Rehber Xiaomi SIM Etkinleştirme Servisi Kapatma

RighteousLife

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salihcan
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.4.5
Telefon Modeli
Redmi Note 8 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Sizde de telefon her açıldığında SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası geliyorsa yapmanız gerekenler:
1- Ayarlar'a girin
2-Şifreler ve Güvenlik kısmına girin
3- Yetkilendirme ve Geri Alma'ya girin
4- Xiaomi SIM Etkinleştirme Servisi'ni devre dışı bırakın.
İşlem bu kadar kolay. Umarım işinize yaramıştır.

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Ben neredeyse hergün sim kart tak çıkar yapıyorum her seferinde etkinleştirme yazısı çıkıyor ama daha hiç faturama ek ücret yansımadı.

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Turkcelldeyken tek seferde sim etkinlesmisti vodafonea gectim 2 haftadır telefonu her yeniden başlattığımda bu uyari gelmeye başladı farkında bastikca tekrar sms yolluyor ve 87 kuruş kesiyor hattımı alır almaz yurt dışına kapattım yine de kesmiş 3-4 kere
Ve en son konuda anlatildigi şekilde yetkilendirmesini aldım ama bazı konularda kaybolduğu zaman cihaz konum bulmanın çalışmayacağını söylüyorlar bu konuda bilgisi olan var mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben neredeyse hergün sim kart tak çıkar yapıyorum her seferinde etkinleştirme yazısı çıkıyor ama daha hiç faturama ek ücret yansımadı.
Turkcelldeyken bende de yansımıyordu turkcell mi kullanıyorsunuz acaba?

Oyla:

İsmailer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
K20pro
Meslek
Bankacı
Konular
5
Turkcelldeyken tek seferde sim etkinlesmisti vodafonea gectim 2 haftadır telefonu her yeniden başlattığımda bu uyari gelmeye başladı farkında bastikca tekrar sms yolluyor ve 87 kuruş kesiyor hattımı alır almaz yurt dışına kapattım yine de kesmiş 3-4 kere
Cihazı ingilizce(us) diline çevirin sim kartı çıkarıp kapatın. Kartı tekrar takıp cihazı başlatın. Etkinleştirme için çok bekletirse yeniden baslat yaparsanız sorun çözülür yüksek ihtimal. Sonra yeniden Dili Türkçe yapabilirsiniz.

Oyla:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Ve en son konuda anlatildigi şekilde yetkilendirmesini aldım ama bazı konularda kaybolduğu zaman cihaz konum bulmanın çalışmayacağını söylüyorlar bu konuda bilgisi olan var mı?

Turkcelldeyken bende de yansımıyordu turkcell mi kullanıyorsunuz acaba?
Aynen turkcell kullanıyorum

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Cihazı ingilizce(us) diline çevirin sim kartı çıkarıp kapatın. Kartı tekrar takıp cihazı başlatın. Etkinleştirme için çok bekletirse yeniden baslat yaparsanız sorun çözülür yüksek ihtimal. Sonra yeniden Dili Türkçe yapabilirsiniz.
Deneyecegim hocam teşekkürler

Deneyecegim hocam teşekkürler
Denedim şimdi ve sonuç yine aynı zaten geçtiğime pişman oldum vodafone a 3 ay cayma hakkım var iyi ki

Son düzenleme:
Oyla:

matto

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi A3
Konular
1
Faturaya ek olayında bende söz söylemek istiyorum; Geçen ay bu sim etkinleştirme olayından gına geldiğinden dolayı sonuna kadar işlemleri yaptım hatta (hatırlamıyorum neresi) bir forumda tamamen etkinleştirmiştim. (Turkcell kullanıyorum) Eylül ayı faturamda 10 TL'lik bir yurtdışı sms gözüküyordu. Yaklaşık bir 9-10 tane atılmış sms. İtiraz ettim saolsun Turkcell düzeltti faturamı ( :D ) ( Ama neden olduğunu hiç tahmin etmemiştim şimdi hak olayı olmasın :D ) Bugün güncelleme yaptıktan sonra Sim etkinleştirme tekrar karşıma çıktı ve saat 9 civarı onayladım. Her hangi bir değişiklik olmadı 1-2 saat sonra tekrar sim uyarısı geldi ve o an direk dijital operatör'den kontrol edince yurtdışı sms gözüktü. (2. sefer alıcak mı onu daha sonra yazarım)

Ekstra bir yararı olmadıkça kapalı bırakıcam. Deneyimimi paylaşmak istedim. :)

Teşekkürler Turkcell ve özür dilerim Turkcell <3 :)

Oyla:

burakkolutek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
red mi note 8
Konular
7
Sizde de telefon her açıldığında SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası geliyorsa yapmanız gerekenler:
1- Ayarlar'a girin
2-Şifreler ve Güvenlik kısmına girin
3- Yetkilendirme ve Geri Alma'ya girin
4- Xiaomi SIM Etkinleştirme Servisi'ni devre dışı bırakın.
İşlem bu kadar kolay. Umarım işinize yaramıştır.
Bende sürekli etkilemesye çalışıyor günde bır iki defa kapatmak istedim dakikalarca bekledim kapanmaddı hata verdi

Oyla:

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Bu salak şey yüzünden 4 tl faturama girdi. telefonu yeniden başlattım sms göndermiş durduk yere para ödedim iyice soğudum bu saçma telefon markasından yemin ederim. bu ayar dışında başka bişi yapmamız gerekiyor mu ?

Oyla:

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
Global romdayken mesajı atıp etkinleşiyordu, eu roma geçince etkinleşmemeye başladı. Bende bu konuyu kullanıp kapattım. Teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt