Yardım Xiaomi Telefonlar 4g ve 4g+ İnternet Sıkıntısı

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu Rom 12.3.0
Telefon Modeli
Mi 9t Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Hayırlı forumlar.

Böyle bir sıkıntı kimsenin başına geldi mi bilmiyorum. Böyle ilginç şeyler beni mi bulur anlamadım.

Evde 3 tane Xiaomi Telefon var. 2 tane Xiaomi Redmi Note 4 ve 1 tane de Mi 9t Pro. 3 telefonda da Turkcell hat var. Telefonlar belli belirsiz bir zamanda 4g'de iken internet'leri çalışmıyor. Tarayıcıdan her hangi bir sayfaya bağlanmaya çalışıyorsunuz bekliyor biraz ve İnternet yok diye gösteriyor. Sinyal çekim güçleri hepsinin tam. Ama işin ilginç yanı normalde bu sorun yokken hepsinde 4g+ olarak internet var gözüküyor. Ama bu sorun olduğunda internetleri 4g olarak gözüküyor sinyal çekim güçleri tam ama internet yok. Daha da ilginç tarafı telefonları 3g'ye ayarlayınca internetleri çalışıyor sıkıntısız. Özellikle gece saatlerinde meydana geliyor bu durum.

Turkcell'den başka hat yok arkadaşlar şu anda ki olsa da dediğim gibi ne zaman olacağı belli olmuyor. Gündüz dışarıda iken kendi telefonum için konuşuyorum. İnternet ile ilgili her hangi bir sıkıntı yaşamıyorum. 4g+veya 4g'nin çektiği heryerde interneti düzgünce alıyorum. 4g+ çekmiyor diye bir durum yok yani normal şekilde çalışıyor.

Sonra sorunu çözmek için kendimce bir takım ayarlar ettim 4g+'dan 3g'ye vss aldım. Baktım 3g'de sıkıntısız çalışıyor. Ki önce kendi telefonumda fark ettim bu durumu sonradan diğer telefonları da kontrol edeyim dedim. Sadece benimkinde mi böyle bir sıkıntı var diye. Ama yok benimle aynı şekilde internetleri gidiyor. Etrafta acaba diyorum 4g+sinyal bozucu mu var yada farklı bir sıkıntı mı var?

Sizce ne olabilir?

Son düzenleme:

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Hayırlı forumlar.

Böyle bir sıkıntı kimsenin başına geldi mi bilmiyorum. Böyle ilginç şeyler beni mi bulur anlamadım.

Evde 3 tane Xiaomi Telefon var. 2 tane Xiaomi Redmi Note 4 ve 1 tane de Mi 9t Pro. 3 telefonda da Turkcell hat var. Telefonlar belli belirsiz bir zamanda 4g'de iken internet'leri çalışmıyor. Tarayıcıdan her hangi bir sayfaya bağlanmaya çalışıyorsunuz bekliyor biraz ve İnternet yok diye gösteriyor. Sinyal çekim güçleri hepsinin tam. Ama işin ilginç yani normalde bu sorun yokken hepsinde 4g+ olarak internet var gözüküyor. Ama bu sorun olduğunda internetleri 4g olarak gözüküyor sinyal çekim güçleri tam ama internet yok. Daha da ilginç tarafı telefonları 3g'ye ayarlayınca internetleri çalışıyor sıkıntısız. Özellikle gece saatlerinde meydana geliyor bu durum.

Turkcell'den başka hat yok arkadaşlar şu anda ki olsa da dediğim gibi ne zaman olacağı belli olmuyor. Gündüz dışarıda iken kendi telefonum için konuşuyorum. İnternet ile ilgili her hangi bir sıkıntı yaşamıyorum. 4g+veya 4g'nin çektiği heryerde interneti düzgünce alıyorum. 4g+ çekmiyor diye bir durum yok yani normal şekilde çalışıyor.

Sonra sorunu çözmek için kendimce bir takım ayarlar ettim 4g+'dan 3g'ye vss aldım. Baktım 3g'de sıkıntısız çalışıyor. Ki önce kendi telefonumda fark ettim bu durumu sonradan diğer telefonları da kontrol edeyim dedim. Sadece benimkinde mi böyle bir sıkıntı var diye. Ama yok benimle aynı şekilde internetleri gidiyor. Etrafta acaba diyorum 4g+sinyal bozucu mu var yada farklı bir sıkıntı mı var?

Sizce ne olabilir?
Band 20 desteği var mı cihazların peki band 20 yoksa 4.5 G bazı zamanlar çekmeyebilir.

Oyla:

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Redmi note 4'lerde band 20 desteği yok heralde ama mi 9 t pro'da var.
Kullandığınız rom kaynaklı olabilir sizin kendi cihazınız için söylüyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde o noktadaki operatör şebekesinde sorun yaşanıyor olabilir operatöre başvurdunuz mu.

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12

Rom'dan kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum yani. Çünkü 4g+ gitti mi hepsinde gidiyor. Gelince de hepsinde geri geliyor. Hani hepsinde 4g var gibi gösteriyor. Ama internet hiç birinde yok.

Oyla:

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16
Bende turkcell kullanıyorum akşam ları zaman zaman internet bağlantımın koptuğu bendede oluyor bu tamamiyle bölgedeki vericelerdeki yoğunluk tan kaynaklanıyo bütün bandları tek tek geziyorum ben yinede çok fayda etmiyor yoğunluk varsa.

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Bende turkcell kullanıyorum akşam ları zaman zaman internet bağlantımın koptuğu bendede oluyor bu tamamiyle bölgedeki vericelerdeki yoğunluk tan kaynaklanıyo bütün bandları tek tek geziyorum ben yinede çok fayda etmiyor yoğunluk varsa.

Birde o noktadaki operatör şebekesinde sorun yaşanıyor olabilir operatöre başvurdunuz mu.

Evde Samsung telefonda vardı. O da turkcell hatlı. Onu da kontrol ettim onunda 4g+'sı çalışmıyor. İnternet yok yani. :D Sinyal'de sıkıntı yok tabi yine.

Şebeke kaynaklı nasıl bir sorun ya da yoğunluk bütün telefonların tamamen internetini kapatır onu da anlamadım. Tamamen derken 4g+ kısmını diyorum. Çünkü 3g'de hepsi normal şekilde internete girebiliyor. Anlık internete girmez anlarsın ama gitti mi bir süre internet hiç yok. Saçma sapan şeyler anlamadım bir şey. -_-

Son düzenleme:
Oyla:

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16
Evde Samsung telefonda vardı. O da turkcell hatlı. Onu da kontrol ettim onunda 4g+'sı çalışmıyor. İnternet yok yani. :D Sinyal'de sıkıntı yok tabi yine.

Şebeke kaynaklı nasıl bir sorun ya da yoğunluk bütün telefonların tamamen internetini kapatır onu da anlamadım. Tamamen derken 4g+ kısmını diyorum. Çünkü 3g'de hepsi normal şekilde internete girebiliyor. Anlık internete girmez anlarsın ama gitti mi bir süre internet hiç yok. Saçma sapan şeyler anlamadım bir şey. -_-
Ben antalyadayim kırsal bi yerdede değilim çok sıkıntı yaşıyorum şahsen indirme hızım filan gündüz 10mb anca görüyor turkcell sapıttı biraz bazı yerlerde yetmiyor artık vericileri

Oyla:

AliCan87412002

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Can
Cihazım
Xioami mi 6
Konular
3
Merhaba bendede sorun var benim cihaz X6 Pro Turktelekom ve Vodafonda 4.5g görünüyor ama hiç çalışmıyordu Netgsm'e geçtim bir iki gün çalıştı 4.5g yazmıyor 4g yazıyor ama çalışmıyor 4g+ yazınca çalışıyor dün çalışıyordu bugün çalışmıyor.

Oyla:
Üst Alt