardından da 2018 yılının Ocak ayında 2.2 milyon AMOLEDekran daha Xiaomi'nin yeni akıllı telefonlarına takılmak amacıyla yola çıkmış olacak.

Bu açıklamanın Xiaomi'nin LG ile anlaşmasına ramak kalmışken yapıldığını da belirtmemiz gerekiyor. Zira Xiaomi, LG'den 5.5 inç'lik bükülebilir OLED ekran almayı planlıyordu fakat üretimin beklenenden üç ay sonra yapılabileceğinin ortaya çıkması ile birlikte anlaşma suya düşmüştü.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Tabii burada önemle altını çizmemiz gereken konu da, bükülebilir ekran satışı ile birlikte bükülebilir akıllı telefonlardan bahsetmiyor oluşumuz. Zira bu ekranlar eğimli ekrana sahip akıllı telefonlar için üretiliyor ve başka bir amaç taşımıyor.

Son olarak da Samsung'un yalnızca Apple'ın yeni piyasaya süreceği iPhone8 modelleri için bile on milyonlarca AMOLED ekran üretmesi gerektiğini düşünecek olursak, firma için bir hayli meşgul bir dönemin yaklaştığını söylemek de mümkün.

murcix

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
MI5 3/64
Konular
0
özellikle MI5 serisindeki (başka xiaomi modellerinde de vardır) ghost screen hatalarından ötürü LG'den vazgeçmesi gerektiğini düşünmüştüm. ayrıca bir modeli (MI5) nasıl ürettiysen devamını da öyle üretirsin. bir kısmına JDI tak, bir kısmına LG. komik.
Umarım lcd ekranları da LG'den almayı keser.

GöZTePeLee

Asla ölmeyen ve Hay Olana tevekkül et.(Furkan/58)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
12
webteknodan alınmış harfiyen ama olsun haber sonçta

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
webteknodan alınmış harfiyen ama olsun haber sonçta

hocam haber bulduk koyduk heralde bir yerden bulup koyacaz..makalemi yazayım yani..teşekkür edeceğine eleştiriyosun.sen bir katkı yapta ben teşekkür edeyim..

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Anlaşıldı....Mi Max 2 yi en az 3 Sene kullanacağım demektir bu...ondan sonrası Allah Kerim...sevmiyorum bu EDGE Dizaynı

GöZTePeLee

Asla ölmeyen ve Hay Olana tevekkül et.(Furkan/58)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
12
hocam haber bulduk koyduk heralde bir yerden bulup koyacaz..makalemi yazayım yani..teşekkür edeceğine eleştiriyosun.sen bir katkı yapta ben teşekkür edeyim..
reis sakin eleştirmedim bi emoji koyaydım iyidi evette kötü niyetle demedim :D

Anlaşıldı....Mi Max 2 yi en az 3 Sene kullanacağım demektir bu...ondan sonrası Allah Kerim...sevmiyorum bu EDGE Dizaynı
aynen hocam ya bende sevmedim sevemedim ..nasıl bi zevkse

Üst Alt