Haber Xiaomi, sinema endüstrisine adım atıyor

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Yazılım sektöründe başladığı ticari hayatına daha sonra akıllı telefon ve tablet sektörü ile devam eden Xiaomi'nin, tabiri yerindeyse girmediği alan kalmadı. Akıllı TV, fitness takibi, hava nemlendirici, güvenlik kamerası, aksiyon kamerası, sanal şebeke işletmeciliği derken şimdi sırada film endüstrisi var.

Xiaomi'nin bugüne kadar adım attığı her sektörde, illa ki teknoloji ile bir ilişki bulunuyordu ancak film dendiği zaman apayrı bir dünya söz konusu. Xiaomi, ortak olduğu Huayi Brothers Star medya grubu ile senaryo hazırlama ve yetenek geliştirme konularında çalışmalar yapacak.

Peki neden sinema?

Sinema sektörü, Çin'de önemli bir potansiyele sahip. Geçen yıl bilet satışlarından 6.1 milyar dolar gelir elde edildi. Dile kolay, 1.5 milyarlık nüfusun eğlence sektörüne katkısı devasa boyutlarda. Bu yıl, Star Wars: Güç Uyanıyor filmi toplamda 96 milyon dolar hasılata ulaştı. Ülkemizde ise 16.5 milyon TL hasılat toplamıştı. Yerli filmler ise 250 milyon dolarlık hasılatlara kadar çıkabiliyor.

Huayi Brothers Star ismini pek duymamış olabilirsiniz ancak Johnny Depp'in rol aldığı Mortdecai - Üçkağıtçı filmine yaptığı katkı ile tanınıyor. Ayrıca Tai Chi ve IP Man gibi tanınmış filmlerde de imzası var. 21 yıllık geçmişi olan grup, Doğu Asya'nın en büyük film ve televizyon stüdyolarının da sahibi. Bünyesinde önemli Çinli yetenekler barındırıyor.

Giderek artan bir gelir pastasından Xiaomi'nin uzak durması elbette düşünülemez. Sinema sektörüne kazandırılacak yeni senaryolar ve yetenekler, Xiaomi'nin tanınması bir yana iyi bir gelir elde etmesini de sağlayacaktır. Firmanın önümüzdeki dönemde neler yapacağını heyecanla bekliyoruz.

kaynak:

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
El değmemiş yer bırakmayacaklar :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
MiBox ve MiTV'ler bu iş için oldukça yararlı olacak.
Ben inşaat sektörünü bekliyorum. Evimi buradan almayı düşünüyorum. ☺

Sent from my MI PAD using Tapatalk

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
chatin_62 hocam sakına bu kamerayıda almaya kalkmayın.. :)

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23