Çözüldü Xiaomi Sim Etkinleştirme

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MİUİ 12
Telefon Modeli
Xiaomi mi note 10 lite
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar hepimizin bildiği üzere telefonu ilk açtığımızda Sim aktivasyon sorunu yaşayan birçok kişi var bende dahil. Az önce bu sorunu çözdüm ama başkaları gibi bildirimleri kapatıp sorunu görmezden gelerek değil gerçekten çözdüm sorun veri dolaşımının kapalı olması bu yüzden xiaomi sim etkinleştirme servisi yurt dışına sms gönderemiyor öncellikle veri dolaşımını açıp istisnalara Xiaomi sim etkinleştirme servisini eklemeniz yeterli

Not1: Uluslar arası sms gönderdiğiniz için 0.80 krş yada makul bir ücret faturanıza yansır (operatörler arası değişlik gösterebilir) bu çözümü başka yerde bulamayabilirsiniz kendim deneme yanılma ile çözdüm.

Not2:mühim bir sorun değil yapmazsanız cihazı bul özelliği kapalı olur ve sime yeni kişi ekleyemezsiniz ve simdeki kişileri görüntüleyemezsiniz bu sorunu da kişileri mi hesabına veya google hesabına kayıt ederek çözebilirsiniz.

İnşallah bu sorunu yaşayanlar bu yolla çözer herhangi bir olumsuzlukta yardımcı olabilirim ama sorumluluk kabul etmem kolay gelsin..

Orka27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oray
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
8
Sim Etkinleştirme de kapalı cihaz bul da kapalı. Kişileri google hesabına ekliyorum. Hiç uğraşmıyorum. Cihaz bul açık olunca rom vs yükleme işlemlerinde sürekli şifre istiyor.

Oyla:

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Sim Etkinleştirme de kapalı cihaz bul da kapalı. Kişileri google hesabına ekliyorum. Hiç uğraşmıyorum. Cihaz bul açık olunca rom vs yükleme işlemlerinde sürekli şifre istiyor.
Dediğim gibi mühim bir özellik değil(bence) telefonu kayıp ederseniz veya çaldırırsanız yerini tespit etmenizi sağlar

Oyla:

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Ayrıca işlem bittikten sonra dolaşım ayarları>istisnalar kısmından sim etkinleştirme servisini devre dışı bırakın boşuna açık kalmasın

Oyla:

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
bu istisnalar kısmına nereden giriyoruz hocam bulamadım bir türlü
Ben miui 11 kullanırken bu konuyu açmıştım miui 12 ile ayarlarda yerleşim ve isim bakımından değişiklikler olmuş ayarlar>simkartlar mobil ağlar>gelişmiş ayarlar>veri dolaşımı kısmından

eğer bulamazsanız ayarlar uygulamasında arama kısmından dolaşım diye aratırsanız çıkar

Oyla:
Üst Alt